reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

Jestem oburzona. Jestem tak oburzona, że aż musiałam się zalogować.

Szukałam czegoś na forum (chyba wspomnień sprzed 7 lat). Trafiłam przypadkiem tutaj i tak mnie wciągnęło, że przeczytałam. Wszystko. Jak książkę.
Śmiałam się i płakałam razem z Wami.

I kiedy już byłam tak blisko końca, kiedy duma z wytrwałości sięgała zenitu razem z ciekawością co dalej? Co będzie w nowym odcinku? Wtedy schowałyście się na prywatnym!

O wy jędze i czarownice!
Proszę mi tu natychmiast wrócić!

@berta @Paraplu @Windy @StorAnia i reszta zakamuflowana w jamach forum, protestuję!

I proszę mi nie grzebać w profilu
 
reklama
@Hope eee no ja jestem caly czas :) tylko ostatnio tak jakos lenia zalapalam a i nie chce Was meczyc moim wyimaginowanym strachem.




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Jestem oburzona. Jestem tak oburzona, że aż musiałam się zalogować.

Szukałam czegoś na forum (chyba wspomnień sprzed 7 lat). Trafiłam przypadkiem tutaj i tak mnie wciągnęło, że przeczytałam. Wszystko. Jak książkę.
Śmiałam się i płakałam razem z Wami.

I kiedy już byłam tak blisko końca, kiedy duma z wytrwałości sięgała zenitu razem z ciekawością co dalej? Co będzie w nowym odcinku? Wtedy schowałyście się na prywatnym!

O wy jędze i czarownice!
Proszę mi tu natychmiast wrócić!

@berta @Paraplu @Windy @StorAnia i reszta zakamuflowana w jamach forum, protestuję!

I proszę mi nie grzebać w profilu
Też nad tym ubolewam [emoji53].Niestety dziewczyny podjęły taką decyzję.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No wlasnie nic sie nie dzieje a glowa mi spokoju nie daje :( w czwartek bylam na USG i wszystko cud, miod i malinka.
Kolejne 14 sierpnia. Najchetniej bym przespala te 2 tygodnie. Ciezko psychicznie znosze ta ciaze mimo, ze kompletnie nie mam podstaw. Dzieci rosna rowno, maja idealny wzrost, zadnych plamien, boli, skorczt, krwiakoe, no do niczego nie da sie doczepic. A glowa i tak sie stresuje :/


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
A który to już tydzień?
Ja z koleżanką z innego forum ,żeby uwierzyć, ze wszystko tym rezem bedzie dobrze kupilysmy małe skarpetki w ramach terapi.Chciała bym swoją ciaze jak Lewandowska przechodzić [emoji23][emoji23][emoji23].

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@StorAnia ja mam 39 lat i zastanawiam się, czy w ogóle jakieś szanse. Ale jak poczytałam o Twoich zmaganiach z czasem i zdrowiem to przyznam, że nie chciałabym przeżywać tego samego. Podziwiam Cię i podziwiam siłę jaką wykazujesz. Mimo tego, że już w życiu musiałaś walczyć o siebie, o córkę, wciąż znajdujesz siłę na kolejną bitwę. Jesteś niewiele ode mnie starsza, dziś 40-latka to jeszcze młoda doopa i ja tak myślę i o Tobie i o sobie!

I tak myślę...Najgorsze, co można sobie i najbliższym zrobić, to trwać w oczekiwaniu. Warto żyć dziś, bo tylko dziś trwa i tylko dziś jest pewne. Jutra nie ma.

@Paraplu tak mnie zaskoczyłaś tymi bliźniakami jednojajowymi, że jeszcze szczęki nie pozbierałam z podłogi :shocked2: Jak tak można, bez konsultacji z innymi :laugh2:
Twoje obawy są całkiem naturalne przy planowanym i świadomym macierzyństwie. Najprościej jest nie wiedzieć no ale po ptokach, mózgu już nie wybielisz. Myślę jak tu Cię pocieszyć ale średnio mi to zwykle wychodzi o_O Prawdziwy strach pojawia się znacznie później, narodziny dziecka to dopiero początek ( no to pocieszyłam).

Robisz wszystko co możesz, reszta jest w rękach natury. Ja wiem, że człowiekowi się wydaje, że jak chce to musi być bo chce i koniec. A to tak nie działa. Przetrwasz. Urodzisz. Będziesz płakać nad rozstępami albo gumową kuciambą rozklapichą. Matka jest najsilniejszą istotą na ziemię. Nie wątpię w to :rofl:
 
@alunia87 dzisiaj 11tc+5 :)
No ja na pierwszy trymestr narzekac nie moge. Zero mdlosci, wymiotow, humorow i innych przypadlosci. No ogolnie super, tylko ta glowa mi sie stresuje przez stracona poprzednia ciaze.

@Hope ahahaha to sobie pomysl co my przezywamy [emoji23] niby wiem, ze dwojka, niby wiemy, ze na USG widac dwojke, niby mowimy w liczbie mnogiej "dzieci" ale to nadal dosc abstrakcyjne dla nas [emoji23]
Nie wiem kiedy na serio to do nas dotrze :) chyba dopiero jak sie urodza [emoji23]

Faktycznie, "pocieszylas" [emoji23][emoji23][emoji23]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Spoko, polecam się :laugh2::sorry:
A jakie dziwne gdy ktoś powie mama tata. Jaka mama, że ja mama? Ja do dziś nie przywykłam, szczególnie, że najpierw jestem ja, potem mój zawód i dopiero później, że mama.
Zleci szybko. Będzie dobrze, czasem źle. Jak to w życiu. Pamiętam jak na pierwszym usg lekarka powiedziała: no i mamy jedno.
Kiedyś nie do końca rozumiałam co mogła mieć na myśli :laugh2:

Wszystko się ułoży. Zawsze się układa :-) :)
 
Moje drogie powiedzcie mi czy hcg calkowite to jest coś innego niz beta hcg? Czy tylko nazwa inna? Bo mowilam babce ze chce beta hcg a na wyniku mam hcg calkowite-549. Czy to dobrze?
 
Moje drogie powiedzcie mi czy hcg calkowite to jest coś innego niz beta hcg? Czy tylko nazwa inna? Bo mowilam babce ze chce beta hcg a na wyniku mam hcg calkowite-549. Czy to dobrze?

Tak, to dwa rozne badania.
Hcg calkowite bada podjednostke alfa i beta.
Podjednostke alfa ma tez np. hormon LH i to moze sztucznie zawyzac wynik.
Podjednostka beta jest charakterystyczna dla gonadotropiny kosmowkowej i nie wystepuje w innych hormonach. Dlatego beta-hcg jest lepszym i popularniejszym badaniem stwiedzania ciazy i prawidlowego rozwoju ciazy.

Twoj wynik to ewidentnie ciaza [emoji16][emoji323][emoji322][emoji173]️ tylko zebys przypadkiem nie zeobila sobie teraz bety i probowala porwnac wyniki/przyrost bo Ci wyjda kwiatki.


<< Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️ >>
 
reklama
Tak, to dwa rozne badania.
Hcg calkowite bada podjednostke alfa i beta.
Podjednostke alfa ma tez np. hormon LH i to moze sztucznie zawyzac wynik.
Podjednostka beta jest charakterystyczna dla gonadotropiny kosmowkowej i nie wystepuje w innych hormonach. Dlatego beta-hcg jest lepszym i popularniejszym badaniem stwiedzania ciazy i prawidlowego rozwoju ciazy.

Twoj wynik to ewidentnie ciaza [emoji16][emoji323][emoji322][emoji173]️ tylko zebys przypadkiem nie zeobila sobie teraz bety i probowala porwnac wyniki/przyrost bo Ci wyjda kwiatki.


<< Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️ >>

Wyświetliły mi się normy tego laboratorium gdzie badałam i wygląda ok- mieści się tak 4-5 tydz czyli skoro 28 dc to się zgadza.
A wiesz chodziło mi przez chwilkę ponowne badanie ale odpuszczam.... co ma być to i tak będzie. Wizytę będę mieć w poniedziałek żeby już można było zobaczyć chociaż pęcherzyk ciążowy.
 
Do góry