reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

Spark chodziło chyba bardziej o to, że studia magisterskie (5 lat), są zawalone przedmiotami, które nota bene nic nie wnoszą do zawodu. Często gęsto podaje się fakty, które nijak przydadzą się w pracy z dziećmi dajmy na to. Ja miałam w-f na studiach dziennych obowiązkowy i plastykę - kto nie miał odrobiny talentu płynął pod prąd. Zupełny bezsens....
Na podyplomówce z logopedii przez 2 lata wyniosłam dużo więcej doświadczenia i wiedzy niż z dziennych 5 letnich. Gdzie zajęcia miałam codziennie od pn- do pt.
Dokładnie tak jest... na studiach odniosłam wrażenie, że z 1.5 roku można było sobie oszczędzić :/
Na kilku przedmiotach gadanie o tym samym, o czymś, co nic nie wynosiło do mojej pracy z dziećmi...
Dużo gadania, mało praktycznych (czy nawet teoretycznych) WAŻNYCH rzeczy...
W ciągu tych dwóch lat później (które miały być dla mnie dodatkiem do studiów) nauczyłam się dużo więcej, skupiali się na tym, na czym trzeba. Dzięki temu dużo mniej się boję pracy z dziećmi (pierwsza pomoc chyba w każdej sytuacji) i wiem jak zająć mu czas... i "ahh jak dobrze" nie musiałam słuchać o wspaniałym Korczaku który niestety nic nie wniósł do mojej pracy...

P.s. Korczak to oczywiście taka przenośnia...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Spark chodziło chyba bardziej o to, że studia magisterskie (5 lat), są zawalone przedmiotami, które nota bene nic nie wnoszą do zawodu. Często gęsto podaje się fakty, które nijak przydadzą się w pracy z dziećmi dajmy na to. Ja miałam w-f na studiach dziennych obowiązkowy i plastykę - kto nie miał odrobiny talentu płynął pod prąd. Zupełny bezsens....
Na podyplomówce z logopedii przez 2 lata wyniosłam dużo więcej doświadczenia i wiedzy niż z dziennych 5 letnich. Gdzie zajęcia miałam codziennie od pn- do pt.
Na studiach z reguły uczysz się wszystkiego, a dopiero przy specjalności masz bardziej ukierunkowane wiadomości. Tak niestety jest skonstruowany nasz system edukacji. Ja też miałam wf, wszyscy chyba mają :) tak, czy siak, uważam, odnośnie pytania leeleeth, że kurs z psychoterapii bez studiów z psychologii to słaby pomysł. Tyle :)

Napisane na C5303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na studiach z reguły uczysz się wszystkiego, a dopiero przy specjalności masz bardziej ukierunkowane wiadomości. Tak niestety jest skonstruowany nasz system edukacji. Ja też miałam wf, wszyscy chyba mają :) tak, czy siak, uważam, odnośnie pytania leeleeth, że kurs z psychoterapii bez studiów z psychologii to słaby pomysł. Tyle :)

Napisane na C5303 w aplikacji Forum BabyBoom
Wiadomo ...kurs zawsze przegra z dyplomem :) Humanistów ci u Nas dostatek, to nie jest łatwy rynek pracy. Znam wielu bezrobotnych psychologów,- prywatna praktyka to ciężki kawałek chleba, szczególnie w mniejszych miastach, gdzie ludzie nadal nieufnie podchodzą do tego zawodu.
 
Wiadomo ...kurs zawsze przegra z dyplomem :) Humanistów ci u Nas dostatek, to nie jest łatwy rynek pracy. Znam wielu bezrobotnych psychologów,- prywatna praktyka to ciężki kawałek chleba, szczególnie w mniejszych miastach, gdzie ludzie nadal nieufnie podchodzą do tego zawodu.
Ja po studiach, pracy w zawodzie nie mam...gdybym mieszkała dalej we Wrocławiu, to na pewno teraz bym się spełniała, bo miałam takie możliwości, a tak cóż...tylko ja nie po klinicznej, a po psychologii marketingu i zarządzania ;)

Napisane na C5303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja po studiach, pracy w zawodzie nie mam...gdybym mieszkała dalej we Wrocławiu, to na pewno teraz bym się spełniała, bo miałam takie możliwości, a tak cóż...tylko ja nie po klinicznej, a po psychologii marketingu i zarządzania ;)

Napisane na C5303 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja po dziennych byłam bezrobotna :D
Dopiero logopedia otworzyła mi drzwi ...
Moje marzenie to praca w szpitalu, z ludzmi laryngektomowanymi, ale potrzeba skończyć neurologopedię na medycynie i zdać państwowy egzamin. Na chwilę obecną marzenie odrealnione. Całe 2 lata studiów daleko od domu, same praktyki w szpitalach. Egzaminy na prawdziwym pacjencie ...zajęcia w prosektorium,- specyfika narządu mowy ...
 
Hej kobietki. Witam się z rana. U nas deszczowo dzisiaj. Wczoraj robiliśmy grilla bo było cieplutko. Zmienna rzeczy pogoda.
Mam pytanie do naszych specjalistki, czy u mnie to że temp spada oznacza beaknokresu owulacji???
Zobacz załącznik 809192

Oczekiwanie, owu była i wszystdtko jest git! :) takie drobne zjazdy w dół to nic nie znaczą - więcej/mniej ruchu w nocy, inna temp powietrza, zakryta/odkryta kołdra. Ważne ze jest wysoko i niech tak zostanie :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam sie z ranka u mnie wczoraj tez piekna pogoda byla i grilowalismy ale dzis juz wieje i pewnie bedzie deszczowo bo zapowiadali u nas deszcze ...
@judytka777 ,@oczekiwanie dziękuję Wam dziewczynki i również trzymam za Was gorące &&&& ja dzis mam 30dc/28 nadal czekam na @@@ -pke może dziś lub jutro mnie nawiedzi bynajmniej takie mam przeczucia ...
 
Oczekiwanie, owu była i wszystdtko jest git! :) takie drobne zjazdy w dół to nic nie znaczą - więcej/mniej ruchu w nocy, inna temp powietrza, zakryta/odkryta kołdra. Ważne ze jest wysoko i niech tak zostanie :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Dziękuję kochana. Bo już zaczęłam wątpić w to wszystko. Pierwszy raz tak mam. A faktycznie na wyjeździe jestem ;).
A jak u Ciebie???

Witam sie z ranka u mnie wczoraj tez piekna pogoda byla i grilowalismy ale dzis juz wieje i pewnie bedzie deszczowo bo zapowiadali u nas deszcze ...
@judytka777 ,@oczekiwanie dziękuję Wam dziewczynki i również trzymam za Was gorące &&&& ja dzis mam 30dc/28 nadal czekam na @@@ -pke może dziś lub jutro mnie nawiedzi bynajmniej takie mam przeczucia ...
Rob testa i nie trzymaj nas w niepewności. Masz jakies konkretne objawy na @ lub nie @ ???
 
reklama
Do góry