reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Kochane nie doczytałam do końca ale chcę się z Wami podzielić doswiadczeniem:

naciecie- 3 porodu, zero nacięcia ani pęknięcia. Da się! Nie wiem na ile to genetyka a na ile masaż krocza- gdzieś mam instruktaż jaki wykonywała to mogę podesłać.

Lewatywa- uważam że pomocna i wzmaga akcje porodową i choć nie przyjemna warto.

Wzrost- mam 157 cm i drobniusia jestem i nie ma związku z porodem za bardzo. Takie mam odczucia ale urodziłam małe dzieci.

Z kl to ile kobiet tyle historii. W każdym razie da się- nawet jeśli wcześniej były złe doświadczenia z tym związane. Pierwsze dziecko karmiła z bólami i nerwami niecałe 7 miesięcy, drugie 2.5 roku, trzecie ponad 3 lata.

@Dagaa11 trzymaj się. Jak na teraz?
Z lewatywa zgadzam sie w 100%. Nie jest przyjemna, ale daje komfort psychiczny- ja mialam poczucie, ze jestem "pusta" i nie narobie pod siebie w czasie parcia. Niby to rzecz normalna, ale chyba kazda kobieta chcialaby tego uniknąć.

Wczorak miałam ponad 2 godzinne ktg, pod koniec tetno sie unormowało. Dzisiaj jestem juz po dwoch szybkich osluchach tetna- ktore wyszly podwyzszone i po ktg, ktore wyszło dobre. Czekam.na wizyte i zobaczymy co dalej
 
reklama
Z lewatywa zgadzam sie w 100%. Nie jest przyjemna, ale daje komfort psychiczny- ja mialam poczucie, ze jestem "pusta" i nie narobie pod siebie w czasie parcia. Niby to rzecz normalna, ale chyba kazda kobieta chcialaby tego uniknąć.

Wczorak miałam ponad 2 godzinne ktg, pod koniec tetno sie unormowało. Dzisiaj jestem juz po dwoch szybkich osluchach tetna- ktore wyszly podwyzszone i po ktg, ktore wyszło dobre. Czekam.na wizyte i zobaczymy co dalej
Daj znac Dagaa.. trzymam kciuki !
A ja mam mdlosci jak na poczatku ciazy 27 tydzien. Oby to bylo chwilowe
 
@Wiktorka88 O, to podobnie jak ja [emoji16] z tym, ze ja mam pessar założony, a wiec zakaz totalny sekszenia się [emoji846].

@Dagaa11, o rany. Nie stresuj się tylko. Trzymam kciuki zeby wszystko było ok. A na wcześniejszych wizytach na usg wszystko było w porządku z serduszkiem u malutkiej?

@ mamunia86, możesz cis więcej o tym masażu krocza? Słyszałam, ze to bardzo pozytywnie wpływa później ba poród. Kiedy zacząć? [emoji846] i jakaś podstawowa instrukcja by się przydała. Muszę poszukać [emoji846]
 
Jestem dziewczyny na patologii ciazy, wyszlo, ze młoda ma tachykardie na ktg... Podali mi kroplówki nawadniające i troche jej sie tętno uspokoiło...mam nadzieje, ze juz sie to nie powtorzy i mnie wypuszczą.
Ojej trzymam kciuki zeby bylo dobrze [emoji110]


Dziewczyny czy ktoras z was miala/ma w ciazy cukrzyce ?
Dziś bylam na krzywej bo wczesniejsza glukoza wyszla 96 (norma do 92..) a dzis wynik na czczo musiala mi pielegniarka zmierzyc glukometrem czy w ogole moze mi podac glukoze bo norma do 140 a ja miałam 136... także czekam do popoludnia na pełne wyniki ale powoli dociera do mnie ze bede miala to cholerstwo [emoji24] jestem w tym zielona bo w pierwszej ciazy nie mialam takiego problemu a teraz wyszło i troche jestem załamana[emoji24]
 
Kamilaa no przykro mi. Ale dasz rade !
Forget w pierwszej ciaży też tak miałam i dopiero 3 miesiace po pprodzie sie przemogłam ! Mimo, że wcześniej miałam libido bardzo wysokie.
Bylam w lidlu niestety ani body ani biustonoszy już nie było
 
Kamilaa no przykro mi. Ale dasz rade !
Forget w pierwszej ciaży też tak miałam i dopiero 3 miesiace po pprodzie sie przemogłam ! Mimo, że wcześniej miałam libido bardzo wysokie.
Bylam w lidlu niestety ani body ani biustonoszy już nie było

Ja libido wysokie tez mam i aż mniej czasem skręca za przeproszeniem [emoji846][emoji846] niestety mamy zakaz od lekarza. [emoji52][emoji52] poza tym nawet gdybym nie miała problemów z szyjka to nie wyobrażam sobie sexu z tum plastikiem w śródku. Przy codziennym aplikowaniu luteiny i innych specyfików na noc czuje ten krążek [emoji52]
 
Ojej trzymam kciuki zeby bylo dobrze [emoji110]


Dziewczyny czy ktoras z was miala/ma w ciazy cukrzyce ?
Dziś bylam na krzywej bo wczesniejsza glukoza wyszla 96 (norma do 92..) a dzis wynik na czczo musiala mi pielegniarka zmierzyc glukometrem czy w ogole moze mi podac glukoze bo norma do 140 a ja miałam 136... także czekam do popoludnia na pełne wyniki ale powoli dociera do mnie ze bede miala to cholerstwo [emoji24] jestem w tym zielona bo w pierwszej ciazy nie mialam takiego problemu a teraz wyszło i troche jestem załamana[emoji24]
Tak, ja mam cukrzyce ciążową. Dostaniesz skierowanie do diabetologa, a od niego glukometr i dietę cukrzycową. Najpierw bedziesz probowała obnizyc cukier samą dietą, jak to nic nie da, to dostaniesz insulinę. Nie martw sie, to nic strasznego :* tylko tak groźnie brzmi :)
 
@Wiktorka88 O, to podobnie jak ja [emoji16] z tym, ze ja mam pessar założony, a wiec zakaz totalny sekszenia się [emoji846].

@Dagaa11, o rany. Nie stresuj się tylko. Trzymam kciuki zeby wszystko było ok. A na wcześniejszych wizytach na usg wszystko było w porządku z serduszkiem u malutkiej?

@ mamunia86, możesz cis więcej o tym masażu krocza? Słyszałam, ze to bardzo pozytywnie wpływa później ba poród. Kiedy zacząć? [emoji846] i jakaś podstawowa instrukcja by się przydała. Muszę poszukać [emoji846]
Nie, wcześniej nic nie wskazywało na problemy z sercem. Teraz tez na usg wychidzi, ze serce jest zdrowe... No nic, czekam na dalsze badania. Mam nadzieje, ze sytuacja sie nie powtorzy :)
 
reklama
Tak, ja mam cukrzyce ciążową. Dostaniesz skierowanie do diabetologa, a od niego glukometr i dietę cukrzycową. Najpierw bedziesz probowała obnizyc cukier samą dietą, jak to nic nie da, to dostaniesz insulinę. Nie martw sie, to nic strasznego :* tylko tak groźnie brzmi :)
Dzieki [emoji8]
Szczerze to jestem przerażona bo nie spodziewalam się ze wyjdzie mi cos takiego, pierwsza ciąża była bezproblemowa a teraz to...
Myslisz ze moge poczekać do 3.12 czyli wizyty u mojej gin i dopiero umawiac sie do diabetologa czy moze powinnam juz teraz jesli wyniki wyjda zle ? U nas w mieście do diabetologa nie ma kolejek więc moze warto bylo by isc juz w przyszlym tygodniu ?
 
Do góry