reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Malina odpisuje tu. Kurde taka sama nazwa początek i dodałam tam :/:/

Ale chyba pisałaś, że w nocy nie je ? Albo coś pomyliłam. Moja w dzień co 3h. No i wiadomo jakiś chrupek, albo mi coś podkradanie :p
U nas jest roznie. Dzis np o 2.30 wstal na jedno mleko. Sa noce coraz czesciej calkowicie przespane bez karmien. A w dzien musi zjesc z 3 kanapki chleba z serkiem.. herbatniki, chrupki. Owoce, zupka z mieskiem bo drugich dan nie lubi, serek no i to co wlasnie wysępi przy stole od innych. I do kazdego posilku wiekszego mleko nie ma zmiłuj. Na noc zjada prawie 0.5l mleka z kaszka.

Tez na tel mylę wątki.
 
reklama
Mallina u Was szczepią ? U nas wszystko odwołane ....
Liczba spokojnie ona duża już. Dajesz jej mleko, jogurty ?
Od 18.04 ministerstwo wznowiło szczepienia. Najpierw najbardziej zalegle szczepienia. Ale moja pediatra chce Filipa zobaczyć i tez zaszczepić bo brakuje nam 2 dawki i od razu umówić na MMR.. uwaza ze natura nie lubi spokoju i nawet jak korona się wyciszy to zaraz cos nowego bedzie i znow się odwlecze bo przez caly rok dzieci przeciez choruja.. rozne zarazy się pojawiają. Do tego chcemy szczepic na ospe wiec lepiej sie w kolejkę ustawic. Ponadto umawiani jestesmy na godziny. Pani doktor jak kosmonauta zapakowana nas przyjmuje po każdym sie przebiera w nowe ubranie ochronne.. otwieraja nam drzwi do przychodni i jestesmy jako jedyni w niej. Juz przeprowadzono nam wywiad kwalifikujacy w ogole wejscie do przychodni. Na pewno zbadaja nam temp przed wpuszczeniem.. co mogą to zrobią.. o ile wszyscy rzetelnie prawde mowia. Nie przyjma do przychodno jesli np ktos z najbliższej rodziny zawodowo jezdzi ciężarówka za granice.
 
No u nas jeszcze nie szczepią. My mamy jeszcze meningo, priorix i ospę. Z tym, że ten priorix mi się nie spieszy, nawet chyba nie mieli ostatnio tylko ta właśnie mmr, a jej nie chcę. Pamiętam rozmowę z pediatra która doradzała odroczenie tej szczepionki do przynajmniej 1.5 roku. Nie wiem ile w tym prawdy, sama już mam mieszane uczucia....
 
Dzwoniłam właśnie zapytać o szczepienia. Najpierw najmłodsi, mam czekać na telefon, zapraszają pojedynczo, wiadomo.. nawet mam być w tym kombinezonie...
 
No u nas jeszcze nie szczepią. My mamy jeszcze meningo, priorix i ospę. Z tym, że ten priorix mi się nie spieszy, nawet chyba nie mieli ostatnio tylko ta właśnie mmr, a jej nie chcę. Pamiętam rozmowę z pediatra która doradzała odroczenie tej szczepionki do przynajmniej 1.5 roku. Nie wiem ile w tym prawdy, sama już mam mieszane uczucia....
Nie wiem szczerze.. Jule sprawdzilam i szczepilam 11 maja więc miała 17 miesięcy.. i zbliża się jeszcze dawka trzecia 5w1 miedzy 16 a 18 mcem. Matko ile szczepień...ospa, meningokoki.... Buu a chcialam jeszcze te drugie meningokoki..
 
Nie wiem szczerze.. Jule sprawdzilam i szczepilam 11 maja więc miała 17 miesięcy.. i zbliża się jeszcze dawka trzecia 5w1 miedzy 16 a 18 mcem. Matko ile szczepień...ospa, meningokoki.... Buu a chcialam jeszcze te drugie meningokoki..
No u nas tak samo, drugie bexero zaległe, ospa, mmr, reszta szczepów meningo (nie wiem jak to się nazywa), a jeszcze gdzies po drodze 3 dawka 6w1. Ja w ciąży to też z tym mmr.chcialam poczekać, znów noworodek w domu to też nie jest wskazanie do żywej szczepionki. Mam nadzieję, że pediatra mi coś doradzi bo glupieje.
 
reklama
To i tu napisze. :)
Jestem po wizycie. Lekarz na wstępie pochwalił, że od razu po wyniku tsh 4 wzięłam euthyrox w dawce 50 i że od razu wzięłam duphaston. Skrupulatnie przeczytał wyniki genetyczne, wszystko sobie zapisał. Na usg wszystko w porządku, żadnych nieprawidłowości, lekarz powiedział, że widzi maleńki pęcherzyk ale jest tak maleńki, że do końca nie jest pewny. Więc wizyta za 2 tygodnie 7 maja. Zalecił brać 3x1 duphaston i euthyrox w dawce 62,5. Zamiast witamin pregna start (twierdzi, że te wszystkie witaminy wieloskładnikowe nie są ok) mam brać prevenit intensive, do tego witaminę d3 4000 z k2mk7, witaminę C 2000 i dicoflor. Zastanawiają mnie te dawki d3 i witaminy C. 🤔 Ale jak kazał to chyba wie co zaleca. Nie zalecił badań krwi, mówi, żeby teraz tak nie chodzić po laboratoriach ale ja i tak będę patrzyć jak przyrasta. Hm.. I to chyba wszystko.
 
Do góry