reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Hej dziewczyny :) rzadko tu zaglądam, ale pamiętam o Was :)) Gratuluje ciąż 😍 @Ann89 na pewno sobie poradzisz :* ja czekam na styczniowy okres 🙈 musiałam wziąć tabletkę po, ale sytuacja miała miejsce w okolicach owulacji więc mam obawy 🙈 ale pewnie tak jak i ty musiałabym sobie poradzić :) jak się czujesz ? Jak wasze maluszki ? :* Igcio od września do przedszkola, a dopiero co go rodziłam, ma 2,5 roku i nadal słabo z mową, w styczniu mamy kolejną wizytę u logopedy, mówi np tata nie ma cici (kotka), ale jak słyszę jak dzieci w jego wieku mówią wierszyki to jednak trochę odstaje od rówieśników, a jak to jest /było u Waszych dzieci ?
Paula u nas nawet tego nie ma.. jestem juz zrozpaczona.. on jedyne co umie to spiewa ummy shark tu tu tu tu i to jest wszystko w sumie.. wola psa "agi" choc wabi sie "Abi" no ale moze to mu sie tam mylic jeszcze ale nie chce wolac mama tata nic.. pepla mnostwo w swoim jezyku.. i dogadujemy sie tak w zasadzie ze on pokazuje co chce ehh
w lutym mamy badanie sluchu.. juz nie czekam tylko dzialamy bo mam stres spory.
 
reklama
Paula u nas nawet tego nie ma.. jestem juz zrozpaczona.. on jedyne co umie to spiewa ummy shark tu tu tu tu i to jest wszystko w sumie.. wola psa "agi" choc wabi sie "Abi" no ale moze to mu sie tam mylic jeszcze ale nie chce wolac mama tata nic.. pepla mnostwo w swoim jezyku.. i dogadujemy sie tak w zasadzie ze on pokazuje co chce ehh
w lutym mamy badanie sluchu.. juz nie czekam tylko dzialamy bo mam stres spory.
U nas ze słuchem jest w porządku bo ze względu na wcześniactwo byliśmy pod opieką poradni audiologicznej do całkiem niedawno, są podejmowane intensywne próby komunikacji z otoczeniem nie ma problemu z prostymi komunikatami typu ciocia sisi (siku) czy mama "soczka" (sok :p) te przekształcenia na tym etapie są podobno ok na koparkę mówi "papa" bo chce powiedzieć tylko końcówkę para 🙈 dużo by wymieniać my chodzimy już do logopedy aczkowiek nie ukrywam, że mocno liczę, że ruszy z tą mowa bo 80 zł tygodniowo na dłuższą metę może nadszarpnąć mój budżet 🙈 Igor też dość długo miał czas, że wszystko było mama eee i wskazywanie palcami teraz widzę, że najwięcej w okolicy 2,5 roku ruszyło, ale to nadal nie to co być powinno :(
 
Paula u nas nawet tego nie ma.. jestem juz zrozpaczona.. on jedyne co umie to spiewa ummy shark tu tu tu tu i to jest wszystko w sumie.. wola psa "agi" choc wabi sie "Abi" no ale moze to mu sie tam mylic jeszcze ale nie chce wolac mama tata nic.. pepla mnostwo w swoim jezyku.. i dogadujemy sie tak w zasadzie ze on pokazuje co chce ehh
w lutym mamy badanie sluchu.. juz nie czekam tylko dzialamy bo mam stres spory.
A do logopedy nie chodzicie?

Hej dziewczyny, dawno mnie nie było.
Co do mowy to Daga tak od dwóch miesięcy jest tak rozgadana ze buzia jej się nie zamyka, co usłyszy to powtarza czy to wyrazy czy całe długie zdania. Sama też buduje już zdania i dużo potrafi opowiedzieć.
A tak poza tym to wszystko u nas bez zmian[emoji6]
 
U nas do 2 roku życia były tylko początki slow np. Kot to był ko pies pie itd. Samo z siebie ruszylo po 2gich urodzinach. Teraz już opowiadania sama wymyśla ale niedawno miala trzecie urodziny😊na każdego przyjdzie czas ale ja też bym się udała do laryngologa dla pewności. Z chłopakami podobno dłużej schodzi z mówieniem ale może to mit. Moja corka przypominam z 7 miesiąca a mówi lepiej niż niejedno o czasie. Ale za to ruchowo była zawsze opóźniona troszkę 😊więc zawsze powtarzam, że porównywanie dzieci jest krzywdzące. Buziaki dziewczyny
 
U nas do 2 roku życia były tylko początki slow np. Kot to był ko pies pie itd. Samo z siebie ruszylo po 2gich urodzinach. Teraz już opowiadania sama wymyśla ale niedawno miala trzecie urodziny😊na każdego przyjdzie czas ale ja też bym się udała do laryngologa dla pewności. Z chłopakami podobno dłużej schodzi z mówieniem ale może to mit. Moja corka przypominam z 7 miesiąca a mówi lepiej niż niejedno o czasie. Ale za to ruchowo była zawsze opóźniona troszkę 😊więc zawsze powtarzam, że porównywanie dzieci jest krzywdzące. Buziaki dziewczyny
To niestety nie tak, że na każdego przyjdzie czas, zapewne 9/10 dzieci prędzej czy później zacznie mówić, ale ten 1 z 10 nie i w takiej sytuacji im wcześniej zaczniemy terapię tym lepiej, zapewne nie ma co porównywać, ale mniej więcej można wnioskować w jakim wieku przychodzą dane umiejętności :)
 
Paula u nas nawet tego nie ma.. jestem juz zrozpaczona.. on jedyne co umie to spiewa ummy shark tu tu tu tu i to jest wszystko w sumie.. wola psa "agi" choc wabi sie "Abi" no ale moze to mu sie tam mylic jeszcze ale nie chce wolac mama tata nic.. pepla mnostwo w swoim jezyku.. i dogadujemy sie tak w zasadzie ze on pokazuje co chce ehh
w lutym mamy badanie sluchu.. juz nie czekam tylko dzialamy bo mam stres spory.

Ojoj to faktycznie nie wiele mówi. U nas mama, tata, dziadzia jest all day gadanie. Ostatnia zaczal na koty wołać kaa, mówi nie, próbuje powtarzać jakieś gili gili albo gul gul, coś tam po swojemu gada na jakieś czynności typu "kręci się" albo "świeci się światełko", jak podłapał że pies kuzynki nazywa się Lala, to chodził i powtarzal za nią lala. Teraz dużo ćwiczymy odgłosów zwierzątek...
Ciężko mi porównywać mojego prawie 14 miesięcznego z Waszymi już ponad 2 latkami, ale tym brakiem mamy i taty zaskoczyłaś mnie troszkę.
 
Hej dziewczyny :) rzadko tu zaglądam, ale pamiętam o Was :)) Gratuluje ciąż 😍 @Ann89 na pewno sobie poradzisz :* ja czekam na styczniowy okres 🙈 musiałam wziąć tabletkę po, ale sytuacja miała miejsce w okolicach owulacji więc mam obawy 🙈 ale pewnie tak jak i ty musiałabym sobie poradzić :) jak się czujesz ? Jak wasze maluszki ? :* Igcio od września do przedszkola, a dopiero co go rodziłam, ma 2,5 roku i nadal słabo z mową, w styczniu mamy kolejną wizytę u logopedy, mówi np tata nie ma cici (kotka), ale jak słyszę jak dzieci w jego wieku mówią wierszyki to jednak trochę odstaje od rówieśników, a jak to jest /było u Waszych dzieci ?
jeśli jesteście pod opieką logopedy, to na pewno niebawem ruszy z mową, moim zdaniem nie ma co czekać, skoro wcześniej można zacząć coś z tym robić, czasami wystarczy tylko dziecku lekko pomóc:) u nas od początku była mega gaduła, na 1,5 roku pojawiły się proste zdania, na dwa lata już całkiem normalnie się z nią rozmawiało, teraz ma 2,5 i nie da się tej karuzeli zatrzymać 🙈 za to mówiła niewyraźnie, też miałam z nią się przejść do logopedy, ale jak zabraliśmy smoczka na drugie urodziny, którego miała niby już tylko do snu to i zęby się poprostowały i zaczęła mówić ładnie i wyraźnie
 
Gratulacje! jak sie czujesz?
czuję się super, dziękuję że pytasz ☺ połowa ciąży już za mną, także czas ucieka. Dalej nie znamy płci, bo na ostatniej wizycie znów bardziej było na dziewczynę, ale dziecko z pępowina między nogami i nogi po turecku ułożone. Zaraz mam połówkowe, to już nie wyjde z nich jak się nie dowiem 😉
 
reklama
Hej dziewczynki,
Paulina powiem ci że Zuzia też mało mówi. Tzn w tym tygodniu się rozkręciła w końcu i cały czas coś gada. Bardzo dużo nowych słów, bardzo króciutkie zdania typu z 2-3slow i reszta coś tam po swojemu. A niby mówią że dziewczynki szybciej się rozkręcają. Poczekamy Jak dalej to będzie wyglądać i po 02marca (będzie miała dokładnie 2,5r) w razie w pójdziemy do logopedy. Mój starszy bardzo późno zaczął mówić, miał 3,5 roku. Tzn mówił pojedyncze słowa l. Rozkręcił się w przedszkolu ale już wtedy był pod opieką logopedy. Teraz ma 8lat i ludzie się dziwią jak dziecko moze tyle mówić ,[emoji28]

Aniolik już połówka? Wow l. 3mam kciuki za syncia [emoji8] Tłumaczysz już Adzie ze.bedzie miała braciszka?

Boje cię że nasza będzie zazdrosna. Wiecie najmłodsza, wychuchana i rozpieszczona 2latka. Do tej pory śpi z nami w łóżku [emoji85] muszę ją zaczacspac w swoim pokoju ale póki co nie mam psychicznie siły. Ona wieczorem nie chce wejść do swojego pokoju i koniec.

U nas ok. Czuję się w.sumie dobrze. Mam nawet nie mdłości ale na różne zapachy mam odrzut wymiotny [emoji85] w tym momencie 13tc
Wczoraj miałam pierwsze prenatalne i klusek ma 5cm. Wszystko na USG wyszło dobrze. A za 2-3tc wynik pappa. Tak na 65%mozliwe że to dziewczynka ale jeszcze kto wie czy nie nie zmieni. Ponoć wyglądam za ładnie, więc teściowa mowi że.ina obstawia chłopca [emoji23]
Aczkolwiek chyba lepsza byłaby ta dziewczynka. Pokój by miały razem dziewczyny [emoji23]
 
Do góry