reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 251 49,3%
  • 1

    Głosów: 158 31,0%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    509
Dziewczyny, czy słyszałyście o tym ze biotyna obniża tsh? Koleżanka była po receptę u lekarza i przypadkowo się dowiedziała o tym. Ona ma hashimoto i niedoczynnosc, bierze euthyrox i zaczela brać sobie „twój cel to” na włosy, skore i paznokcie - podobno aż za bardzo obniża tsh, bo do 0 - lekarka kazała odstawić.
A fakt jest taki, ze mega włosy po tym rosną, sama chciałam zacząć brać, ale po tym co usłyszałam, to chyba jednak nie zdecyduje się :)
 
reklama
Te suplementy przeważnie tak działają bo zawierają jod, jod dobrze wpływa na tarczycę a jak tarczyca dobrze pracuje to i włosy ładniejsze. Też to przerabiałam z vitapilem.
Włosy mi się poprawiły ale dlatego że już wtedy miałam niedoczynność (jeszcze nie wiedziałam o niej), później od endokrynologa dostałam jod i euthyrox
Dziewczyny, czy słyszałyście o tym ze biotyna obniża tsh? Koleżanka była po receptę u lekarza i przypadkowo się dowiedziała o tym. Ona ma hashimoto i niedoczynnosc, bierze euthyrox i zaczela brać sobie „twój cel to” na włosy, skore i paznokcie - podobno aż za bardzo obniża tsh, bo do 0 - lekarka kazała odstawić.
A fakt jest taki, ze mega włosy po tym rosną, sama chciałam zacząć brać, ale po tym co usłyszałam, to chyba jednak nie zdecyduje się :)
 
Szukam pomocy i porady bo już mi słabo. Wróciłam od ginekologa, który stwierdził ciążę pozamaciczną. Bo moja macica niewyglada na ciążową. Ale beta przyrosła mi w 48h z 54do 200. Czy przy takiej becie macica wygląda ciazowo czy nie? Może za wcześnie poszłam. Lekarz znalazł torbiel czynnościowa na jajniku. Piersi mnie trochę przestały boleć ale mocno boli czy ciągnie podbrzusze..
 
Właśnie widziałam na fb mi o ile się nie mylę to chyba nawet Ty udostępniłaś. :) Muszę wrócić do euthyroxu ale zanim to zrobię to zobaczę jaki mam poziom hormonów, męża muszę też wysłać na badania hormonów tarczycy bo coś mi się wydaje, że ma niedoczynność. U mnie 53 dc i czekam z utęsknieniem na @.

Nie mylisz się, na fb to też ja udostępniałam ;)
 
Szukam pomocy i porady bo już mi słabo. Wróciłam od ginekologa, który stwierdził ciążę pozamaciczną. Bo moja macica niewyglada na ciążową. Ale beta przyrosła mi w 48h z 54do 200. Czy przy takiej becie macica wygląda ciazowo czy nie? Może za wcześnie poszłam. Lekarz znalazł torbiel czynnościowa na jajniku. Piersi mnie trochę przestały boleć ale mocno boli czy ciągnie podbrzusze..
Ciąże widać na usg gdzieś przy becie co najmniej ponad 1000 miu/ml. Spokojnie kochana, przyrost masz w normie, sprawdzaj dalej co 48h. Beta przy ciąży pozamacicznej rośnie bardzo wolno u mnie na przykład rosła co 30% zamiast co 100 % / 120% jak jest w normach. Jeśli lekarz przy takiej becie cię nastraszył, że to pozamaciczna to go lepiej zmień... Chociaż te bóle masz niepokojące i może przez to ci tak powiedział, mówię sprawdzaj betę co 48h i kontroluj na usg. Plamisz? Jaki to ból?
Objawy pozamacicznej nie ukazują się tak szybko na jedno, bo ja miałam ciążę w jajowodzie i dopiero w 8tc zaczęłam mieć jej obiawy. U Ciebie który tc?
 
Ciąże widać na usg gdzieś przy becie co najmniej ponad 1000 miu/ml. Spokojnie kochana, przyrost masz w normie, sprawdzaj dalej co 48h. Beta przy ciąży pozamacicznej rośnie bardzo wolno u mnie na przykład rosła co 30% zamiast co 100 % / 120% jak jest w normach. Jeśli lekarz przy takiej becie cię nastraszył, że to pozamaciczna to go lepiej zmień... Chociaż te bóle masz niepokojące i może przez to ci tak powiedział, mówię sprawdzaj betę co 48h i kontroluj na usg. Plamisz? Jaki to ból?
Nieplamie, trochę mnie mdli a ból jest taki piekący, trochę jakby mnie coś w pachwinie ciągnęło. Umówiłam się jeszcze raz dzisiaj na 18 do ginekologa innego. Moja pierwsza przyrosła z 54do 200 w 48. To chyba dobrze czy nie dobrze?
 
reklama
Nieplamie, trochę mnie mdli a ból jest taki piekący, trochę jakby mnie coś w pachwinie ciągnęło. Umówiłam się jeszcze raz dzisiaj na 18 do ginekologa innego. Moja pierwsza przyrosła z 54do 200 w 48. To chyba dobrze czy nie dobrze?
Bardzo ładnie przyrosła. Bóle mogą być spowodowane równie czym innym, nawet rozciągająca się macica. Myśl pozytywnie. Ja trzymam za Ciebie kciuki kochana. Jestem po ciąży pozamacicznej, którą zdiagnozowano dopiero w 10tc. WIęc dobrze, że już jesteś pod kontrolą lekarzy w razie czego, oczywiście życzę Ci żeby to były niepotrzebne strachy a ciąża za tydzień/dwa sie pokaże na usg w odpowiednim miejscu :)
 
Do góry