reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 251 49,3%
  • 1

    Głosów: 158 31,0%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    509
Bardzo ładnie przyrosła. Bóle mogą być spowodowane równie czym innym, nawet rozciągająca się macica. Myśl pozytywnie. Ja trzymam za Ciebie kciuki kochana. Jestem po ciąży pozamacicznej, którą zdiagnozowano dopiero w 10tc. WIęc dobrze, że już jesteś pod kontrolą lekarzy w razie czego, oczywiście życzę Ci żeby to były niepotrzebne strachy a ciąża za tydzień/dwa sie pokaże na usg w odpowiednim miejscu :)
A czy tobie beta też na początku dobrze przyrastają?
 
reklama
A torbiel moze mieć na to jakie wpływ? Jak to kurde wogóle możliwe w takim razie?
Ale na co wpływ i co możliwe? ;) Ja miałam torbiel w ciąży i ona do ciąży nic w ogóle nie miała bo była to zwykła torbiel. Jaką dużą masz tą torbiel?
Bo widzisz ciąża może być zdrowa a objawy typu ból może dawać ci ta torbiel.
 
Nie wiem. Boże nic nie wiem. W związku ze nie byłam jej pacjentka chyba mnie trochę olała. Jeśli beta przyrasta, to może i tak być ciąża pozamaciczna?
 
Nie wiem. Boże nic nie wiem. W związku ze nie byłam jej pacjentka chyba mnie trochę olała. Jeśli beta przyrasta, to może i tak być ciąża pozamaciczna?
Żaden dobry lekarz Ci nie powie, że ciąża jest pozamaciczna gdy beta przyrasta prawidłowo tym bardziej przy jeszcze tak młodziudkiej ciaży. Co innego gdzy beta jest powyżej 3000 i nic nie widać wtedy może być to niepokojące. Aczkolwiek beta wolno przyrasta przy ciąży pozamacicznej - poniżej 66% co 48h. Nie nakręcaj się na pozamaciczną, spokojnie. Skup się na tej torbieli skoro ją masz a jesteś w ciąży to teraz jest główny problem. Jaka ta torbiel jest?
 
Żaden lekarz Ci nie powie, że ciąża jest pozamaciczna gdy beta przyrasta prawidłowo tym bardziej przy jeszcze tak młodziudkiej ciaży. Co innego gdzy beta jest powyżej 3000 i nic nie widać wtedy może być to niepokojące. Aczkolwiek beta wolno przyrasta przy ciąży pozamacicznej - poniżej 66% co 48h. Nie nakręcaj się na pozamaciczną, spokojnie. Skup się na tej torbieli skoro ją masz a jesteś w ciąży to teraz jest główny problem. Jaka ta torbiel jest?
Nie wiem. Nic mi nie powiedziała
 
No to genialna pani doktor, nastraszyć pacjentkę słowem 'pozamaciczna' i nic nie wyjaśnić... Dobrze, że dzisiaj idziesz do kogoś innego. Jeśli bóle się nasilą idź na oddział gin-poł.
Wcześniej też miałam takie bóle ale przechodziły. Jak wygląda usuwanie ciąży pozamacicznej i ile to trwa?
 
reklama
Wcześniej też miałam takie bóle ale przechodziły. Jak wygląda usuwanie ciąży pozamacicznej i ile to trwa?
Ale po co się na tym skupiasz skoro beta jest w porządku? Ciąży nie będzie widać przy becie 200 miu.ml, dopiero przy ponad 1000miu/ml można oczekiwać widoku czegokolwiek na usg. Skoro zobaczyła torbiel to raczej torbiel jest problemem i na niej skupić powinien lekarz uwagę. Zrób kolejną betę po 48h od ostatniej. Jeśli dalej będzie dobry przyrost to super.
"Seryjnie powtarzany test, który monitoruje poziom hormonu HCG we krwi matki. Brak wzrostu lub spadek poziomu tego hormonu może wskazywać na nieprawidłowe zagnieżdżenie się jaja płodowego. " u ciebie wzrosty jest wręcz suuuuper.
Leczenie ciąży pozamacicznej jest farmakologiczne przez podanie leków lub laparoskopowo. Wszystko w szpitau pod okiem lekarzy. Ale wątpię by u Ciebie była pozamaciczna przy takim pięknym wzroście. Ta torbiel bardziej jest niepokojąca.
 
Do góry