reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 251 49,3%
  • 1

    Głosów: 158 31,0%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    509
reklama
Według
@enej - druga sprawa - w którym jesteś tc od ostatniej miesiączki lub ile jesteś dpo?
Według om to jakiś 6tydzien, a owulacji to pojęcia nie mam bo ginekolog w 19dc powiedział że cykl bezowulacyjny. Kochaliśmy się w 24 i 40 DC. Więc wielkiego wyboru niema. Owulacja musiała być w okolicach 24-26 bo pierwszy pozytywny test z jasna kreska wyszedł mi w 39dc.
 
Według
Według om to jakiś 6tydzien, a owulacji to pojęcia nie mam bo ginekolog w 19dc powiedział że cykl bezowulacyjny. Kochaliśmy się w 24 i 40 DC. Więc wielkiego wyboru niema. Owulacja musiała być w okolicach 24-26 bo pierwszy pozytywny test z jasna kreska wyszedł mi w 39dc.
To tym bardziej nic dziwnego, że teraz nic nie widać, niska beta, ciąża młodziutka. Będzie dobrze :)
 
A co z tą torbielą w takim razie?
Torbiel na jajniku w ciąży
Torbiel jajnika w ciąży wykrywa się za pomocą badania USG. Jeśli badanie USG pokazuje, że torbiel jest wypełniona płynem i otoczona cienką ścianką, najprawdopodobniej jest to torbiel całkowicie niegroźna. Należy ją jednak badać co jakiś czas, aby monitorować ewentualne zmiany rozmiaru cysty.

Zagrożeniem wynikającym z obecności dużych torbieli na jajniku w czasie ciąży jest fakt, że może dojść do ich pęknięcia lub skręcenia. Może to doprowadzić do przedwczesnego porodu, a nawet poronienia. Pękająca cysta może wywołać krwotok, który jest niebezpieczny zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

W przypadku dużej cysty (niezmniejszającej się w ciągu kilku tygodni) lub cysty wywołującej objawy (takie jak krwawienia z dróg rodnych, bolesność piersi, mdłości, wymioty, silne bóle głowy czy ból w dole brzucha) zalecane jest jej operacyjne usunięcie, leczenie hormonalne (jeśli cysta jest wywołana chorobą powiązaną z wahaniami hormonalnymi) lub antybiotykoterapia. Należy z tym jednak poczekać do rozwiązania lub do drugiego trymestru ciąży (najlepiej między 14. a 16. tygodniem). Operacyjne usunięcie torbieli na jajniku wiąże się ze zwiększonym ryzykiem poronienia, w niektórych przypadkach jest to ryzyko mniejsze niż związane z pozostawieniem cysty w organizmie matki. Torbiele usuwa się laparoskopowo, rzadziej stosuje się operację chirurgiczną. Bywa ona jednak konieczna w przypadku bardzo dużych cyst.
 
@Dżasta1111 kochana przypomnij mi ty byłaś 1 cykl na clo i się udało? Miałaś jakieś skutki uboczne po clo? Ból jajników? Ja w tym cyklu jestem na clo po raz pierwszy :)
 
Tak, ja clo brałam tylko jeden cykl. Odczulam owulacje. Tzn nie wiem dokładnie czy to był moment pęknięcia pęcherzyka czy już efekt po, ale przez dobre pół dnia bolał mnie jajnik, w którym było jajeczko. Poza tym żadnych innych skutków ubocznych. No i tak jak pisałam - wyhodowalam tylko jeden pecherzyk i wystarczył, aby się udało [emoji3526] w którym dc jesteś?
@Dżasta1111 kochana przypomnij mi ty byłaś 1 cykl na clo i się udało? Miałaś jakieś skutki uboczne po clo? Ból jajników? Ja w tym cyklu jestem na clo po raz pierwszy :)
 
reklama
Tak, ja clo brałam tylko jeden cykl. Odczulam owulacje. Tzn nie wiem dokładnie czy to był moment pęknięcia pęcherzyka czy już efekt po, ale przez dobre pół dnia bolał mnie jajnik, w którym było jajeczko. Poza tym żadnych innych skutków ubocznych. No i tak jak pisałam - wyhodowalam tylko jeden pecherzyk i wystarczył, aby się udało [emoji3526] w którym dc jesteś?
18dc :)
 
Do góry