reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 251 49,3%
  • 1

    Głosów: 158 31,0%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    509
reklama
Dziewczyny a ja mam do Was pytanie o tsh, przed pierwsza ciążą nie miałam problemu z tarczycą, jak zaszłam w ciąże z córką byłam może tak w 6 tyg ciąży zrobiłam ogólnie badania na zlecenie lekarza i tsh wyszło 4,8 coś takiego i on wtedy szybko skierował mnie do endokrynologa i dostałam autyrox, który brałam przez cała ciąże i tsh utrzymywało się ładnie na poziomie 1,5-2.Jak urodziłam przestałam brać eutyrox, trochę tez swoje zaniedbanie a trochę też nie chciałam tego łykać tylko wzięłam się bardziej za niekonwencjolne metody leczenia ale badałam przez ten czas tsh i było spoko tak 2,5 a dla zdrowego człowieka norma jest do 5.Nawet z miesiąc temu badałam to tsh ft3 ft4 i jestem w normie, mimo że mój endokrynolog mówiła, że jak już zaczęłam brać eutyrox to będę musiała DJ-e leczyc do końca życia i nie wiem co o tym myśleć...bo skoro jest w normie to po co mam się faszerować jakimiś lekami.Dziewczyny spotykałyście z taka sytuacja ?
 
Ja to czuję się jakbym juz okres miała. Apowinnam dostać w poniedizalek. Aż latam czesto do kibelka sprawdzić, a tu dupa. Mokro w cholercię, pobolewa, szczypie i kłuje jak tuz przed @ albo na początku, a wkladka czysta jak łza.
A nie miałaś tak wcześniej przed miesiączką?ja czasem właśnie na pare dni przed się tak już czuje
 
Dziewczyny a ja mam do Was pytanie o tsh, przed pierwsza ciążą nie miałam problemu z tarczycą, jak zaszłam w ciąże z córką byłam może tak w 6 tyg ciąży zrobiłam ogólnie badania na zlecenie lekarza i tsh wyszło 4,8 coś takiego i on wtedy szybko skierował mnie do endokrynologa i dostałam autyrox, który brałam przez cała ciąże i tsh utrzymywało się ładnie na poziomie 1,5-2.Jak urodziłam przestałam brać eutyrox, trochę tez swoje zaniedbanie a trochę też nie chciałam tego łykać tylko wzięłam się bardziej za niekonwencjolne metody leczenia ale badałam przez ten czas tsh i było spoko tak 2,5 a dla zdrowego człowieka norma jest do 5.Nawet z miesiąc temu badałam to tsh ft3 ft4 i jestem w normie, mimo że mój endokrynolog mówiła, że jak już zaczęłam brać eutyrox to będę musiała DJ-e leczyc do końca życia i nie wiem co o tym myśleć...bo skoro jest w normie to po co mam się faszerować jakimiś lekami.Dziewczyny spotykałyście z taka sytuacja ?
Jeżeli się nie starasz i tsh nie przekracza norm, choć ja normom nie wierzę, bo nie są dla mojego organizmu, i czujesz się dobrze to nie bierz leków i tylko sprawdzaj jak to wygląda. Jeśli zacznie rosnąć no to niestety leki będą potrzebne.
Co do norm, ja na przykład przy tsh zbliżającym siłę do 3 zaczynam się źle czuć, jestem senna, wypadają mocniej włosy, skóra sucha i zaparcia... Tak zaparcia chyba są największym objawem. No ale jak ja przestaje brać leki, to tsh skacze na prawdę wysoko, bo po prostu mam ją chorą, jak to nazwał endokrynolog - słabą. Tarczyca bardzo nie lubi przetworzonego żarcia, cukru, glutenu, czyli dużej ilości węglowodanów. I też widzę, że mimo brania leków a nie dbania o dietę ta tarczyca u mnie jest zaburzona, ale to mój przypadek. :)
U ciebie może to po prostu ciąża zaburzyła jej pracę a teraz wróci do normy. Musisz ją kontrolować. :)
 
A nie miałaś tak wcześniej przed miesiączką?ja czasem właśnie na pare dni przed się tak już czuje
A Ci powiem, że co najwyzej na dzień przed, albo jak mi się spozniala, a teraz jestem jeszcze kilka dni przed. I sie strasznie sluzowata zrobilam a cyce zaczely mnie boleć mocniej dzisiaj. Zwykle bolały od razu po owu. No chyba że w tym cyklu tka mam. Okaze sie w poniedzialek.
 
reklama
Do góry