reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 251 49,3%
  • 1

    Głosów: 158 31,0%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    509
reklama
A propo ciąż z zaskoczenia po kilku latach starań... To na pocieszenie przytoczę przykład mojej kuzynki. Starali się już chyba z prawie 5 lat... Mieli się przygotowywać do inseminacji ale przyszła korona i odwołali im cala procedurę... Potem jakoś nie mogli się zebrać w sobie zeby porobić wszystkie badania na świeżo zeby znów zacząć podchodzić do inseminacji... Nie zdążyli... Właśnie nam w tym tygodniu ogłosiła, że jest w ciąży, zupełnie z naturalnych starań, ale co najlepsze jest to ciąża BLIŹNIACZA! ... Także życie potrafi zaskoczyć 😍 takich cudów życzę wszystkim długoletnim staraczkom!
Ja zawsze marzyłam o ciąży bliźniaczej 🤭😍😍
 
Metylowany kwas foliowy, witaminę D 2ty lub nawet 4 tys jednostek, B complex, do tego witamina A i E.
A jeśli homocysteina w porzadku to brać metylowany kwas? Myślałam, by brać jakieś suple, które mają w składzie i ten zwykły i ten metylowany - tylko zastanawiam się co... czy może prenatal czy pregna🤔 a może jest coś innego lepszego co ma to wszystko w swoim składzie ? 🤔
 
A jeśli homocysteina w porzadku to brać metylowany kwas? Myślałam, by brać jakieś suple, które mają w składzie i ten zwykły i ten metylowany - tylko zastanawiam się co... czy może prenatal czy pregna🤔 a może jest coś innego lepszego co ma to wszystko w swoim składzie ? 🤔

W sumie nie masz poziomu kwasu jakos przesadnie duzego czyli znaczy ze Ci się dobrze wchlania, chociaż jesli nie sprawdzałaś nigdy czy nie masz tych mutacjom mthfr czy jakoś tak, to niby lepiej brać formę metylowana.
Kurcze nie pamiętam ktore podczas starań najlepiej, ja chyba bralam raz prenatal raz femibion.
Biorę tez teraz fajne witaminy ciążowe z dosyć prostym składem: duphavit pregna... Tylko zobacz czy zaden ze składników nie jest przeciwwskazany podczas starań... On tam ma tylko kwas foliowy nie pamiętam czy tylko metylowany czy właśnie dwie formy), witaminę D (to można), jod (to też wart suplementacji składnik), dha (to też nie zaszkodzi, bo to zdrowe oleje), żelazo (? Tu poczytaj czy wolno podczas starań).
 
W sumie nie masz poziomu kwasu jakos przesadnie duzego czyli znaczy ze Ci się dobrze wchlania, chociaż jesli nie sprawdzałaś nigdy czy nie masz tych mutacjom mthfr czy jakoś tak, to niby lepiej brać formę metylowana.
Kurcze nie pamiętam ktore podczas starań najlepiej, ja chyba bralam raz prenatal raz femibion.
Biorę tez teraz fajne witaminy ciążowe z dosyć prostym składem: duphavit pregna... Tylko zobacz czy zaden ze składników nie jest przeciwwskazany podczas starań... On tam ma tylko kwas foliowy nie pamiętam czy tylko metylowany czy właśnie dwie formy), witaminę D (to można), jod (to też wart suplementacji składnik), dha (to też nie zaszkodzi, bo to zdrowe oleje), żelazo (? Tu poczytaj czy wolno podczas starań).
Oooo, dziękuje Ci bardzo😘
 
reklama
Do osób w ciąży: czy jak na początku ciąży np. Zaczęły wam przeszkadzać jakieś zapachy czy smaki to jak długo to trwało?
To był mój jedyny objaw do 6tygodnia ciąży. Zapachy.. trwało to bardzo długo plus wymioty prawie do końca ciąży. Ale każda ciąża jest inna więc i na wczesnym etapie bardzo ciężko pomylić objawy że zbliżającą się miesiączka
 
Do góry