reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

reklama
Tylko ze moja je normalnie, ona się najada bo jeśli by tak nie było to nie była by taka radosna, rozgadana, aktywna i nie przesypiala by mi praktycznie całej nocy... Jakoś obstawiam najbardziej to że może ma anemie, w końcu cała ciąże miałam (i teraz na pewno poprawy nie ma) ale chce wierzyć że po prostu taka jej uroda. Że jest drobna tak jak my z tz. [emoji849]Jest na 3 centylu.. No właśnie, a u mojej się na to nie zanosi przy takim przybieraniu. W dwa miesiące praktycznie 1,5kg nie ma szans [emoji849]
Zrob jej badanie krwi i moczu.
 
Przywitam się dziewczyny i pozwolę wtrącić ;) , bo Kamile "znam" z czerwcówek, może jakieś badanie Twojego mleka? Nie bardzo się orientuję, ale może za mało kaloryczne jest? Ile Ona teraz waży?
Z tego co wyczytałam to niby są takie badania ale szczerze to mnie to nie przekonuje. Jakość i ilość mleka powinna dopasowywać do potrzeb dziecka i chyba nie ma czegoś takiego jak za mało kaloryczne czy coś.
Daga waży teraz 5550g.
Nie ma takiego czegoś jak za mało treściwe mleko :)
Też tak myślę
Zrob jej badanie krwi i moczu.
W poniedziałek właśnie pójdziemy a w środę z wynikami do lekarki [emoji849]
 
Hmnn jak byłam w szpitalu to położne właśnie takiego wyrażenia użyły.. I podobno robi się w tym kierunku badania :sorry:
Położne znają się tyle na laktacji, że lepiej nie poruszać tego tematu, gdybym słuchała położnej to mleka dla mojego wcześniaka nie miałabym już po miesiącu, a tak to prawie 4 go karmię ;)
 
W
Z tego co wyczytałam to niby są takie badania ale szczerze to mnie to nie przekonuje. Jakość i ilość mleka powinna dopasowywać do potrzeb dziecka i chyba nie ma czegoś takiego jak za mało kaloryczne czy coś.
Daga waży teraz 5550g. Też tak myślę W poniedziałek właśnie pójdziemy a w środę z wynikami do lekarki [emoji849]
Musielibyście zrobić badania i szukać problemu bo są konkretne wytyczne ile dzieci powinny tyć na piersi, to Igor na tą chwilę ma 5 kg, a najniższą spadkową miał 1650 w 9 dobie i według lekarzy przybiera prawidłowo, minimum przy KP powinno być 26 g na dobę
 
Sa podobno takie badania. Prawda czy nieprawda, ale jedno dziecko ciagle na cycku wazy 10kg, kiedy drugie 6 w tym samym czasie tez tylko na cycu, a waga urodzeniowa podobna. Wiec cos moze w tym byc. Oczywiscie dochodzi przemiana materii, przyswajanie , ilosc mleka , dieta matki itp itd.

Tak samo jest z tym, ze nie ma diety karmiacej... A jednak co chwile dziewczyny pisza, ze np po truskawkach czy pomidorach za kazdym razem dziecko w wysypce, albo bieguna.
Mysle, ze to trzeba na spokojnie podchodzic i tez slepo w nic nie wierzyc tylko samemu sprawdzac, probowac, zmieniac.

Mozna sprawdzic jeszcze to wedzidelko i cos ostatnio czytalam o tym, ze niektóre dzieci maja problem z przyswajaniem pokarmu. Nie wiem o co dokladnie chodzilo. No i oczywiscie zaraz beda zlote rady zeby dokarmiac mm, zageszczac mleko, dopajac sokami. Ja tam nie mam nic przeciwko kazdy robi jak chce i tak bedzie dobrze, bo my i tak na butli, ale takie sprawy rozwalaja chyba laktacje.
 
Ale jest teraz super wynalazek od maxi cosi, fotwlik do samochodu w formie gondoli, szkoda ze wczesniej tego nie wyczailam. Bajer ! I ma wszystkie atesty adac itp
 
reklama
@Kaamilaaa rzeczywiście malutko wazy twoja córcia - to moja ma juz 5400g a dopiero w sob skończy 5tyg [emoji23]
Eh.. Zazdroszczę...
WMusielibyście zrobić badania i szukać problemu bo są konkretne wytyczne ile dzieci powinny tyć na piersi, to Igor na tą chwilę ma 5 kg, a najniższą spadkową miał 1650 w 9 dobie i według lekarzy przybiera prawidłowo, minimum przy KP powinno być 26 g na dobę
No będziemy robić i zobaczymy. Boję się jak cholera.. [emoji22]
 
Do góry