reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Hej Dziewczyny. Przepraszam za brak wieści. Już pisze co i jak :
wróciliśmy dość późno we wyorek. Wizyta była dość długa ale mnie uspokoiła bardzo. Normalnie uwielbiam swojego lekarza. Wszystko mi bardzo dokładnie tłumaczył i uspokajał. Róg komory bocznej ma 8,35 wiec się nie powiększył, a nawet minimalnie zmniejszył [emoji846][emoji846] odetchnęłam, i to bardzo. Oczywiście cały czas teraz już co 2 tygodnie wizyty. Na kolejna mam zrobić w związku z tymi rogami w komorach dodatkowe badanie - pakiet TORCH. Często jest to wynikiem jakiegos wirusa. Mam tez od jutra mierzyć 3 razy dziennie ciśnienie i zapisywać jak jakaś babcia w zeszyciku w zwiazku z tym białkiem oraz obserwować czy nie mam problemów z puchnięciem. Przez dwie Nice teraz brałam Monural bo bakterii tez sporo wyszło. Brała może któraś z Was ten lek?

Niestety krążek plus luteina = mega infekcja. I mam brać codziennie na zmianę Macmiror, Nysyvagin i HydroVag.

Malutka wazy 1100. Przepływy w pępowinie w normie. Ilość płynu owodniowego również. Serduszko ładnie biło. Brzuszek tez ok. Kolejna wizyta 29.11 i to będzie juz 3 prenatalne.

@Ann_, oczywiście, ze pamiętamy. Dzisiaj masz wizytę? Trzymam kciuki w takim razie. [emoji846] a maj to cudny miesiąc. Sama jestem z maja i zawsze chciałam rodzic w maju, a wyszedł luty [emoji846][emoji846].

@ilonaz, ja połówkowe robiłam w 18+2 i płaciłam 250 zł, tylne ze ja robie wszystko u mojego lekarza prowadzącego ciąże i takie wstępne połówkowe robił mi 10 dni wcześniej w cenie normalnej wizyty pobniewaz lecieliśmy do Włoch i chciał sprawdzić czy może mnie z czystym sumieniem puścić na wakacje [emoji846]
@Maliina, uważaj na siebie bardziej. I nie dźwigaj już nic. Grywa czytałam, ze nawet jeśli chodzi o zakupy to max 5 kg i bez podnoszenia, dźwigania.
Ale już duża ta Twoja dziewczynka! Ja brałam Monural przy bakteriach w moczu, gdy jeszcze nie byłam pewna czy jestem w ciąży ale uprzedziłam lekarza, że mogę być, mnie niestety nie pomógł, ale nie wiem czy nie miałam tylko jednej dawki o_O Dostałam już w potwierdzonej ciąży Keflex i po nim już nic nie wróciło, chociaż przed ciążą miałam co miesiąc jakieś infekcje, miałam też Macmiror zapobiegawczo - to bardzo dobre globulki.
 
reklama
Kamila, ja też mam termin na 8 maja [emoji14]

Forget ale już duża ta Twoja dziewuszka [emoji173] mi też się coś przyplątało, robiłam w jednym dniu posiew z pochwy i cytologie i posiew czysty a w cyto wyszła candida i mam nystatyne na 10 dni i potem lactovaginal na odbudowanie flory i ponowną cyto:/ nie rozumiem jak z jednego dnia mogą być dwa różne wyniki.
Super że serducho ładnie bije, teraz oby wyleczyć infekcje i już na spokojnie do świąt a potem do lutego [emoji57]
 
Kamila, ja też mam termin na 8 maja [emoji14]

Forget ale już duża ta Twoja dziewuszka [emoji173] mi też się coś przyplątało, robiłam w jednym dniu posiew z pochwy i cytologie i posiew czysty a w cyto wyszła candida i mam nystatyne na 10 dni i potem lactovaginal na odbudowanie flory i ponowną cyto:/ nie rozumiem jak z jednego dnia mogą być dwa różne wyniki.
Super że serducho ładnie bije, teraz oby wyleczyć infekcje i już na spokojnie do świąt a potem do lutego [emoji57]
To tez super [emoji7]
Ja z mlodym miałam na 6.05 no ale urodzil sie 8 [emoji7] teraz mam podobny tp bo na 6 ale czerwca i mam nadzieje ze dzidzia sobie posiedzi znow do 8 [emoji12]
 
ForgetMeNot dzięki[emoji846]

Malina najgorzej właśnie coś podnieść tak nagle. Trzeba ozdobić to ostrożnie. Najlepiej licząc i wtedy spróbować podnieść. Ja noszę często synka blisko 12 i jest okej. Ale trzeba uważać. Już jest wszystko dobrze?

Zmijka a ja myślałam że Ty masz na 9 maja [emoji846] super to rodzimy razem [emoji6][emoji6]

Tak dziś idę na 17.30 na wizytę, ale potem muszę pochodzić po sklepach jakiś prezent urodzinowy dla męża znaleźć.
 
Kamila początek czerwca też pięknie. Jak się ma twoje maleństwo? Znasz już płeć?
Za wcześnie na plec [emoji6] ja dzis mam poczatek 12tc [emoji6] prenatalne 27.11 [emoji6] zreszta chyba raczej nie chce znac płci do porodu [emoji4]
A u Ciebie jak ? A jak sie czujesz ? Masz juz brzuszek ? [emoji4] mnie konkretnie wybrzuszylo kilka dni temu [emoji23]
 
Ale już duża ta Twoja dziewczynka! Ja brałam Monural przy bakteriach w moczu, gdy jeszcze nie byłam pewna czy jestem w ciąży ale uprzedziłam lekarza, że mogę być, mnie niestety nie pomógł, ale nie wiem czy nie miałam tylko jednej dawki o_O Dostałam już w potwierdzonej ciąży Keflex i po nim już nic nie wróciło, chociaż przed ciążą miałam co miesiąc jakieś infekcje, miałam też Macmiror zapobiegawczo - to bardzo dobre globulki.

Dobre jeśli chodzi o skuteczność Macmiroru [emoji846] Gorzej z efektem ubocznym. Nie znoszę ich pod tym względem, brrrr...
 
Kamila, ja też mam termin na 8 maja [emoji14]

Forget ale już duża ta Twoja dziewuszka [emoji173] mi też się coś przyplątało, robiłam w jednym dniu posiew z pochwy i cytologie i posiew czysty a w cyto wyszła candida i mam nystatyne na 10 dni i potem lactovaginal na odbudowanie flory i ponowną cyto:/ nie rozumiem jak z jednego dnia mogą być dwa różne wyniki.
Super że serducho ładnie bije, teraz oby wyleczyć infekcje i już na spokojnie do świąt a potem do lutego [emoji57]

Tez mam nystatyne w formie Nystvaginu plus Macmiror właśnie i Htdrovag i ciagle to muszę brać przez tez pessar. Z tymi bakteriami i infekcjami w ciąży niestety tak bywa. Pewnie dlatego, ze m.in. zmienia się flora bakteryjna, w ciąży jest więcej wydzieliny szynkowej plus hormony, ukrwienie i tak to się kończy. Js wcześniej w całym swoim życiu infekcje miałam tylko raz, a teraz ciagle coś aplikuje. Miałam spokoj przez prawie 3 miesiące jak nie brałam luteiny, a teraz jak muszę znowu ja brać plus ten plastik na szyjce to mam taki bonus w pakiecie. Oby do lutego
 
Tez mam nystatyne w formie Nystvaginu plus Macmiror właśnie i Htdrovag i ciagle to muszę brać przez tez pessar. Z tymi bakteriami i infekcjami w ciąży niestety tak bywa. Pewnie dlatego, ze m.in. zmienia się flora bakteryjna, w ciąży jest więcej wydzieliny szynkowej plus hormony, ukrwienie i tak to się kończy. Js wcześniej w całym swoim życiu infekcje miałam tylko raz, a teraz ciagle coś aplikuje. Miałam spokoj przez prawie 3 miesiące jak nie brałam luteiny, a teraz jak muszę znowu ja brać plus ten plastik na szyjce to mam taki bonus w pakiecie. Oby do lutego
Eh ja dopiero 10 tc a też już nabawilam się infekcji przez luteinę dopochwowo. W moczu miałam sporo bakterii i zrobiłam wczoraj posiew moczu. Zobaczymy. Przyjmowalam antybiotyk Pimafucin jakoś tak i do tego hydrovag na zmianę z lactovaginal
 
reklama
A ja wczoraj 6 miesiąc zaczęłam! Trochę zaczynam się obawiać, że to już tak blisko, że trzeba zacząć myśleć o wyprawce i szykować się na dziecko, a nie tylko cieszyć się ciążą. :p
 
Do góry