reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

A wiesz czym się różnią te badania? Znajoma robiła znowu test Nace. na wynik czekała bok 8dni. I wyszło że maluszek zdrowy.
 
reklama
A wiesz czym się różnią te badania? Znajoma robiła znowu test Nace. na wynik czekała bok 8dni. I wyszło że maluszek zdrowy.

Szczerze mówiąc nie wiem bo nie zagłębiałem się w to. Mój lekarz od razu powiedział Sanco więc zrobiłam Sanco nie zastanawiając się który wybrać.
Czytałam gdzieś na forum że jakiś test (ale już nie wiem który) jest wysyłany za granicę.
Sanco na pewno do Wawy do Góry i tam czas oczekiwania jest do 6 dni roboczych. Ja czekałam 3
 
Dziewczyny ja na szybko bo nie mam chwili, zaraz wychodzimy do domu. Zosia przyszła na świat sn 13 marca o godzinie 11.53, ważyła 3430 g, na szczęście jest zdrowa (mimo zielonych wód), nie ma zoltaczki, niestety nie mam pokarmu, na razie mm, walczymy o laktacje, jeśli się nie uda, to trudno. Poczytam Was w weekend, jak już ogarnę się nieco. Pozdrawiam obolała ale szczęśliwa [emoji3590]Zobacz załącznik 951861
Gratulacje :)
Hej kobietki, odebrałam dzisiaj wyniki Pappy i wyszło ryzyko trisomii 21 1:33 ...... Mamy ok tygodnia na podjęcie decyzji czy robimy aminopunkcje...
Też powtarzałam że to głupie statystyki ale teraz, jak jestem w tej sytuacji, jestem załamana [emoji37][emoji22] Piąta ciąża, mamy tylko jednego syna i teraz kolejny raz nam się świat sypie? Nie ogarniam dzisiaj l [emoji22]
Jeżeli masz pieniądze to rób Sanco albo coś podobnego, ja nie robiłam Pappy u nas lekarze nie zlecają jak jest USG ok, ale to już oczywiście kwestia bardzo indywidualna...
 
Też nie robiłam badań z krwi. Lekarka dokładnie badała malucha i sama powiedziała, że nie widzi powodów do niepokoju i maluch jest jak najbardziej zdrowy, więc jej wierzę.
Ja bym chyba wolała iść na Sanco. Wiecej pewności bedziesz miec nic kolejne cyferki.
 
Hej bławatku, jesteśmy właśnie po wertowaniu mnóstwo stron na google na różnych forach i "trochę" się uspokoiłam. Zdecydowaliśmy że zrobimy test z krwii albo Harmony albo sanco (szczerze czytałam opisy i nie widzę pomiędzy nimi rożnicy). Amino się boję właśnie ze względu na ten pół procenta.
Pappe miałam razem z USG prenatalnym bezpłatnie z programu dla województwa śląskiego, sama nigdy bym się nie zdecydowała.

USG wyszło wg lekarza bardzo Dobrze. Wg obrazu dzieciątko zdrowe. Nt leciutko podwyższone do 2,3, mieści się w normie i w zestawieniu też razem z innymi wynikami wyszło ok.
Wg Pappy jest ryzyko. I bądź tu czlowiek mądry i spokojny.Zobacz załącznik 951934
Wydaje mi się że ja też zdecydowałabym się na któryś z tych testów. Pewnie Harmony, ale tu w de on jest badany na miejscu więc wynik to 3 dni robocze. Nie wiem jak w Polsce, bo niektóre testy wysyłają aż do Stanów Zkednoczonych.
Ale ogólnie to nie zrobiłabym amniopunkcji, a wczesniej Pappa chociaz wiem, że w wielu miejscach robią w pakiecie. W każdym razie jakbym miała robić jakieś testy to od razu bym się decydowała na któryś z tych nieinwazyjnych.
Trzymam kciuki za dobry wynik. Musisz wierzyć kochana [emoji8]
 
Ann ja robilam harmony. Na wynik czekalam ok 10 dni bo krew wysyłaja do usa płacilam za niego 2.5 tys. Nie robilam pappa ze wzgledu na statystyki a harmony ma 99.9% sprawdzalnosci.
 
Ann robilam bo jestem panikara i chciałam mieć 100% pewność. U nas usg wyszlo dobrze nt chyba 1.5 widoczna kosć nosowa. Pozniej mialam badania przeplywow chyba co 2 tyg. No i to że ciaża byla duzo mlodsza niz ostatnia @ też mnie zestresowalo
 
reklama
Ann ja robilam harmony. Na wynik czekalam ok 10 dni bo krew wysyłaja do usa płacilam za niego 2.5 tys. Nie robilam pappa ze wzgledu na statystyki a harmony ma 99.9% sprawdzalnosci.
Ja chciałam Harmony zrobić. Sprawdzałam i u mnie on kosztuje 300€ i 3 dni robocze na wynik bo badają próbkę w Niemczech. Sporo taniej niż w Polsce wychodzi. Ale to pewnie dlatego, że odchodzą koszty wysyłki do Stanów.
 
Do góry