reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

.
Nie da się wiedzieć wcześniej. Beta będzie wykrywalna zwykle w okolicy miesiączki z uwagi na to kiedy dochodzi do zagnieżdżenia i wcześniej nic się nie dowiesz. A do tego momentu nie jesteś w stanie zagrozić zarodkowi wypitym piwem czy wzięta tabletka przeciwbólowa.
Ale już ibuprofen raczej nie powinien być brany w 2 połowie cyklu bo może zaburzyć zagnieżdżanie.
 
reklama
Czesc! Mozna prosic o opinie?
W tym miesiacu udalo nam sie wstrzelic idealnie w owulacje, 13dc, gin potwierdzila owulacje, wczoraj 6 dpo pojawily sie delikatne klucia w macicy, rytmiczne, bylo ich kilka w ciagu godziny, generalnie spie jak zabita od kilku dni, padam w polowie dnia i juz tak wegetuje do konca dnia... do tej pory nie mialam takich problemow, jestem na HO i spie po 9h dziennie i wystaczalo, a nagle po 11-12 i dalej zmeczona calymi dniami.. dzisiaj zgaga. Niby za wczesnie na cokolwiek, ale jakos tak, dziwne przeczucie we mnie siedzi 😊 mam dosyc delikatny organizm, wiec stale zwracam uwage na sygnaly, jakie mi wysyla.. jutro dopiero 7 dpo, ale chyba nie wytrzymam i zrobie test. a Wy jakie mialyscie objawy na samym poczatku? A no i jeszcze pojawil sie i utrzymuje bialy sluz w sporej ilosci
 
Dokładnie o to mi chodziło. :) Napisałam, bo mało kto może o tym wiedzieć a tym bardziej na początku starań. :)

To może się nie zrozumiałyśmy [emoji6] mi chodziło o to szybkie dowiadywania się. Oczywistym jest ze każda chciałaby wiedzieć jak najszybciej, z ciekawości nawet, nawet kiedyś się tu śmiałyśmy ze matka natura mogła sobie to lepiej wymyślić i po zapłodnieniu moznaby mieć niebieski paluch j nogi czy coś [emoji23] No ale niestety, swoje trzeba odczekać, na szczęście wcale nie tak długo, choć czasem się dłuży [emoji6]

Dla chętnych jeśli jeszcze ktoś nie czytał polecam hipotetyczna Hanię do poczytania [emoji3526] https://mamaginekolog.pl/hipotetyczna-hania/ może kogoś to uspokoi.
 
No dobra, przekonałyście mnie :) choc ja z testami nie latam, bo szkoda mi funduszy. :) tzn robię jak mi się miesiączka spóźnia. Testuję tylko owu. :) choć staram się poprostu zrozumieć inne dziewczyny :)
 
Mam za to inne objawy "zbytniego nakręcania się" 😜 jak czytanie o pieluchac, wózkach i wyprawkach. Troche jak zaklinanie rzeczywistości :) pt. Myśl jakby to się już działo. Ale to ma swoje nasilenia i wyciszenia na szczęście ;) więc jak mi się przeje to zajmuję się "życiem" :)
 
To może się nie zrozumiałyśmy [emoji6] mi chodziło o to szybkie dowiadywania się. Oczywistym jest ze każda chciałaby wiedzieć jak najszybciej, z ciekawości nawet, nawet kiedyś się tu śmiałyśmy ze matka natura mogła sobie to lepiej wymyślić i po zapłodnieniu moznaby mieć niebieski paluch j nogi czy coś [emoji23] No ale niestety, swoje trzeba odczekać, na szczęście wcale nie tak długo, choć czasem się dłuży [emoji6]

Dla chętnych jeśli jeszcze ktoś nie czytał polecam hipotetyczna Hanię do poczytania [emoji3526] https://mamaginekolog.pl/hipotetyczna-hania/ może kogoś to uspokoi.
Bo ja odniosłam się tylko do tego fragmentu twojego posta "A do tego momentu nie jesteś w stanie zagrozić zarodkowi wypitym piwem czy wzięta tabletka przeciwbólowa.". :)
A ten artykuł mamy ginekolog to każdy powinien znać niemal jak inwokacje Pana Tadeusza. ;) A jak nie zna to szybciutko do lekturki. :)
 
Bo ja odniosłam się tylko do tego fragmentu twojego posta "A do tego momentu nie jesteś w stanie zagrozić zarodkowi wypitym piwem czy wzięta tabletka przeciwbólowa.". :)
A ten artykuł mamy ginekolog to każdy powinien znać niemal jak inwokacje Pana Tadeusza. ;) A jak nie zna to szybciutko do lekturki. :)

Słyszałam o tych ibuprofenach ale przyznam szczerze ze nie zagłębiałam się w to i nie wiem, czy jedna wzięta dawka miałaby aż taka moc. Tak samo jak nie wiem, czy przypadkowo wzięta tabletka wiesiołka po owu wywoła tak wielkie skurcze. Musze poczytać na ten temat [emoji3526] niemniej nie kusze losu i unikam obu, na szczęście jak już musze się leczyć przeciwbólowo to zwykle w trakcie początku okresu, wiec wtedy to mi wszystko jedno co biorę [emoji23]
 
reklama
My wcześniej po prostu się nie zabezpieczaliśmy bez liczenia, spinania się i nie wiadomo czego. Tak na prawdę tersz staramy się od 2 cykli a wydaje mi się że już trochę przesadzam. Testy owu, termometr z rana, samobadanie, witaminy osobnio dla mnie i dla niego, zmiana diety. Zastanawiam się co będzie pózniej i czy nie skończę stojąc na głowie z nogami u góry po przytulaniu. :D
 
Do góry