reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

A czemu miałabyś brać luteinę?
Bo brałam luteine żeby wogole wywołać okres. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia ginekolog i mam niedobory progesteronu to powinnam brać luteinę dopóki nie wyklucze czy nie jestem w ciąży... Choć coś mi mówi że nie jestem :frown: choć dziś mam dziwne uczucie w podbrzuszu coś mnie tam kłuje jakby coś tam się działo. Ciężko mi to określić.
 
reklama
Jestem po moim pierwszym w życiu monitoringu. Endo 4mm - powiedział że w normie, pecherzyk 17mm, owy powinna być koło poniedziałku - dziś mam 8dc. Jeśli będzie owu dostanę skierowanie na progesteron i jak znowu będzie taki niski jak ostatnio to da mi progesteron od kolejnego cyklu bo to pewnie coś z cialkiem żółtym. Ostatnie poronienie też mogło być tego przyczyną 😭.
Ja miałam dziś badanie progesteronu i też się boję że mam za niski 😭 boje się pomyśleć nawet o tym co mogło by się stać jeśli w tym cyklu nam się udało a progesteron za niski. W dodatku na wyniki muszę czekać az do po świętach.
 
To super! Dobrze, że sama się oczyściłaś i nie było trzeba żadnych zabiegów do tego. W takim razie trzymam kciuki za szybkie zajście! Ja w styczniu też samoistnie się oczyściłam i odczekałam msc ze staraniami.
Ja moge zaczac w sumie jak skonczy sie krwawienie, moja gine tak mowila. Dlatego biore dalej suple i rozpoczynamy juz tuz tuz.
 
Hej dziewczyny, nie wiem jak mam to interpretować, robiłam dzisiaj badanie krwi i progesteron wyszedł mi
1,69ng/mL w 5tym dniu cyklu... nie jest on za wysoki?
 
Byłam dziś znowu na monitoringu, żaden z pęcherzyków nie urósł (we wtorek prawy 17mm lewy 24mm), endometrium urosło do 11mm więc nadal jest książkowe. Jeśli chodzi o te pęcherzyki to albo kwestia pomiaru ostatnio (inna osoba robiła tamten monitoring) albo stanęły w miejscu. Pani doktor zaleciła żebym się skontaktowała ze swoim lekarzem prowadzącym ale nie ma żadnych teleporad dostępnych na dziś albo jutro 🤬 Myślicie że coś z tego jeszcze może być? Lekarka twierdziła, że szansa niby jeszcze jest ale najlepiej jakbym to skonsultowała ze swoim lekarzem bo ona nie chce się wpierdzielać w jego kompetencje...
 
reklama
Jestem po moim pierwszym w życiu monitoringu. Endo 4mm - powiedział że w normie, pecherzyk 17mm, owy powinna być koło poniedziałku - dziś mam 8dc. Jeśli będzie owu dostanę skierowanie na progesteron i jak znowu będzie taki niski jak ostatnio to da mi progesteron od kolejnego cyklu bo to pewnie coś z cialkiem żółtym. Ostatnie poronienie też mogło być tego przyczyną [emoji24].
Na moje owu może być i pojutrze, zobaczymy przy ilu pęknie [emoji16][emoji110] bo chyba może i przy 20

Bo brałam luteine żeby wogole wywołać okres. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia ginekolog i mam niedobory progesteronu to powinnam brać luteinę dopóki nie wyklucze czy nie jestem w ciąży... Choć coś mi mówi że nie jestem :frown: choć dziś mam dziwne uczucie w podbrzuszu coś mnie tam kłuje jakby coś tam się działo. Ciężko mi to określić.
Brałaś żeby wywołać bo cykl bez bezowulacyjny i się wydłużył? Niekoniecznie musisz brać ta luteinę z tego powodu zawsze. Narazie poki nie masz wyników proga w celach diagnostycznych niedoboru proga to bym się aż tak nie przejmowała, wiem o co Ci chodzi bo sama jestem na luteinie w drugiej fazie cyklu. Miewasz plamienia?
 
Do góry