reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Hej, co tam u Was, jak się czujecie? 😊
Czy jest tu ktoś kto choruje na endometriozę i może mi coś więcej powiedzieć o objawach i leczeniu z pierwszej ręki? 🤔
Ja wczoraj czułam się jak na ciężkim kacu, zawroty głowy, mdłości i wymioty, chyba się czymś zatrulam 😳 alkoholu nie piję a i w ciąży nie jestem, gdybym tak chociaż zasłużyła na takie samopoczucie a tu za nic taka kara 😅 za to dzisiaj wstałam wściekła jak osa, mieliśmy jechać oglądać nowy samochód ale narzeczonemu rodzina już tak namieszała w głowie, ze stwierdził, ze nie jedziemy i odpuszczamy temat. Czekam do lata jak znów będę słuchać jego narzekań jak to ciężko jeździć autem bez klimatyzacji 🙄
 
reklama
My wszystkie na tamtym watku jestesmy po laparo. Ja mialam diagnostyczna, bo gin powiedzial ze jak zrobimy i okarze sie przerost endometriozy to usunie i od razu drożność jajowodow sprawdzi. Wiec objawow jako takich nie mialam- tylko brak ciazy i potem sie okazalo ze bolesne miesiaczki moje tez swiadczyly o endo. Po zabiagu mniej boli, i juz nie biore ibupromu, bo tak zawsze pierwszego dnia i drugiego łykałam na @. Na ciaze czekam, bo nie zawsze tak szybko zaskakuje, moze sie uda, a jajowody mam drozne wiec i tego sie dowiedzialam. Ale zeby potwierdzic endo w 100% to tylko poprzez laparo, bo usg cos podejrzewal, a tak to sprawdzil i od razu usunal nacieki, okazalo sie ze mam ll stopnia z naciekami na miednicy, a endo prawdopodobnie, po cesarce zaczelo narastac 😟.
Acha, dzięki za odpowiedź, ja właśnie myślałam że endometriozę jest widać na USG ale teraz już wiem że nie 😐 co prawda w klinice w której się leczę nic na razie nie wspominali o tym ale mam jakieś takie dziwne przeczucie że w moim przypadku też może się to okazać, od zawsze mam bardzo bolesne miesiączki (zdarzały mi się omdlenia i wymiotowanie z bólu), ostatnio od jakiegoś czasu bardzo mnie boli okolica lędźwi, pod koniec dnia tak że chodzić praktycznie nie mogę, naprzemiennie mam biegunki i zaparcia (praca jelit w normie, było badane wszystko) no i od 3 lat się staramy bezskutecznie... Zapytam ginekologa co o tym sądzi 🤷🏻‍♀️
 
Ja wczoraj czułam się jak na ciężkim kacu, zawroty głowy, mdłości i wymioty, chyba się czymś zatrulam 😳 alkoholu nie piję a i w ciąży nie jestem, gdybym tak chociaż zasłużyła na takie samopoczucie a tu za nic taka kara 😅 za to dzisiaj wstałam wściekła jak osa, mieliśmy jechać oglądać nowy samochód ale narzeczonemu rodzina już tak namieszała w głowie, ze stwierdził, ze nie jedziemy i odpuszczamy temat. Czekam do lata jak znów będę słuchać jego narzekań jak to ciężko jeździć autem bez klimatyzacji 🙄
Ojej to przykro mi że źle się czujesz 😓 w którym dniu cyklu jesteś? A co do drugiej sprawy jak to się mówi z rodziną to najlepiej na zdjęciu 🙈
 
@hachette teściowa uznała, że nie potrzebny Wam nowy samochód skoro jakiś macie i jeździ :p? Żartuję ale też mega nie lubię takich sytuacji 😘.
Dokładnie tak!!! Mój narzeczony jest z tych, którzy całe życie wszystko konsultowali z rodzicami, u nich, cytując „mamusię”: dzieci się usamodzielnią jak się wyprowadzą z domu 🤦🏻‍♀️ I tym oto sposobem ponad 35latkowi (drugi syn) nadal pierze gacie i podstawia obiad pod nos. ja usamodzielniłam się bardzo szybko i lubię podejmować decyzje za siebie, wiec wciąż się kłócę z teściami jak mi mówią, ze mam coś zrobić inaczej bo oni są starsi i wiedzą lepiej 🙈 ogólnie trzeba mieć nerwy ze stali do nich. A samochód kupiliśmy 11 lat temu i fakt, ze jest w dobrym stanie, super niezawodny, wygodnie się nim jeździ itd. ale jest stary i nie ma w nim nic, ja chcę póki nie mamy dziecka kupić porządny samochód bo później będziemy mieć ważniejsze wydatki.

@KasiaKatarina dzisiaj jestem w 9dc. Owu powinnam mieć za Ok 5 dni :)
 
@hachette jeśli sami za to płacicie to ja bym nie odpuszczała 😋. Zakładam, że jak nie ma klimy to pewnie nie kupiliście tego auta nowego z salonu 11 lat temu, tylko jest starsze. Do faceta prędzej trafią argumenty, że startym samochodem strach wozić bombelka - nowsze auta mają więcej systemów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych, isofix. Można kupić takie auto, żeby wózek do bagażnika na luzie wchodził 😎.
 
Cześć dziewczyny, chciałam się tu przywitać 🖐 W styczniu miałam zabieg łyżeczkowania (poronienie zatrzymane-za duży pęcherzyk żółtkowy). Właśnie jesteśmy w 1cs i za ok tydzień pierwsze testowanie :) Znów najgorsze to czekanie... Wczoraj profilaktycznie zrobiłam badanie homocysteiny, kwasu foliowego i progesteronu który wyszedł podwyższony, ale to podobno dobry znak. Teraz będę tu zaglądać regularnie :)
 
Cześć dziewczyny, chciałam się tu przywitać 🖐 W styczniu miałam zabieg łyżeczkowania (poronienie zatrzymane-za duży pęcherzyk żółtkowy). Właśnie jesteśmy w 1cs i za ok tydzień pierwsze testowanie :) Znów najgorsze to czekanie... Wczoraj profilaktycznie zrobiłam badanie homocysteiny, kwasu foliowego i progesteronu który wyszedł podwyższony, ale to podobno dobry znak. Teraz będę tu zaglądać regularnie :)
Witamy i trzymamy kciuki za dwie kreseczki ✊❤️
 
Hej, dziewczyny doradźcie bo trochę się pogubiłam znowu. Przyjmuje od owulacji progesteron dopochwowo (utrogestan). Dzisiaj jestem 9dpo i coś mnie rano podkusiło żeby zrobić test. Oczywiście bielszy nie mógł być :( Pokarało mnie za niecierpliwość... Ale wracając do pytania - powinnam zrobić betę w dniu spodziewanej miesiączki? Bo dopóki przyjmuje progesteron to chyba @ jest zatrzymana? A beta da mi odpowiedź czy przyjmować dalej czy jednak odstawić bo nie ma ciązy?
 
reklama
Hej, dziewczyny doradźcie bo trochę się pogubiłam znowu. Przyjmuje od owulacji progesteron dopochwowo (utrogestan). Dzisiaj jestem 9dpo i coś mnie rano podkusiło żeby zrobić test. Oczywiście bielszy nie mógł być :( Pokarało mnie za niecierpliwość... Ale wracając do pytania - powinnam zrobić betę w dniu spodziewanej miesiączki? Bo dopóki przyjmuje progesteron to chyba @ jest zatrzymana? A beta da mi odpowiedź czy przyjmować dalej czy jednak odstawić bo nie ma ciązy?
Ja też biorę progesteron dopochwowo po owulacji i mi lekarz powiedział że wystarczy jak w konkretnym dniu (zawsze mi mówi który to ma być dzień) zrobię test o czułości 10 mlu 🤷🏻‍♀️ jeśli będzie negatywny to odstawiam progesteron i czekam na @, jeśli pozytywny to mam się natychmiast zgłosić do swojej kliniki i wtedy mi zrobią betę + ustala co dalej
 
Do góry