reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

Staraczki 2021

Kropka.88

Fanka BB :)
Bo to za wiele składowych wchodzi w ten cały proces...ja dopiero zaczynam 5 cykl starań i jakoś ten okres przyjęłam spokojnie, bez mocnych rozczarowań ale też czuję, że gdy będzie się to przeciągało o kolejne miesiące to też może być kolorowo bo nie wiadomo co obwiniać
Dokladnie nie wiadomo co obwiniać. Leki biore, robie co trzeba i kiedy trzeba i jakos nie wychodzi. A takie to proste sie wydawalo. Slyszalam o parach ktore latami sie starają i nie moga zajsc ale wydawalo mi sie ze mnie to nie dotyczy, ze u mnie bedzie latwo. No i teraz wiem jak sie bardzo myliłam 🤦🏻‍♀️

reklama

Arashna1

Zaciekawiona BB
Niech zbada fragmentację DNA (chromatynę) nasienia przy okazji, bo zła fragmentacja powoduje, że zarodek jest słabej jakości i to może być powód poronień.
Wczoraj były badania czekamy. Dzisiaj badania immunologiczne i propozycja zastrzyków immunoglobulin. Bardzo drogie. Czekamy na wyniki.

Magdalena09

Co to jest ta ciąża biochemiczna? Sorry ale dopiero zaczynam przygodę staramy się 2 cykl z monitoringiem i na razie lipa.
U mnie było to poronienie w 6tym tygodniu. Na początku testy wyszły pozytywne, beta rosła, powoli ale rosła, a w końcu zaczęłam plamić i się okazało że ciąża biochemiczna. To znaczy że zarodek nie zdążył się dobrze zagnieździć a ja poroniłam. Nie wiem jak to mogę dokładnie wytłumaczyć. U mnie oczyściło się wszystko samo więc nie trzeba było łyżeczkowania ani żadnych leków na czyszczenie.
Nie poddawaj się, to dopiero początek twojej drogi, oby była jak najkrótsza, ale musisz podejść do tego na spokojnie. Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu niestety

NattNatt

Ja nie mierze w ogole temp, Slucham sie swojego ciała. Wiem kiedy mam owu. A testy owulacyjne i mierzenie temp jeszcze bardziej mnie nakręcało. Nie chcialam popaść w paranoje 🙈😁

Ja tez mam bardzo wysoka prolaktyne. Biore tabletki codziennie. Prolaktyne najlepiej badac 2-5 dc i z ta tabletka, ktora dostajesz po 1 pobraniu krwi,czekasz godzine i znowu pobieraja krew zeby zobaczyc czy wzrosła prawidłowo. U mnie tak wykryto hiperprolaktynemie 😔

Hej :) ja od czerwca 2019 i poki co zero powodzenia 🤦🏻‍♀️😔
U mnie ta prolaktyna niestety to też żadna nowość i mam stwierdzoną hiperprolaktynemię czynnościową, bo miałam właśnie ją sprawdzaną na fazach w szpitalu i w I fazie i w drugiej, ale tak od początku roku licząc to najpierw miałam wynik coś w granicach 30, potem 40, potem w szpitalu wyszła mi wieczorna 70, nocna 40 i rano 75 potem w drugiej fazie spadła do 9 i teraz znów wzrosła w pierwszej fazie do 93, a myślałam, ze już aż tak nie wzrośnie, bo tomografia nic nie pokazała. I tak się bujam z tą prolaktyną chociaż u mnie to prawie wszystkie hormony w szpitalu wyszło, że są w jakiś sposób zaburzone 😩 zaczynając na przysadkowych po tarczyce i kończąc na nadnerczach, a nawet biopsja endometrium wskazała brak aktywności hormonalnej 🤯 dlatego teraz muszę być na antykoncepcji, bo było tego za dużo i dopiero za 1,5 tygodnia idę do lekarza co dalej, żeby się udało. Wczoraj już nawet zrobiłam też przy okazji te wszystkie wirusy, wit żeby mieć święty spokój przed wizytą i się potem z tym nie bujać, więc w sumie wyszło 20 różnych badań i jeszcze tylko czekam na wynik na zespół antyfosfolipidowy.

Ostatnia edycja:
Cześć Dziewczyny, pozwólcie, że do Was dołączę😉 My staramy się już rok i na początku po nieudanych próbach tłumaczyłam sobie to stresem Ale w końcu po 6 miesiąch poszłam na monitoring. Okazało się, że moje pęcherzyki nie współpracują I nie pękają. Do tej pory mieliśmy 3 próby z ovitrelle z których 1 zakończyła się ciąża biochemiczna. Teraz w tym cyklu nawet nie miałam pęcherzyka dominującego. Lekarz skierował mnie na badanie drożności Ale nie mogę bo wykonać bo mimo antybiotyków wychodzi mi streptococcus agalactiae😔
Już powoli zaczynam wpadać w depresję. Wokół nowe ciążę a ja nie mogę ruszyć z miejsca.

Sonka123

Zaciekawiona BB
Hej!!! Dziś 9 dc, czuję, że pobolewa mnie podbrzusze, tak jakby tam się coś działo, ale ciężko określić jaki to ból, podbrzusze wypukłe jak na ten dzień cyklu, pierwszy cykl na Clo i Estrofem'ie (na poprawę endometrium), czy może być to spowodowane przestymulowaniem jajników? Czy trochę za wcześnie, żeby to stwierdzić? Monitoring mam jutro, ale od dwóch dni siedzę jak na szpilkach, co się dzieje, a może torbiele, miałam już dwa razy, same się wchłonęły po lekach. Czy może to zwiastuje owulację? Nie miałam jej od X czasu. Co sądzicie? 🤷‍♀️🤷‍♀️

Paolx

Zaangażowana w BB
A bierzesz cos na hiperprolaktynemie ?
Nie właśnie, lekarz powiedział że nie muszę brać bo po 1 pobfaniu krwi wychodzi w normie po tabletce metoklopramidu wrasta chyba x20 krotnie i mówił że to hiperprolaktylemia czynnościowa ale nie muszę brać nic na to więc nie wiem 🤷‍♀️

Alex_Mari

Zaangażowana w BB
Ja pod wieczor zaczelam odczuwać bole podbrzusza 🙄 nie bardzo wiem co one moga oznaczać, okres planowo za tydzien ale (jak juz pisalam sto razy🙈😂) owulacja przesunęła mi sie 3-4 dni
Wiec nie wiem czy @ tez bedzie wczesniej . Jakie to jest męczące to czekanie 🙈
U mnie okres planowo za 8 dni (dziś 20dc) więc testować się bedziemy w podobnym czasie 😉 Oj tak czekanie jest męczące :zawstydzona/y: ale pomyślmy że już bliżej niż dalej :-D

reklama

niematkawariatka

U mnie było to poronienie w 6tym tygodniu. Na początku testy wyszły pozytywne, beta rosła, powoli ale rosła, a w końcu zaczęłam plamić i się okazało że ciąża biochemiczna. To znaczy że zarodek nie zdążył się dobrze zagnieździć a ja poroniłam. Nie wiem jak to mogę dokładnie wytłumaczyć. U mnie oczyściło się wszystko samo więc nie trzeba było łyżeczkowania ani żadnych leków na czyszczenie.
Nie poddawaj się, to dopiero początek twojej drogi, oby była jak najkrótsza, ale musisz podejść do tego na spokojnie. Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu niestety
@Magdalena09 mam ochotę Cię normalnie wirtualnie przytulić. Dasz wiarę, że my się staramy od października 2018 i tez jedna ciąża biochemiczna w tym czasie? Jak Ty sobie radzisz psychicznie po takim czasie? Bo u mnie jest kiepsko, nie ukrywam. :(