reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Hej co o tym sadzicie? Wprowadzic metylowe witaminy? Mthfr c677t hetero i pai homo. Plus antytrombina wyszla 119.5% gdzie norma 80-120 i nie mam pojecia co to oznacza, czemu gorna granica... Białko c 114 norma 70-140. Beta-2- glikoproteinie negatywne. Czekam jeszcze na białko s, antykoagulant i przeciwciała przeciw kardiolipinie czy jakos tak
 

Załączniki

  • Screenshot_20210505-142652_Word.jpg
    Screenshot_20210505-142652_Word.jpg
    122,3 KB · Wyświetleń: 50
reklama
Któraś z Was robiła badanie na zespół antyfosfolipidowy (p/c przeciw kardiolipinie). Ile czekałyście na wyniki? 🤗
 
Ale pamiętaj że cuda się zdarzają... My też długo na niego czekaliśmy [emoji4] trzymam za was kciuki [emoji3448] a może sprawdź sobie czy nie masz IO, albo zapytaj lekarza co on na to
Dziękuje ✊🏼 A jak sie to bada? Pije sie glukozę? Zapytam na następnej wizycie czy mialam to badane 😁
 
Dziewczyny czy któraś zmagała się z Przerostem Endometrium? (Nie mylić z endometriozą[emoji6])
Dość często zdarzają Mi się długie i obfite miesiączki. Teraz też niestety [emoji849]od 13 kwietnia na przemian plamie bądź obficie krwawie ze skrzepami. Mój ginekolog robił Mi badania hormonalne jak to się wcześniej zdarzało ale nic nie wykazywały, miałam nawet z tego powodu łyżeczkowanie i też nic to nie dało. Dzisiaj byłam u innego ginekologa. Zbadał Mnie i niestety Endometrium dalej grube i nie zapowiada się nawet na koniec krwawienia. A już 22 dzień krwawie[emoji25][emoji25][emoji25]Przepisał Mi hormony, ale patrząc na to jak długo już krwawie daje nikłe szanse na to, że pomogą. Chciał Mnie już dzisiaj wysłać do szpitala żeby dokładnie wszystko sprawdzili itd, ale Ja wolę najpierw spróbować tabletkami. Ogólnie załamało Mnie to. Jakiś czas temu zawiesiliśmy starania ale kurde teraz do tego wszystkiego taki cios[emoji849][emoji25][emoji19]
O matko 3 tygodnie krwawienie 😳😱
Ja polozylabym sie do szpitala jesli lekarz tak zalecał . Moze warto zasięgnąć opinii innego lekarza ;) zycze duzooo zdrowia i trzymam kciuki✊🏼❤️
 
Nie wszyscy maja fazę lutealna 16 dniowa. Ja na przykład miałam 10-11 dniową. Wszystkie te artykuły czy informacje, które się gdzieś wyczyta trzeba przesiać tez przez jakieś sito. Tak samo jest z testami ciążowymi, które wg sloganów wykrywają ciąże 6 dni po zapłodnieniu [emoji6]

Mi kiedyś ktoś pisał, że faza lutealna musi być 14 dni i tyle. Jak mam owu ok 11-12dc to nie mogę mieć cykli 28 dniowych .. A mi chyba wychodzi właśnie 16 dni i mieści się w normie :) każdy organizm jest inny i tak jak mówisz trzeba na wszystko co w necie brać poprawkę :)

Zgadza się, faza lutealna tez może być rożnej długości u każdej z nas, nie ma sztywnej długości 14 dni. Jedynie zbyt długa lub zbyt krótka może wymagać pewnej kontroli (szczególnie zbyt krótka moim zdaniem).
Dziewczyny tak jak @coca pisze, faza lutealna moze byc rozna u kazdej z nas. Wszystko Zalezy od dlugosci cyklu, prawidłowy cykl moze trwać od 21-35 dni , i w zaleznosci od tego jak dlugi jest nasz cykl tak dluga jest faza lutelana :) nie zawsze jest to 14 dni ;)
 
Dziewczyny...czy wykonuje się jakieś badania hormonalne dotyczące sprawdzenia prawidłowego przyrostu endometrium? Oprócz sprawdzenia tego przy pomocy USG? Skontrolowanie czy nie jest za cienkie by mogło dojść do zagnieżdżenia?
 
Kolezanka z pracy dostała też zalecenie od swojego gina żeby brać ten estrofen, kojarzę nazwę bo też dziwila się że to lek na menopauze wg ulotki. Także nie masz się czym martwić, ona po czterech nieudanych cyklach jest i dobrze że macie plan działania 😘 a może okaże się że ten cykl będzie szczęśliwy 😁
Bardzo mnie uspokoiłaś :) dziwne te ulotki, tak samo jak letrozol jest niby na raka piersi. No ale pozostaje zaufać lekarzowi :) może i się okaże że ten cykl będzie szczęśliwy, bardzo bym chciała mieć to z głowy. :) chodź nie nastawiam się za bardzo, bo zmartwiła mnie tym cienkim endometrum. :( co mnie dziwi za wizytę zapłaciłam dziś tylko 50 zł, zawsze bierze 150 zł. No ale dobrze, więcej zostanie. Ja to mam taką swoją kopertę na lekarza, tam odkładam co miesiąc jakaś sumke i lżej jakoś jest jak wiesz na co to przeznaczone :D więcej zostanie w niej :) i zawsze mówię że to zostanie jak się uda, to będę dokładać na łóżeczko, wózek i wyprawkę. Ale to już odległe plany :) :D
 
Dziewczyny tak jak @coca pisze, faza lutealna moze byc rozna u kazdej z nas. Wszystko Zalezy od dlugosci cyklu, prawidłowy cykl moze trwać od 21-35 dni , i w zaleznosci od tego jak dlugi jest nasz cykl tak dluga jest faza lutelana :) nie zawsze jest to 14 dni ;)
Ale faza lutealna nie jest zależna od długości cyklu. Raczej na odwrót ;)
Ja miałam w grudniu cykl 50-dniowy a fazę lutealną 11-dniową.
 
reklama
Dziękuje [emoji1364] A jak sie to bada? Pije sie glukozę? Zapytam na następnej wizycie czy mialam to badane [emoji16]
Ja miałam krzywą glukozowy i insulinowa 3pkt... Czyli idziesz na czczo i z palca sprawdzają glukozę, jak jest ok to pobierają krew, później robią roztwór glukozy do wypicia (ja musiałam mieć swoją, ale nie jest droga), później po godzinie a następnie po 2 ponownie pobierają krew i tyle [emoji4]
 
Do góry