reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Dzieki ❤️ Troche mnie uspokoiłas😘 ja tez od dzis dopiero pierwszy cykl monitorowania i stymulacji ;) zastrzyki z otrivelle , zobaczymy co sie wydarzy. Podobno bardzo duzo dziewczyn zle sie po nich czuje, niektore nawet wymiotują 🙈
Bede informowac na biezaco ☺️
czekam na wiesci od Ciebie ✊🏼☺️
Edit: podpytam dzis jak dlugo moze trwać ta stymulacja 😉
Dobrze :) czekam na info i trzymam kciuki mocno!!!!
 
Hej 👋 Nie było mnie tu odkąd odebrałam wyniki krwi, ze owulacji wgl nie było. Trochę się podłamałam, był płacz i od razu szukanie lekarza na NFZ który mi pomoże. Zamówiłam Ovarin, mam w domu jeszcze tabletki niepokalanka mnisiego - mogę to połączyć? Okres powinnam dostać wczoraj. Ani widu, ani słychu, podejrzewam ze nie przyjdzie i będę musiała wywoływać. Mam 21 lat, w styczniu skoczyłam brać tabletki anty i od tamtej pory przytyłam 4 kg - jedząc cały czas to samo. Zwiększyła mi się masa brzucha i ud. Już nie wiem co mam robić..lekarz stwierdził w lewym jajniku pecherzyki (pco), Lh do fsh i androstendion wskazują na PCOS. Szukam lekarza na NFZ bo prywatnie wszystko kosztuje bardzo dużo.
Jaka dietę wprowadzić? Co robić żeby się to u onormowalo?
 
Hej 👋 Nie było mnie tu odkąd odebrałam wyniki krwi, ze owulacji wgl nie było. Trochę się podłamałam, był płacz i od razu szukanie lekarza na NFZ który mi pomoże. Zamówiłam Ovarin, mam w domu jeszcze tabletki niepokalanka mnisiego - mogę to połączyć? Okres powinnam dostać wczoraj. Ani widu, ani słychu, podejrzewam ze nie przyjdzie i będę musiała wywoływać. Mam 21 lat, w styczniu skoczyłam brać tabletki anty i od tamtej pory przytyłam 4 kg - jedząc cały czas to samo. Zwiększyła mi się masa brzucha i ud. Już nie wiem co mam robić..lekarz stwierdził w lewym jajniku pecherzyki (pco), Lh do fsh i androstendion wskazują na PCOS. Szukam lekarza na NFZ bo prywatnie wszystko kosztuje bardzo dużo.
Jaka dietę wprowadzić? Co robić żeby się to u onormowalo?
Co do diety to wiem, że dziewczyny polecały Akademię Płodności.
 
Ojej, straszne to 😔 pozamaciczna jest i tyle podstępna że chyba nigdy nie wiemy czy nie mamy akurat z tą cholerą do czynienia 🙄🤨 dobrze ze się dobrze skończyło... Bo rozumiem że nie musiałaś mieć usuwanego jajowodu ani nic z tych rzeczy? A to że się dłuży to rozumiem w zupełności... Ja też tak jak pisałam wyżej, miałam czekać od końcówki czerwca do przelomu wrzesień/październik a ostatecznie dostaliśmy zielone światło dopiero w marcu 😒 też myślałam że na samym czekaniu jajo zniosę. Ale powiem Ci że to nawet mi zleciało... Teraz to odliczanie i ciągle myślenie o wstrzeleniu się w owu itd jest dużo bardziej obciążające, przynajmniej dla mnie 😔

Rób dalej testy owu, bo jeśli weźmiesz Luteine przed owulacją to możesz ją sobie zablokować. Wiem ze na pewni tak jest z duphastonem, a to też progesteron więc myślę że to działa podobnie. Lekarze każą w ciemno zacząć brać od 15/16 dnia cyklu ale owulacja może się przesunąć w jedną lub drugą stronę i potem jest klops 🤷‍♀️
Tak, nie musiałam mieć usuwanego jajowodu, bo tej ciąży w ogóle nie było widać na usg 😅 Mimo bety prawie 2000.
To u Ciebie też przeboje 😕 Ale ważne, że już możecie się starać!
 
Hej 👋 Nie było mnie tu odkąd odebrałam wyniki krwi, ze owulacji wgl nie było. Trochę się podłamałam, był płacz i od razu szukanie lekarza na NFZ który mi pomoże. Zamówiłam Ovarin, mam w domu jeszcze tabletki niepokalanka mnisiego - mogę to połączyć? Okres powinnam dostać wczoraj. Ani widu, ani słychu, podejrzewam ze nie przyjdzie i będę musiała wywoływać. Mam 21 lat, w styczniu skoczyłam brać tabletki anty i od tamtej pory przytyłam 4 kg - jedząc cały czas to samo. Zwiększyła mi się masa brzucha i ud. Już nie wiem co mam robić..lekarz stwierdził w lewym jajniku pecherzyki (pco), Lh do fsh i androstendion wskazują na PCOS. Szukam lekarza na NFZ bo prywatnie wszystko kosztuje bardzo dużo.
Jaka dietę wprowadzić? Co robić żeby się to u onormowalo?
Ja tez jestem bardzo okuta i chodziłam na nfz przez rok. Niestety wizyty były raz w miesiącu lub rzadziej. Przez co jajeczkowania nie dało się monitorować. A się okazalo ze jajeczkowania nie było. Też zalecała ovarin i te inne, ale to nie pomogło bo bez owulacji nie są się zajść.fakt prywatnie koszta są zajebiste, też mnie to drażni.. Ale pewnie każda tu z nas obecną również :D jednsk powiem Ci ze warto poświęcić trochę kasy i iść prywatnie bo teraz takie czasy że jak nie zapłacisz nie zainteresuja die Tobą. Nie oszukujmy się taka prawda. Już teraz widać efekty bo pęcherzyki po pierwszej stymulacji urosly i jeden pękł bez zastrzyku. Czekam na testowanie jedtem 9dpo. Kochana nie wiem jaka u Ciebie jest sytuacja finansowa. U mnie kolorowo nie jest. Początki były najdroższe bo badania krwi prywatne ponad 300, wizyta 150 i leki ponad 200. Potem już jest lżej bo wizyta i leki starczają na więcej niż miesiąc. Średnio miesięcznie 300 zł idzie. Przemysl to. Piszę to w dobrej wierze, mam nadzieję że tak samo to odbierzesz. Pozdrawiam Cię serdecznie
 
Hej [emoji112] Nie było mnie tu odkąd odebrałam wyniki krwi, ze owulacji wgl nie było. Trochę się podłamałam, był płacz i od razu szukanie lekarza na NFZ który mi pomoże. Zamówiłam Ovarin, mam w domu jeszcze tabletki niepokalanka mnisiego - mogę to połączyć? Okres powinnam dostać wczoraj. Ani widu, ani słychu, podejrzewam ze nie przyjdzie i będę musiała wywoływać. Mam 21 lat, w styczniu skoczyłam brać tabletki anty i od tamtej pory przytyłam 4 kg - jedząc cały czas to samo. Zwiększyła mi się masa brzucha i ud. Już nie wiem co mam robić..lekarz stwierdził w lewym jajniku pecherzyki (pco), Lh do fsh i androstendion wskazują na PCOS. Szukam lekarza na NFZ bo prywatnie wszystko kosztuje bardzo dużo.
Jaka dietę wprowadzić? Co robić żeby się to u onormowalo?
Moja koleżanka ma pcos i wpadła w jednorazowym seksie bez zabezpieczenia, także głowa do góry [emoji123] jak znajdziesz fajnego lekarza to na pewno ci pomoże :)
Co do diety to wiem, że dziewczyny pisały, że jedzą orzechy brazylijskie - na pewno poprawiają męskie nasienie i na jajeczka chyba też dobrze wpływają..
Ogólnie chyba orzechy dobrze wpływają, czerwone wino jest dobre na endometrium :)
 
Dodam tez, ze bardzo pogorszyła mi się cera odkąd skończyłam anty. Nie mogę sobie poradzić z trądzikiem na twarzy u plecach. Do tego doszła tez nadpotliwosc pach. Wstydzę się, bo strasznie się pocę nawet jak jest zimno..
 
reklama
Dziewczyny ja wiem ze powiecie "Boże ale z niej wariatka jakas" ale testowalam sie wlasnie elektrycznym testem znaczy się z wyświetlaczem. Pokazal brak ciazy ale jak otworzyłam test to jest normalnie jasno niebieska krecha.... juz zgłupiałam.... moge wstawić zdjęcie ale na zdjęciu tego tak nie widać.... proszę nie hejtucje hahahaZobacz załącznik 1269956
Ja widzę kreskę a jakiej czułości jest test?
 
Do góry