reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Hej 👋 Nie było mnie tu odkąd odebrałam wyniki krwi, ze owulacji wgl nie było. Trochę się podłamałam, był płacz i od razu szukanie lekarza na NFZ który mi pomoże. Zamówiłam Ovarin, mam w domu jeszcze tabletki niepokalanka mnisiego - mogę to połączyć? Okres powinnam dostać wczoraj. Ani widu, ani słychu, podejrzewam ze nie przyjdzie i będę musiała wywoływać. Mam 21 lat, w styczniu skoczyłam brać tabletki anty i od tamtej pory przytyłam 4 kg - jedząc cały czas to samo. Zwiększyła mi się masa brzucha i ud. Już nie wiem co mam robić..lekarz stwierdził w lewym jajniku pecherzyki (pco), Lh do fsh i androstendion wskazują na PCOS. Szukam lekarza na NFZ bo prywatnie wszystko kosztuje bardzo dużo.
Jaka dietę wprowadzić? Co robić żeby się to u onormowalo?
Hej 😊 ja też walczę z PCOS. To co najlepiej zrobić to dieta o niskim IG. Postaraj się tez wprowadzic aktywność fizyczna. Nie przeciążaj się, ale dbaj by przynajmniej na spacer, rower lub truchcik znalazły się siły każdego dnia. Jeśli chodzi o ćwiczenia to czytałam że najlepszy wpływ maja na takie osóbki jak my interwały. I dobrze jest przeplatać je treningami siłowym (ale nie katować się bo nasze organizmy gorzej to znoszą niż osób bez PCOS). Z Doświadczenia powiem że niestety skok wagi i oponkę na brzuchu plus fatalna cerę na czas starań trzeba zaakceptować 🙈 nie jest to łatwe, ale niestety bez faszerowania siw tabletkami anty przynajmniej u mnie ciężko jest doprowadzić się do takiego wyglądu zebym byla z siebie jako tako zadowolona. 3mam kciuki, żeby u Ciebie dieta i zdrowy tryb życia przyniosl lepsze efekty niż u mnie 😉 i ściskam mocno bo wiem jakie to dołujące potrafi być i jak mocno wpływa na samoocenę.
 
Zmień lekarza, nie wiem z jakiego miasta jesteś ale ja mam super ginekolog właśnie zajmuje się leczeniem niepłodności pcos i innych schorzeń i problemów z zajściem w ciaze, można się umówić do niej przez znany lekarz terminy rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Moge ci polecić.
Ja jestem z okolic szczecina wiec lekarz Szczecin :)
 
Dodam tez, ze bardzo pogorszyła mi się cera odkąd skończyłam anty. Nie mogę sobie poradzić z trądzikiem na twarzy u plecach. Do tego doszła tez nadpotliwosc pach. Wstydzę się, bo strasznie się pocę nawet jak jest zimno..
Rozumiem Cie doskonale. Jeśli jakkolwiek Cie to podniesie na duchu to powiem Ci ze mam tak samo. I pewnie wiele dziewczyn z PCOS tez. Ja mam cały Arsenal antyperspirantów, w każdej torebce i wszędzie tam gdzie moze mi się przydać 😅 Jesli nie jesteś bardzo wrażliwa (w sensie skóry nadwrażliwej jak moja) to polecam takie antyperspiranty z apteki które nakłada się raz na 3-4 dni. U mnie niestety pojawiły się podrażnienia (nawet na te dl skóry wrażliwej) wiec odstawiłam. Ale przez pierwsze kilka razy bylam zadowolona z efektu. Ewentualnie jeśli masz bardziej zasobny portfel to można się pokusić o zastrzyki na nadmierna potliwość. Ale ja z tego nie korzystalam wiec nie powiem Ci o tym nic więcej poza tym że wiem ze cos takiego jest 😉 no i koniecznie patrz na skład materiału swoich ubrań, jeski to możliwe unikaj tez długich rękawów. Co do cery to nie mam złotego środka. Staram się inwestować w kosmetyki oczyszcajace z dobrym składem, nie zapychać porów. Mam też jedno sprawdzine (aczkolwiek drogie) serum które całkiem niezle się spisuje i moja cera bardzo je lubi, ale kupuje je baaardzo sporadycznie bo to spory wydatek w Sephorze, a przy leczeniu w klinice mam troszke ważniejsze wydatki 😝 na pocieszenie dodam że stan jest odwracalny. Kiedy ja przerwałam starania i wróciłam to tabletek anty wszystko spowrotem wróciło do równowagi i to w zasadzie całkiem szybko😉 takze musimy się niestety przemęczyć w szczytnym celu a pozniej jak juz bwdzie można wrócić do taksów to zobasz ze wrócimy jeszvze na wybieg 😅
 
Zmień lekarza, nie wiem z jakiego miasta jesteś ale ja mam super ginekolog właśnie zajmuje się leczeniem niepłodności pcos i innych schorzeń i problemów z zajściem w ciaze, można się umówić do niej przez znany lekarz terminy rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Moge ci polecić.
A z jakiej miejscowości jesteś? Ja mam niby swoją super Panią Doktor, ale dobrych namiarów nigdy nie za wiele 😅 Czasem warto coś skonfrontować z innym specjalistą 😉🙃
 
Ja po poronieniu zdecydowałam się na spotkanie z psychoterapeutką. Ale nie wiem, jakoś tego nie poczułam... Liczyłam chyba że po pierwszej wizycie wyjdę odmieniona i zapomnę o wszystkim co przeszłam 😒 ogólnie usłyszałam wtedy że z rozmowy i z tego co mówiła wynika ze jestem silna i poradzę sobie z żałobą i przepracowaniem wszystkiego 🙄 w sumie, gdyby NFZ zapewniał taką opiekę ze specjalistą który naprawdę zna się na rzeczy to chętnie chodziłabym na takie spotkania. Choćby po to zeby nauczyć się jak uwolnić myśli, nie myśleć obsesyjnie o ciąży, nie zerkać ciągle w kalendarzyk i odliczać do dni płodnych, owulacji, testowania itd 🙈 no i chciałabym zmienić myślenie na bardziej pozytywne... A nie tak jak dotąd, że ciągle ściągam do siebie jakieś koszmarki 🙄

Próbowałaś pozbyć się tych torbieli lekami? Ja też miałam dwie torbiele na obu jajnikach, jedna 3cm, druga ponad 4 i dostałam czopki doodbytnicze distreptaza. Do miesiąca po torbielach nie było śladu... Dziwne ze chcą od razu dawać Cie na stół 🙈 bo laparo to chyba juz nie przelewki

Kiedy masz termin @? Ja po tym moim dziwnym krwawieniu w sobotę i trwających do teraz plamieniach planuje jutro pierwszy raz zatestować... Nie wytrzymam dłużej 🤦‍♀️

Niestety mój ginekolog nawet nie spróbował z lekami. Kazał przyjść po jednej miesiączce na kontrole zobaczyć czy znikną. Oczywiście się nie wchłonęły więc od razu powiedział, że na stół. Dla mnie też to było dziwne, tym bardziej, że torbiele mogą wchłaniać się kilka cykli. No cóż czekam na wizytę i tak u innego gina i zobaczymy.
 
reklama
Do góry