reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Ja wczoraj byłam u swojego lekarza od dzisiaj odstawiam antykoncepcję czekam na nowy cykl i zaczynamy starania [emoji4] muszę przyjmować Acard, Dostinex 1/2 tabletki raz w tygodniu, kwas foliowy, luteinę od 16 do 25 dc i mam zwiększoną dawkę letroxu z 50 na 75 na tygodniu i 100 w weekend. Narazie bez leków na stymulację mamy 3 cykle spróbować bez, więc zobaczymy co to będzie jak się nie uda to mam po nie przyjść, chociaż mój lekarz sam powiedział, ze z jego doświadczenia przy moich wynikach rzadko udaje się bez. Chyba ciężko, żeby się udało przy PCOS i moich zaburzeniach związanych ze wszystkimi hormonami po samym obniżeniu prolaktyny [emoji848][emoji847]
 
Ostatnia edycja:
reklama
A u mnie prywatnie trochę gorszy czas. Mąż wrócił wczoraj do domu i spielismy się o taka pierdołe... 🙈 no i oczywscie jego charakter i mój nie pozwala żadnemu z nas odpuścić. Chodzimy z nosami zwieszonymi, szkoda gadać... 🙄 przykro mi bo zamiast korzystać z tego czasu że mógł zjechać i pobyć ze mną to wolał się obrazić i siedzieć w milczeniu przed tv 🙁🙁🙁 mieliśmy za sobą tęsknić w tych rozjazdach a wychodzi na to że coraz gorzej się dogadujemy. Jeszcze starania i różnice poglądów w tej sprawie nie ułatwiają nam tego wszystkiego 😔 mam jakiś gorszy czas, naprawdę... 🥺
szkoda czasu na spięcia szczegolnie jesli to przez pierdole, jak piszesz 😉
Tym bardziej ze nie masz meza na codzien ;) godzic sie tam i dzialac! Pojedzie pokłócony i bedziecie oboje zalowac , ze nie pogadaliscie o tym jak mozna bylo. A co do tych innych poglądach o starania, co on nie chce ? Czy jak?
 
A u mnie prywatnie trochę gorszy czas. Mąż wrócił wczoraj do domu i spielismy się o taka pierdołe... 🙈 no i oczywscie jego charakter i mój nie pozwala żadnemu z nas odpuścić. Chodzimy z nosami zwieszonymi, szkoda gadać... 🙄 przykro mi bo zamiast korzystać z tego czasu że mógł zjechać i pobyć ze mną to wolał się obrazić i siedzieć w milczeniu przed tv 🙁🙁🙁 mieliśmy za sobą tęsknić w tych rozjazdach a wychodzi na to że coraz gorzej się dogadujemy. Jeszcze starania i różnice poglądów w tej sprawie nie ułatwiają nam tego wszystkiego 😔 mam jakiś gorszy czas, naprawdę... 🥺
Wszyscy się czasem kłócą :) z moim to czasem potrafimy w wielkim, ważnym konflikcie zachować się jak dorośli, rozsądni ludzie i rozmawiać a czasem o bzdury kłócimy się jak gówniarze 🙈🙈😂 i tak samo kazde nos w tv lub telefon i foch 😂 z reguły rozchodzi się po kościach ale często któreś z nas rozładowuje napięcie zwykłym: napijemy się herbaty? Może obejrzymy coś na netflix razem? Idziemy na spacer? ;Było minęło, każdy może mieć gorszy dzień ale nie trzeba tego rozpamiętywać, wyciągnij go na rower albo cokolwiek co lubicie robić razem, szkoda tracić czasu którego nie macie za wiele ;)
 
Dzięki za wszystkie odp związane ze szczepieniami.
Zapraszam tez do dzielenia sie opiniami swoich lekarzy na ten temat bo widze ze jest troche dezinformacja jesli o to chodzi i sporo dziewczyn ma watpliwosci zwiazane z tematem szczepienia kontra starania/wczesna ciąża.

Ja słyszałam wlasnie juz z różnych zrodel ze dla kobiet w ciazy jest zalecany Pfizer.

Jesli rzeczywiscie na druga dawke czeka sie 3-4tyg to ja od obecnego krwawienia bede musiala poczekac do przelomu czerwiec lipiec ze staraniem sie.

Moze przez ten czas uda mi sie tez uporac ze zdiagnozowaniem moich problemow rozrodczych ze tak powiem:p
Szczepiłam się dzisiaj Pfizerem, drugą dawkę mam 25 czerwca, czyli za miesiąc i trochę. Teraz jestem w okresie płodnym, i wtedy też będę (albo zaraz po). Dlatego postanowiłam juz odżałować te dwa cykle. Czytałam, że jeśli się nie jest w ciąży, to lepiej odczekać ze staraniami do podania 2 dawki. A jakby się w trakcie okazało, że się jednak zaszło, to lepiej dokończyć szczepienie mimo ciąży i przyjąć drugą szczepionkę.
 
Starając się to każdego cyklu szkoda ale chyba warto poczekać niż potem myśleć czy szczepienie w trakcie wczesnej ciąży nie zaszkodziło, czytałam, że może mieć wpływ na tworzenie się narządów dziecka itd.
 
Dzieki za wszystkie opinie.
Ja znalazlam cos takiego


Moze komus cos rozjasni
Generalnie wynika ze wszelakie tego typu interwencje jesli to mozliwe to odlozyc na okres ciazy po organogenezie albo przed staraniem sie.
Pozdrawiam
 
reklama
Ja odkladam wiec starania. Z wielkim bolem bo tych dni kiedy kobieta moze zajsc...jest tak niewiele... ale wole nie ryzykowac.
Ja za chwile pierwsza dawka a druga dawka w drugiej polowie czerwca wypadnie...I pozniej od nowa polska ludowa
 
Do góry