reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

O kurczę, współczuję :( A jakiej pracy szukasz? Bo jeśli nie fizycznej, to może będziesz mogła spokojnie pracować w ciąży, może nawet z domu, jeśli praca przy kompie.
Rozumiem Twój punkt widzenia, bo mi też byłoby głupio, ale z drugiej strony takie jest nasze prawo - w końcu przynosimy na ten świat nowych ludzi ;) I mówię to z perspektywy przedsiębiorczyni. Gdybym miała pracownicę, która tuż po zatrudnieniu zaszłaby w ciążę, to bym jej z całego serca pogratulowała i życzyła spokojnych 9 miesięcy.


No właśnie ta pogoda też pokrzyżowała nam trochę plany :/ Ale dawno nie jadłam takiego typowego polskiego obiadu, aż mi się mega zachciało :D
Mi właśnie czas do owu leci mega szybko, ja teraz jestem po i każdy dzień jakby 2 razy dłuższy się wydaje 😅


Ojej, przykro z tą pracą, współczuję :( Ale masz dobre nastawienie! Trzymam kciuki ;)


Ile jeszcze dni do testowania ?
 
reklama
Wiesz co, zastrzyki przyjmuję od stycznia, raz miałam pregnyl, później już tylko ovitrelle, testuję zawsze od pierwszego dnia po zastrzyku do pierwszego negatywnego testu i nigdy nie miałam ovitrelle więcej niż 6 dni, nawet dwa razy byłam na becie to sprawdzić i było poniżej 0,1.
Kolejna sprawa, wiem że testy robi się w dniu spodziewanej miesiączki, tylko zwróć uwagę na to, że u mnie ta owulacja jest dość szybka. Nawet mój lekarz wysyła mnie na krew już w 24dc, mimo tego że moje cykle są 28dniowe. Nigdy zastrzyk nie przesunął mi miesiączki, mam jak z zegarkiem w ręku.
Ale dziękuję, dałaś mi dużo nadzieji :*
Jedyne co mówi, to że te owulację u mnie występują bardzo szybko, ale nigdy nie powiedział mi, że taka długa faza lutealna to coś złego.
Ja staram się już 18cykli, od 6cyklu zorientowałam się robiąc testy owu, że coś jest u mnie nie tak, czytałam dużo o takich wczesnych owulacjach, ale mało kto ma podobnie. Lekarz tez na początku nie wierzył, myślał że może raz się zdarzyło, a tu proszę, co miesiąc to samo.
Hey na też mam szybko owulacje. We wszystkich moich cyklach stymulowanych brałam ovitrelle najpóźniej w 9 dc, pęcherzyk był wtedy 20 - 22 mm.
Mam krótkie cykle - 24 dni, ale wydłużoną faza lutealna nie przejmowałabym się tak bardzo. Wg mnie lekarze mają rację.
Obserwuję również swój cykl i skoki temperatury mam najpóźniej w 14 dc, więc by się mniej więcej zgadzało.
To, że pęcherzyki są słabej jakości przy tak wczesnej owulacji nie sprawdzi ci nikt. Bo nie da się tego sprawdzić (jedynie podczas punkcji do in vitro).
Co do utrzymywania się ovitrelle w organizmie to czekam zawsze 14 dni po zastrzyku, czyli testuje w 23 dc. W ulotce jest napisane że utrzymuje się do 10 dni, co znaczy, że może 6 ale może też 10, a znam przypadki z forum, że był i 14 dni (albo ciąża biochemiczna...).
Dla mnie tak wczesne testowanie to za duzy stres, ale każdy robi jak uważa, jeśli tobie to pomaga to testuj! [emoji4]
Mi w jednej ciąży wyszedł pozytywny w 23 dc, ale czułam, że coś jest na rzeczy, jeśli owulacje miałam w 10 to w 23 dc powinien wyjść test już wiarygodny.
 
Dziewczyny jeszcze jedno pytanie, jakie suplementy zażywacie i czy w ogóle? Zdania są podzielone czy łykać czy nie, ja zażywam femibion ale nie wiem czy jest najlepszy, jak jest u Was?
 
Ja wcześniej właśnie tak bardzo restrykcyjnie do tego podchodziłam (sama sobie rygor taki narzucałem [emoji2360]) ale od tego cyklu mam zamiar skończyć z tym całym zastanawianiem się czy jedno piwko albo drinus zaszkodzi. Nigdy nie miałam w zwyczaju zalewać się w trupa (No czasami zdarzały się nie powiem mocniej zakrapiane imprezy czy wyjazdy, ale bez przesady- raz na ruski rok można [emoji28][emoji39]) wiec wychodzi z założenia ze drink czy dwa nie zaszkodzi. Ale oczywko w tym cyklu kiedy wiem ze byka owulacja i jest nikła szansa na to że się coś może wydarzyć to w okresie testowania się powstrzymam. Ale do tego czasu nie mam zamiaru się przejmować. Ba! Jutro mam imprezkę rodzinna u znajomych wiec mam zamiar się właśnie odstresować drineczkiem czy dwoma [emoji28][emoji16][emoji1323] a papierosy to u mnie tylko partner pali, ale też mniej niż paczka dziennie (myślę że paczka wystarcza mu na 2-3 dni) wiec cóż. Mam nadzieję że to nie będzie miało wpływu większego [emoji854]
I bardzo dobrze! miłego weekendu [emoji8]
 
dziewczyny nienormalna jestem. Miałam nie robić testu bo ovitrelle 10 dni temu był, ale robiąc zakupy do domu tak przechodziłam koło apteki. Myśle zajde, zrobiłam i jest blada kreska. nie wiem po co to zrobiłam bo tylko się rozczaruje, bo wiadomo że hcg może być jeszcze we krwi. Ogólnie się nie nastawiam
 
dziewczyny nienormalna jestem. Miałam nie robić testu bo ovitrelle 10 dni temu był, ale robiąc zakupy do domu tak przechodziłam koło apteki. Myśle zajde, zrobiłam i jest blada kreska. nie wiem po co to zrobiłam bo tylko się rozczaruje, bo wiadomo że hcg może być jeszcze we krwi. Ogólnie się nie nastawiam
A kiedy powinnas robic test ?
 
Ja też dzisiaj pękłam i zrobiłam, jestem w 30 dniu cyklu, cykle mam 30-35 dni i nigdy nie wiem ile będzie w tym miesiącu 🤷‍♀️oczywiście test negatywny. Nie nastawiam się bo czuję się tak przed - okresowo. Nie martw się póki nie ma okresu jest nadzieja 🌺
 
Ostatnia edycja:
A kiedy powinnas robic test ?

Ja też dzisiaj pękłam i zrobiłam, mam 30 dzień cyklu ale cykle mam 30 - 35 dni i nigdy nie wiem ile dokładnie będzie w tym miesiącu :( oczywiście test negatywny. Nie nastawiam się bo się czuję tak przed - okresowo więc chyba nie zaskoczyło 🤷‍♀️ale nie martw się póki nie ma okresu jest nadzieja! 🌺
u mnie dopiero 24 dc. niestety natury nie oszukam, cierpliwa, to ostatnie co można o mnie powiedzieć😅
 
reklama
Do góry