reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
A jak macie ułożoną macicę? W przodozgięciu czy tyłozgięciu.. zawsze na wynikach miałam napisane przodozgięcie...a teraz się mnie gin (byłam u nowej ) pyta czy wiem, że mam tyłozgięcie. Ciekawe czy ma to jakiś wpływ na zapłodnienie...kiedyś gdzieś czytałam, że pozycje trzeba inne stosować 🤔
Ja mam w mocnym tyłozgięciu, na rezonansie kręgosłupa to zobaczyłam dokładniej :p praktycznie przylega mi do kości ogonowej, ale ogólnie nie mam z tego powodu dolegliwości podczas seksy, raczej te pozycje od tyłu powodują dyskomfort, a podczas okresu boli mnie krzyż i mam często biegunkę pierwszego dnia.
Jedziemy na Mazury. Lidzbark Warmiński, te okolice. Na 4 dni. A ktoś pytał tu odnośnie alkoholu.. kiedy mam ochotę to się napije. Wiadomo, nie uchleje nie wiadomo jak 😁 ale wypiję. Jak wiem że termin@ jest, a zbliża się imprezka to wtedy zatestuje sobie dla pewności. Ale nie odmawiam sobie. Zagnieżdżenie jest około @ więc komu mam zaszkodzić? Jedynie sobie 😂 a jak już weszliśmy na taki temat dziewczyny, to palicie papierosy? Ja palę koło paczki dziennie. Rzekomo wpływa to na płodność,ale skąd patologia miałaby dzieci jak oni piją, palą , nie jedzą nic zdrowego.. a jak to u Was jest? I z waszymi partnerami? Mój piwko czasem trzepnie po pracy, albo dwa. Ale wiadomo, nie codziennie. Papierosów może z 7 dziennie pali. A Wy jakie macie zdanie o uzywkach pod kątem płodności?
Ja palę elektryka, po zwykłych mnie pobolewał żołądek, palę bo lubię i też że względu na stres w pracy i nie tylko. Mąż też pali, do tej pory ok paczka na dzień lub dwa. Teraz rzuca/ogranicza. I też myślę o tych wszystkich patologiach pijących i palących w ciąży i przed i nie mam wyrzutów sumienia. Winko piję ok 1-2 razy w tyg, ale zazwyczaj nie jakoś dużo :) I to bez względu na moment cyklu. Dopóki nie wiem że jestem w ciąży nie mam zamiaru się ograniczać.
 
Dziewczyny, u których wykryto endometriozę - czy możecie podzielić się informacjami od Waszych lekarzy? Jaka ścieżka „leczenia”? Interesują mnie przypadki endometriozy I stopnia.
 
W sumie mam pytanie do dziewczyn po stracie (szczególnie po cp): czy Wam lekarz kazał testować jakoś wcześniej, żeby w razie czego dać leki i monitorować sytuację? Bo ja właściwie miałam taki plan, żeby zatestować w okolicach spodziewanej @ i nawet nie iść na betę, tylko się za jakieś 2-3 tygodnie od pozytywnego testu umówić na wizytę, bo przyznam szczerze, że już nie mam ochoty na takie bieganie co chwilę na betę i do lekarza, bo to dodatkowy stres. Tylko że właśnie w tej poprzedniej ciąży udało mi się wyleczyć cp metotreksatem (nie miałam nawet laparoskopii), bo szybko zaregowałam i wiedziałam, że coś się niepokojącego dzieje. I teraz już sama nie wiem, co robić :/
 
W sumie mam pytanie do dziewczyn po stracie (szczególnie po cp): czy Wam lekarz kazał testować jakoś wcześniej, żeby w razie czego dać leki i monitorować sytuację? Bo ja właściwie miałam taki plan, żeby zatestować w okolicach spodziewanej @ i nawet nie iść na betę, tylko się za jakieś 2-3 tygodnie od pozytywnego testu umówić na wizytę, bo przyznam szczerze, że już nie mam ochoty na takie bieganie co chwilę na betę i do lekarza, bo to dodatkowy stres. Tylko że właśnie w tej poprzedniej ciąży udało mi się wyleczyć cp metotreksatem (nie miałam nawet laparoskopii), bo szybko zaregowałam i wiedziałam, że coś się niepokojącego dzieje. I teraz już sama nie wiem, co robić :/
Tak, ja mam po pozytywnym teście robic bete i stawić sie na wizyte, mialam 2 straty i beda te ciążę traktować jako zagrozona odrazu. Wiec planuje szybko zgłosić sie po luteine.
 
F9D66E25-D1F9-47E4-8B12-6A3A72A7A95C.jpeg
hej dziewczyny, wiem ze za wczesnie na testowanie. Czy miałyście kiedyś taki wynik? 9dni przed miesiączka
 
reklama
Do góry