reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Z mojego doświadczenia wynika, że namawianie na badanie nasienia w domu nic nie da. Ale wystarczy, że lekarz wprost powie, że ma być zrobione i nie ma dyskusji ;). Już nie mówiąc o tym, że mój mąż, który nigdy nie był w gabinecie ginekologa, wyglądał na lekko skitranego z powodu samego faktu, że tam jest. No i przy okazji zobaczył siłą rzeczy jak wygląda badanie ginekologiczne i usg przezpochwowe - okazało się, że to wcale nie są takie super miłe rzeczy ;).

Także jak lekarz domaga się badań nasienia a chłop nie chce zrobić, to ja bym faceta zabrała na wizytę ze sobą i niech sobie to osobiście omówi z lekarzem.
A ja to prawdę mówiąc w ogóle nie rozumiem czegoś takiego, że partner może nie chcieć iść na badania, a już szczególnie jak kobieta bierze jakieś leki, robi badania, kłuje się mój chłopak ma 22 lata i sam powiedział, że jak ja mam się ciągle badać po lekarzach chodzić i jakieś leki brać to on sobie nie wyobraża nie sprawdzić czy u niego jest wszystko w porządku najpierw. 🤯
 
Ostatnia edycja:
Ja jutro 10dpo jak myślicie testować jutro czy nie? Nie licz enafen cykl ale od 3 dnibol piersi przy dotyku i kłucie z lewej strony
Hej! U mnie tez jutro 9 max 10dpo. Kusi żeby za dzień, dwa testować.
6-7dpo progesteron 19.5. Wiec chyba ładnie?
Niestety sex w owu byl wyjątkowo bez szalu. Chyba za bardzo o tym myślałam i przez to też czuje, że się nie udało 😞
A jeszcze do dzisiaj mieliśmy termin zapłaty za wycieczkę do Hiszpanii, ciekawe czy dzidzia "pokrzyżuje" plany. 😀😊

Trzymam kciuki za Twoje II 😘
 
A ja to prawdę mówiąc w ogóle nie rozumiem czegoś takiego, że partner może nie chcieć iść na badania, a już szczególnie jak kobieta bierze jakieś leki, robi badania, kłuje się mój chłopak ma 23 lata i sam powiedział, że jak ja mam się ciągle badać po lekarzach chodzić i jakieś leki brać to on sobie nie wyobraża nie sprawdzić czy u niego jest wszystko w porządku najpierw. 🤯
Różnych rzeczy ludzie się boją, jedni dentysty, drudzy pobierania krwi. W przypadku nasienia to chyba dochodzi męskie ego i tu jest problem. Poza tym, jak lekarz rozmawia o tym to jest inaczej odbierane przez facetów mam wrażenie niż gadanie własnej żony w domu. Nie sprowadza się wtedy do kwestionowania jego męskości tylko lekarz zleca badanie do wykonania i tyle.

I tak, wiem, że to nie jest kwestionowanie męskości ale mam wrażenie, że tak jest przez wielu facetów odbierane. Zresztą jak powiesz komuś obcemu, że chcecie mieć dzieci ale nie macie to ktoś zwykle z góry zakłada, że to Ty jesteś chora, nie Twój partner.
 
Różnych rzeczy ludzie się boją, jedni dentysty, drudzy pobierania krwi. W przypadku nasienia to chyba dochodzi męskie ego i tu jest problem. Poza tym, jak lekarz rozmawia o tym to jest inaczej odbierane przez facetów mam wrażenie niż gadanie własnej żony w domu. Nie sprowadza się wtedy do kwestionowania jego męskości tylko lekarz zleca badanie do wykonania i tyle.

I tak, wiem, że to nie jest kwestionowanie męskości ale mam wrażenie, że tak jest przez wielu facetów odbierane. Zresztą jak powiesz komuś obcemu, że chcecie mieć dzieci ale nie macie to ktoś zwykle z góry zakłada, że to Ty jesteś chora, nie Twój partner.
Mi się wydaję, że tu też chodzi o sposób badania. Jednak facet musi sobie zrobić dobrze do kubeczka, a jak się mocno zestresuje to też ciężko, żeby coś z tego było.
 
Hej! U mnie tez jutro 9 max 10dpo. Kusi żeby za dzień, dwa testować.
6-7dpo progesteron 19.5. Wiec chyba ładnie?
Niestety sex w owu byl wyjątkowo bez szalu. Chyba za bardzo o tym myślałam i przez to też czuje, że się nie udało 😞
A jeszcze do dzisiaj mieliśmy termin zapłaty za wycieczkę do Hiszpanii, ciekawe czy dzidzia "pokrzyżuje" plany. 😀😊

Trzymam kciuki za Twoje II 😘
Hej dzisiaj zrobiła test i niestety bile vizira, przy biochemicznej 10dpo była widoczna druga słaba kreska, no nic powtórzę za 2 dni żeby mieć pewność i odstawiam duphaston i nowy cykl z lametta
 
reklama
Do góry