reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Hej. Zaczęłam starania o maleństwo. Jakoś tydzień po stosunku zaczęłam plamić na blado-rozowy kolor. Czytałam że może to być zagnieźdzanie zarodka. Miesiączkę mam za 6 dni, badanie beta hcg pokazało brak ciąży. Czy jest jeszcze jakaś szansa? Powtórzyć badanie po 1 dniu miesiączki? Może któraś miała podobna sytuację 🧐
 
reklama
Hej. Zaczęłam starania o maleństwo. Jakoś tydzień po stosunku zaczęłam plamić na blado-rozowy kolor. Czytałam że może to być zagnieźdzanie zarodka. Miesiączkę mam za 6 dni, badanie beta hcg pokazało brak ciąży. Czy jest jeszcze jakaś szansa? Powtórzyć badanie po 1 dniu miesiączki? Może któraś miała podobna sytuację 🧐
Może być za szybko na badanie i testy :) poczekaj do miesiączki i zrób test :)
 
Tak zrobię. Nie byłam jeszcze w ciąży a bardzo bym już chciała stąd ten pośpiech🙂
Rozumiem ja też się nie mogę doczekać zrobienia testu ;) ale jak byłam w pierwszej ciąży która straciłam test dopiero pokazywał druga kreskę 2 dzień od spodziewanej miesiączki :) a teraz jak wyszedł mi wcześniej była biochemiczna więc czasem lepiej nie wiedzieć o starać się uzbroić w cierpliwość do dnia miesiączki :)
 
Do Swarzędza jakieś 40 km. Nie nastraszył. Raczej stwierdził fakt. Może w mojej fazie cyklu nie jest idealne? Nie mam pojęcia. I nie chce podważać jego kompetencji. Na pewno lepszy od poprzedniej Pani doktor, która stwierdziła że była ciąża biochemiczna.
A w którym dniu cyklu lekarz Ciebie badał? Jesteś pewna ze to było 6 mm?
 
glukoza, insulina, tsh, ft3 i ft4, fsh, lh, estradiol, prolaktyna, dhea, testosteron, shbg, kortyzol. Kazał zrobić w nowym cyklu między 8-10 dniem. Ja podlamke złapałam, bo nie jestem już nastolatka i nie wiem z jaką skutecznością uda się u mnie wywołać owulacje. Endometrium 6 mm.
Nie chce negować tego co powiedział i zalecił lekarz, bo medycyny nie skończyłam, a Twój lekarz tak, ale leżałam w szpitalu na oddziale ginekologiczno-endokrynologicznym i te badania, które Tobie zlecił 8-10 dc wszystkie pacjentki miały robione 3-5 dc, zresztą mój lekarz też tak zleca i to chyba jest taki standard. A endometrium 6 mm to jest dobre endometrium w 1 fazie cyklu, w drugiej trochę gorzej według mnie - ja jak miałam w pierwszej 8 w drugiej 12 mm to nikt o żadnych przerostach nie mówił, więc może spróbuj to jeszcze skonsultować z innym lekarzem 🧐
 
Ostatnia edycja:
Myślałam, że za duże. Powiedział, ze endometrium nie jest dobre. Nie jestem ginekologiem 🤷‍♀️ nie znam się aż tak. Ale osobom z Wlkp mogę go polecić z całego serducha. Złoty człowiek. Nigdy nie zostałam tak fantastycznie potraktowana przez lekarza. No i w sumie jako pierwszy wskazał mi drogę jaka mam podążać i zauważył problem. Ale w tym momencie dalej nie wiem co jest przyczyną mojego bólu brzucha. Muszę szukać dalej i biegać po lekarzach, bo to jest już bardzo nieznośne.
Ja byłam teraz na wizycie i moje endo miało 7,8 przed owulacją i ginka nic na to nie powiedziała 🤷‍♀️ Czyli raczej wszystko dobrze, więc u Ciebie wątpię, żeby chodziło o to, że jest za duże.
 
Ja chodzę do niej z pakietu PZU więc nawet nie wiem [emoji85]
Przyjmuje na pewno w diagnosis, ale jeszcze w kilku miejscach myślę, że najlepiej zadzwonić po prostu to na pewno podadzą cenę, alr polecam z całego serca
Ja dopiero co zmieniałam ginekologa i teraz wydaje się być ok, ale w razie czego to dobrze wiedzieć, bo w moim mieście zostało mi tylko 2 do wypróbowania 😅 A do Swarzędza nie mam tak daleko.
 
reklama
glukoza, insulina, tsh, ft3 i ft4, fsh, lh, estradiol, prolaktyna, dhea, testosteron, shbg, kortyzol. Kazał zrobić w nowym cyklu między 8-10 dniem. Ja podlamke złapałam, bo nie jestem już nastolatka i nie wiem z jaką skutecznością uda się u mnie wywołać owulacje. Endometrium 6 mm.
Badania o ktorych piszesz robi sie miedzy 2-5 dc najlepiej 3dc a nie jak Zalecił Ci lekarz 8-10.
a jesli endo 6mm masz w 1 fazie cyklu to jest to dobre endo. Proponuje zmienic lekarza :)
Zależy, ile masz lat i jak się z tym czujecie. Ja bym na Twoim miejscu już zaczęła działać, ale ja jestem niecierpliwa i nie lubię 'bezczynnie' czekać. Może zacznij od podstaw, czyli umów się na monitoring, żeby sprawdzić, czy w ogóle masz owulacje.

Ja 27, mąż 29. Właśnie nad tym myślałam, żeby po urlopie już zacząć coś działać.
Ja zaczęłabym od podstawowych badan hormonalnych, zeby z wynikami moc juz pojsc ma 1 wizyte ;) bo lekarza i tak pewnie na nie wysle ;) dopiero pozniej monitoring :)
 
Do góry