reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Bo miałam lekarza idiote. Cieszę się, że teraz trafiłam na tego obecnego. Z wynikami mam jeszcze iść do lekarza, który na codzień pracuje w klinice niepłodności. Jestem dość mocno przy kości, mimo że jem naprawdę jak wróbelek. Nie objadam się słodyczami i tłustym. Chcę jeszcze zrobić ta resztę badań i zobaczymy co dalej. Powiedzcie mi, jak się leczy PCOS oprócz diety? Jakieś hormony? Domyślam się, że w takim wypadku mogę już otworzyć pudełko inofemu.
PCOS i IO bardzo lubią iść ze sobą w parze. Dieta z niskim IG i ŁG No i umiarkowany ruch na pewno nie zaszkodzą 😊 ja brałam dodatkowo metformine i w 3 msc spadło 15kg 😊 będzie dobrze 💙
 
reklama
Bo miałam lekarza idiote. Cieszę się, że teraz trafiłam na tego obecnego. Z wynikami mam jeszcze iść do lekarza, który na codzień pracuje w klinice niepłodności. Jestem dość mocno przy kości, mimo że jem naprawdę jak wróbelek. Nie objadam się słodyczami i tłustym. Chcę jeszcze zrobić ta resztę badań i zobaczymy co dalej. Powiedzcie mi, jak się leczy PCOS oprócz diety? Jakieś hormony? Domyślam się, że w takim wypadku mogę już otworzyć pudełko inofemu.
Ja też mam PCOS i kłopoty z wagą. Bardzo ciężko było mi z dietą o niskim indeksie glikemicznym. Teraz zaczęłam dużo chodzić i wchodzić po schodach do domu (9pietro) do tego zwykła lekka dieta tj. 4 małe posiłki co 4 godziny i w niecałe 3 miesiące -10kg. Z cukru zrezygnowałam prawie całkowicie i tu zaznacze że czuje się o wiele lepiej głównie z tego powodu. Nie jestem ospała, lżej mi się rano wstaje i mam więcej energi. Wcześniej po powrocie z pracy ledwo stałam na nogach ze zmęczenia. Z leków dostałam ovarin i metformax ale już ich nie biorę. Generalnie teraz witaminy i Euthytrox bo tsh bardzo wysokie miałam.
Będzie dobrze, zobaczysz 😘
 
Witam się w 1dc [emoji2296] Mimo małego smutku cieszę się, że tak dobrze i regularnie działa mój organizm. Okres o czasie, bez złudnych nadziei. Działamy dalej [emoji123] Rozpoczynam 9cs.

Dziś w sumie fajny dzień, bo miło w pracy, później zakupy z mężem i składanie mebli, które cieszą oko [emoji846]

Dziewczyny, macie cudowne zwierzaki! Sama mam dwa koty, które są przekochane i poprawiają humor w trudnych chwilach [emoji3059]
 
Ja dziś bardzo kiepsko dopadła mnie grypa jelitową i to taka konkretna od 14 nie wyszłam z łóżka jedynie do toalety żeby wymiotować. Mam dziś 17 dc ale pewnie jak zwykle nic z tego...
 
Możesz mieć IO bo przy pcos to częste i stąd problem z wagą. Dieta typu od akademii płodności będzie tu idealna. Do tego jeśli wyjdzie IO to dostaniesz metforminę. Ważne byś Krzywe zrobiła jak najszybciej.
Wg mnie powinnaś mieć zrobiony monitoring owulacji, żeby zobaczyć czy owulacje w ogóle występują (mogą ale przy pcos występują rzadko i to jest główny problem pcos). Jak nie będzie owulacji to lekarz wprowadzi stymulację np Clo lub aromek. Dieta tu jest ważna, bo poprawi ona jakość komórek.
Dziękuje. Jesteś niezastąpiona ❤️
 
Ja też mam PCOS i kłopoty z wagą. Bardzo ciężko było mi z dietą o niskim indeksie glikemicznym. Teraz zaczęłam dużo chodzić i wchodzić po schodach do domu (9pietro) do tego zwykła lekka dieta tj. 4 małe posiłki co 4 godziny i w niecałe 3 miesiące -10kg. Z cukru zrezygnowałam prawie całkowicie i tu zaznacze że czuje się o wiele lepiej głównie z tego powodu. Nie jestem ospała, lżej mi się rano wstaje i mam więcej energi. Wcześniej po powrocie z pracy ledwo stałam na nogach ze zmęczenia. Z leków dostałam ovarin i metformax ale już ich nie biorę. Generalnie teraz witaminy i Euthytrox bo tsh bardzo wysokie miałam.
Będzie dobrze, zobaczysz 😘
Czyli generalnie da się żyć :) martwię się, bo to naprawdę dla mnie duża nowość. Pociesza mnie myśl, że nie jestem z takim problemem sama, a jest nas więcej. Liczę, że w końcu uda mi się zajść w ciążę i będzie upragnione bobo. Dla takiego celu jestem w stanie być na najbardziej rygorystycznej diecie świata.
 
Czyli generalnie da się żyć :) martwię się, bo to naprawdę dla mnie duża nowość. Pociesza mnie myśl, że nie jestem z takim problemem sama, a jest nas więcej. Liczę, że w końcu uda mi się zajść w ciążę i będzie upragnione bobo. Dla takiego celu jestem w stanie być na najbardziej rygorystycznej diecie świata.
Mi przed ostatnią ciąża stwierdzono IO. Też miałam problem z waga mimo że tak jak ty jadłam niedużo.
Insulina to mój jedyny problem więc w marcu się zawzięłam i zrezygnował całkowicie z cukru, plus dieta cukrzycowa i staram się więcej ruszać. na początku było ciężko ale z czasem przywykłam i już jest dobrze. Też dostałam metforminie i waga poleciała w dół aż 20 kg.

A tak w ogóle miłego dnia dziewczyny 😉
 
reklama
Czyli generalnie da się żyć :) martwię się, bo to naprawdę dla mnie duża nowość. Pociesza mnie myśl, że nie jestem z takim problemem sama, a jest nas więcej. Liczę, że w końcu uda mi się zajść w ciążę i będzie upragnione bobo. Dla takiego celu jestem w stanie być na najbardziej rygorystycznej diecie świata.
Ja się z PCOS mecze od 15 roku życia i w tym okresie objawy dawały popalić (szczegolnie te, które wpływały na wygląd). Teraz też uważam, że da się żyć i z kuli tego naszego celu właśnie też podeszłam bardzo rygorystycznie do diety i zmiany stylu życia 🙂
Napewno się uda 😘
Nadziei nie traćmy 🤗🤗🤗
 
Do góry