reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Czy potwierdziłaś u ginekologa, że masz naturalne owulacje?
Jeśli chcesz zacząć działać polecam monitoring u ginekologa żeby sprawdzić co słychać u Twoich jajek i podstawowe badania hormonalne (nazwa podstawowe jest myląca bo i tak jest ich w ciul, ale są naprawdę ważne) i badanie nasienia partnera.
Jakbyś potrzebowała listę badań daj znać
emoji6.png
Nie, w tym miesiącu miałam zacząć badać wszystko co popadnie. Za tydzień wizyta u ginekologa i zacznę tę zabawę na pełnej... parze :p Na razie kontrolowałam to, co wiem, że już jest nie tak - io i hashi. U którego ginekologa bym nie była to zawsze wszyscy mówili, że tam jest wszystko książkowo, więc na razie odpuściłam te kwestie. Ale, że czas i pragnienie naglą, to postanowiłam posprawdzać wszystko jak leci.
Mogłabym prosić o tę listę? Jak już coś zrobić to porządnie ;)
Staramy się z mężem od roku😉 Wcześniej 12 lat mieszkałam w Krakowie i w głowie mi były kariery i różne takie😅 Potem odechciało mi się dużego miasta, zycia w szybkim tempie itp. Przeprowadziłam się, zmieniłam życie... I tak jakoś z mężem zaczęliśmy się starać o bobasa. Zaszłam w pierwszym cyklu, ale niestety strata... Potem zaraz po tym drugi raz szybko zaszłam i druga strata... I tak jakoś od marca nie mogły pojawić się dwie kreski🤷🏼‍♀️ Co prawda tydzień temu zobaczyliśmy w końcu upragnione dwie kreski... Ale to jeszcze nic nie oznacza, bo dwie straty mamy za sobą nim jeszcze usłyszeliśmy serduszko. Na tak wczesnym etapie może wszystko się wydarzyć, więc czekam jeszcze ze świętowaniem🙄
Ja wcześniej nawet nie myślałam o dzieciach... Duzo miałam na głowie, dużo chciałam zrobić, dużo osiągnąc... A potem jak poznałam męża to wszystko ekspresowo poszło😅 zaręczyliśmy się po 3 miesiącach, a o kolejnych 3 już ślub był😁 Po tygodniu bycia razem zamieszkaliśmy razem🤣 Może to tak właśnie jest... Że człowiek czasem długo czeka a potem jak walnie coś to wszystko leci raz dwa😅 I tego też Ci życzę, aby w końcu się udało ❤️🤗
trzymam za Ciebie mocno kciuki <3
faktycznie u Ciebie poszło to ekspresowo, a ja myślałam, że mój ślub w 6mcy po zaręczynach to jest już niezłe tempo :p


Obsiurtany pasek pokazał dwie mocne kreski! Nie wiem czy w ogóle mam problemy z owulacją, dlatego zdecydowałam się na te prorocze paski z drogerii. No i jest. Także chociaż to z głowy. Ale zdziwiona jestem, że pomimo regularnych cykli apki wyliczały mi owu na 4/5 dni temu... a jak wspominałam wcześniej, nasze libido jest takie se, więc jak już jest po tym dniu (wg apki) to sobie robimy przerwę na oddech... no i może tu był pies pogrzebany.
No nic. Idziemy (już niechętnie) działać. Może będą z tego dzieci 😜
 
reklama
Nie, w tym miesiącu miałam zacząć badać wszystko co popadnie. Za tydzień wizyta u ginekologa i zacznę tę zabawę na pełnej... parze :p Na razie kontrolowałam to, co wiem, że już jest nie tak - io i hashi. U którego ginekologa bym nie była to zawsze wszyscy mówili, że tam jest wszystko książkowo, więc na razie odpuściłam te kwestie. Ale, że czas i pragnienie naglą, to postanowiłam posprawdzać wszystko jak leci.
Mogłabym prosić o tę listę? Jak już coś zrobić to porządnie ;)

trzymam za Ciebie mocno kciuki faktycznie u Ciebie poszło to ekspresowo, a ja myślałam, że mój ślub w 6mcy po zaręczynach to jest już niezłe tempo :p


Obsiurtany pasek pokazał dwie mocne kreski! Nie wiem czy w ogóle mam problemy z owulacją, dlatego zdecydowałam się na te prorocze paski z drogerii. No i jest. Także chociaż to z głowy. Ale zdziwiona jestem, że pomimo regularnych cykli apki wyliczały mi owu na 4/5 dni temu... a jak wspominałam wcześniej, nasze libido jest takie se, więc jak już jest po tym dniu (wg apki) to sobie robimy przerwę na oddech... no i może tu był pies pogrzebany.
No nic. Idziemy (już niechętnie) działać. Może będą z tego dzieci [emoji12]

Monitorowalas owu u ginekologa? Obsikany owulak to połowa sukcesu, pytanie czy jajka pękają [emoji1] możesz sobie zbadać proga za jakiś tydzień.

Co do aplikacji.. No tak już jest. Maja jakieś tam swoje algorytmy, ale nijak się maja one często do rzeczywistości. Ja tez mam owu ze 3-4 dni później, niż mysla aplikacje, ale ja sobie to (przypadkowo) zweryfikowałam na samym początku [emoji85]
 
@Zazuu a jaki stosunek jest prawidłowy? FSH 7,5 mIU/ml, a LH 9,1 mIU/ml, czy to dobry stosunek? Wiesz więcej niż mój ginekolog 😂
Stosunek powinien być najlepiej 0,6-1,5. Natomiast sam stosunek jeśli jest zły, nic nam nie powie. Trzeba przeanalizować resztę wyników i większość lekarzy mówi, że już się na ten stosunek nie patrzy.
 
Jutro wkoncu po pół roku męczarni wyciągam implant antykoncepcyjny! Nawet nie wiecie jak się cieszę! Planowałam już dawno ale albo moja gin była na urlopie ale nie pasowały nam kalendarze by się umowic. Początkiem listopada mam zabieg w znieczuleniu ogólnym i po nim zaczynamy starania 😄 Jestem taka podekscytowana! Ciekawe kiedy wróci mi płodność, pomoc po miesiącu wraca więc byłoby idealnie w połowie listopada zacząć działać. W pracy trochę ryzykuje że mi umowy nie dadzą kolejnej ale trudno. Rodzina jest dla mnie najważniejsza i czuje ze jak nie teraz to później już nie będę mieć sił wracać do pieluch i nieprzespanych nocy 😉
 
Monitorowalas owu u ginekologa? Obsikany owulak to połowa sukcesu, pytanie czy jajka pękają
emoji1.png
możesz sobie zbadać proga za jakiś tydzień.
no właśnie 20.10 widzę się z moją ginekolog i chcę zacząć monitorować.
a tez mam owu ze 3-4 dni później, niż mysla aplikacje, ale ja sobie to (przypadkowo) zweryfikowałam na samym początku
emoji85.png
jak można to przypadkowo zweryfikować? bo ta małpka chyba sugeruje, że to jakaś ciekawa historia była :D
 
Tak kazał gin [emoji2368]
Rozumiem [emoji16] myślałam, ze może mówił co chce sprawdzić [emoji16] zwykle większość dziewczyn bada progesteron jakiś tydzień po owulacji. Może jesteś około 7dpo? Badanie takie pozwala z dużym prawdopodobieństwem potwierdzić owulacje i określić wartości progesteronu w jego szczycie wydzielania, czy nie są za niskie. Progesteron do utrzymania ciąży jest niezbędny.

no właśnie 20.10 widzę się z moją ginekolog i chcę zacząć monitorować.

jak można to przypadkowo zweryfikować? bo ta małpka chyba sugeruje, że to jakaś ciekawa historia była :D
Nic śmiesznego [emoji16] decydując się na rozpoczęcie starań poszłam do ginekologa z plamieniami (kiedyś ktoś mówił „taka Twoja uroda”, ale nie dawało mi to spokoju, a one się wydłużały). Wprawdzie ten lekarz z plamieniami nic nie zrobił, ale w międzyczasie pomonitorowal mnie trochę, zreszta następny również [emoji1]
 
Rozumiem [emoji16] myślałam, ze może mówił co chce sprawdzić [emoji16] zwykle większość dziewczyn bada progesteron jakiś tydzień po owulacji. Może jesteś około 7dpo? Badanie takie pozwala z dużym prawdopodobieństwem potwierdzić owulacje i określić wartości progesteronu w jego szczycie wydzielania, czy nie są za niskie. Progesteron do utrzymania ciąży jest niezbędny.


Nic śmiesznego [emoji16] decydując się na rozpoczęcie starań poszłam do ginekologa z plamieniami (kiedyś ktoś mówił „taka Twoja uroda”, ale nie dawało mi to spokoju, a one się wydłużały). Wprawdzie ten lekarz z plamieniami nic nie zrobił, ale w międzyczasie pomonitorowal mnie trochę, zreszta następny również [emoji1]
Nie mowil właśnie o co mu chodzi. Tutaj czytałam, ze dziewczyny robią właśnie 7-8 dpo ale jak to przeczytałam to już było za późno żeby zrobić w tym czasie. Dziś jestem dwa dni przed okresem i boli mnie już podbrzusze i mam wrazenie ze się już powili zaczyna bo miałam na papierze taką jakby zaróżowioną wodę ale mogło mi się wydawać :D
 
reklama
Do góry