reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Chodzę właśnie teraz na monitoring, w 13dc pęcherzyk 12mm i wczoraj byłam w 19dc to było niby miejsce po pęcherzyku ale nie było ciałka żółtego i płynu w zatoce douglasa. Wydaje mi się, że wczoraj mógłbyc ewentualnie 1 dzień po owulacji o ile ona wgl była. Nie wiem jak szybko pojawia się to cialko zolte czy od razu je widać czy dopiero np 2 dni po owu. Za tydzień idę na kolejne usg.
Ciałko żółte pojawia się jakoś do 24h po owu ale płyn chyba powinien być widoczny od razu. Może miałaś usg doslownie tuż po owulacji i dlatego nie było nic widać. No dowiesz się za tydzień.
 
reklama
No właśnie do tej pory nie miałam nigdy monitoringu. Zawsze miałam tylko jakieś jedno usg przed owu, pęcherzyki były ładne, endometrium też spoko i potem tylko badanie progesteronu. To mój pierwszy monitoring z racji tego, że ciągle sie nie udawało. Byłam raz na konsultacji u innej gin i ona powiedziała, że te moje badania proga są na nic bo nawet jak pęcherzyk nie pęka to i tak jest wyrzut progesteronu.

Nie wiem na ile jest to reguła a na ile teoria, bo wszystkie dziewczyny, z którymi tu rozmawiałam, a które nie miały owu i badały proga nigdy nie miały go podwyższonego [emoji2368] @jotte Ci już wszystko pięknie napisała, słuchaj się jej, mądra jest [emoji16] zrób porządny monitoring gdzieś
 
Nie wiem na ile jest to reguła a na ile teoria, bo wszystkie dziewczyny, z którymi tu rozmawiałam, a które nie miały owu i badały proga nigdy nie miały go podwyższonego [emoji2368] @jotte Ci już wszystko pięknie napisała, słuchaj się jej, mądra jest [emoji16] zrób porządny monitoring gdzieś
No wlasnie też się zastanawiam jak to możliwe hehe :p chyba z ciekawości pójdę we wtorek zrobić wynik i w czwartek na usg. :p
 
Nie wiem na ile jest to reguła a na ile teoria, bo wszystkie dziewczyny, z którymi tu rozmawiałam, a które nie miały owu i badały proga nigdy nie miały go podwyższonego [emoji2368] @jotte Ci już wszystko pięknie napisała, słuchaj się jej, mądra jest [emoji16] zrób porządny monitoring gdzieś
Awww dzięki Coca 😁

Tylko jeszcze dodam, że może być podwyższony progesteron mimo braku jajeczkowania, ale szczegółów nie znam.
 
Z tego co wyczytałam w necie to właśnie ten progesteron jest w stanie dać obraz obecności pcos. W rozpoznaniu wpisano tak jak w załączniku.
Androstendion niestety podałam w dobrej jednostce, wizytę mam dopiero na początku przyszłego m-ca więc mam czas żeby sie pozastanawiać co z tym fantem 🤔 ale wyglada kiepsko.
Dzięki na info odnośnie amh, nie umiałam ogarnąć tej jednostki ❤️

U mnie dość krotka diagnoza 😑
Wizyta u ginekologa w poniedziałek.
 

Załączniki

  • 20211111_143659.jpg
    20211111_143659.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 120
reklama
Heej dziewczyny. Staram się już 16 cykl... Od września zaczęliśmy wizyty u lekarza, aby sprawdzić owulację. Partner ma słabe wyniki morfologii bo tylko 1% i doktor przepisała mu Clostilbegyt oraz Dostinex na obniżenie prolaktyny, a także witaminy Fertilman Plus. Czy miał może partner którejś z Was słabsze wyniki morfologii i udało się naturalnie zajść w ciążę? Powoli już tracę nadzieję...
 
Do góry