reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Hej dziewczyny 😍 Ja również proszę o pomoc..
Czy do badania codziennych temp z ust może być zwykły termometr czy musi być owulacyjny?
I czy to prawda że przy staraniach lepiej nie używać żeli typu durex ?

U nas ze względu na małą ilość śluzu żel jest konieczny więc my korzystamy z FertilSafe, jeśli chodzi o popularne drogeryjne lubrykanty to mogą utrudniać przedostanie się plemników.
 
reklama
Hej dziewczyny [emoji7] Ja również proszę o pomoc..
Czy do badania codziennych temp z ust może być zwykły termometr czy musi być owulacyjny?
I czy to prawda że przy staraniach lepiej nie używać żeli typu durex ?
To nie musi być stricte termometr owulacyjny. Taki zwykły elektroniczny z jednym miejscem po przecinku również wystarczy[emoji2370] używałam takiego na początku starań i wszystkie skoki i spadki ładnie pokazywał. A co do żeli typu durex należy ich unikać podczas starań, bo zmniejszają ruchliwość plemników i utrudniają zajście w ciążę, niektóre są nawet plemnikobójcze. Są specjalne żele polecane w czasie starań.
 
Hej dziewczyny 😍 Ja również proszę o pomoc..
Czy do badania codziennych temp z ust może być zwykły termometr czy musi być owulacyjny?
I czy to prawda że przy staraniach lepiej nie używać żeli typu durex ?
Ja używam zwykłego termometru, nie elektronicznego, mierze temperaturę w ustach. Jestem zadowolona 😉
Co do żelu to polecam Fertilsafe. Te inne typu Durex mogą być plemnikobójcze.
 
Tak jak dziewczyny- polecam Ten lubrykant :)
 

Załączniki

  • A7C7F246-8F35-4848-AD2B-B2294F870574.jpeg
    A7C7F246-8F35-4848-AD2B-B2294F870574.jpeg
    27,3 KB · Wyświetleń: 71
Hej, a jak np używam żelu Feminum, to jest żel apteczny i ogólnie czytam, że nie ma przeciwskazań przy staraniach co do niego, to myślicie, ze spoko? Czy lepiej się przerzucić na takie typowo do starań?
 
Cześć wszystkim, witam się z wami w 6d.c. 😊 To już 9 cykl starań od pierwszej mojej ciąży, niestety biochemicznej.

Dziewczyny, orientujecie się może jaki powinien być optymalny poziom prolaktyny aby nie było problemów z zajściem w ciążę?
U mnie badana 3d.c wynosi 33.31 ng/ml przy normie (3.34-26.72).
Zastanawiam się jak bardzo ten mój wynik różni się od takiego "odpowiedniego", bo wiadomo że sam zakres zbytnio nic mi nie powie, jeśli chodzi o starania o ciążę..tak jak przy TSH.
Ogólnie rzecz biorąc czekam na wizytę u endo, bo z wyników wychodzi mi lekka niedoczynność i to pasowałoby do podwyższonej prolaktyny. Może akurat któraś z was ma podobne doświadczenia.
 
reklama
Do góry