reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Tak, ogólnie mam do usunięcia 4, bo żadna mi się nie mieści 🤦‍♀️ Usunęli mi wczoraj dwie po lewej stronie, bo te z prawej są zatrzymane i jest cięższy dostęp do nich. Cała wizyta trwała 30 minut więc poszło ekspresowo, dopóki znieczulenie działało było okej. Wieczorem zaczęło boleć i mam wszystko strasznie opuchnięte. Nie dostałam nic, jedynie kartkę z zaleceniami gdzie jest napisane żeby ewentualnie w razie bólu brać standardowe leki przeciwbólowe 🤷‍♀️ I jak wezmę tabletki to już tak nie boli, ale przez to że mam wszystko opuchnięte ciężko mi ruszać głową czy np pić bo mam problem z przełykaniem 🙄 Nie pocieszyłaś mnie z tymi dwoma tygodniami 😱😱😱
Moje wszystkie trzy usuwane rosły w bok. Z górnymi nie było żadnego problemu. Po trzech dniach nie pamiętałam o tym, że coś jest na rzeczy. Z dolną były takie przejścia ale to było skomplikowane usuwanie. Nimesil jest dużo silniejszy niż zwykłe przeciwbólowe bez recepty, bez niego nie byłabym w stanie spać. Z zaleceń to nie mogłam płukać ust, pić przez słomkę, jeść gorących rzeczy (wszystko letnie). Nie jeść ryżu itp rzeczy, które są w małych drobinkach i mogą tam wpaść. Jogurty pitne i chłodny okład na opuchnięty policzek były moimi przyjaciółmi 😎.

Trzymam kciuki, żeby się szybko wygoiło!
 
Moje wszystkie trzy usuwane rosły w bok. Z górnymi nie było żadnego problemu. Po trzech dniach nie pamiętałam o tym, że coś jest na rzeczy. Z dolną były takie przejścia ale to było skomplikowane usuwanie. Nimesil jest dużo silniejszy niż zwykłe przeciwbólowe bez recepty, bez niego nie byłabym w stanie spać. Z zaleceń to nie mogłam płukać ust, pić przez słomkę, jeść gorących rzeczy (wszystko letnie). Nie jeść ryżu itp rzeczy, które są w małych drobinkach i mogą tam wpaść. Jogurty pitne i chłodny okład na opuchnięty policzek były moimi przyjaciółmi 😎.

Trzymam kciuki, żeby się szybko wygoiło!

To u mnie na szczęście nie jest aż tak źle, bo na zwykłych przeciwbólowych byłam w stanie spać w nocy. Z pobudkami ale bez tragedii. Od wczoraj moimi przyjaciółmi są musy dla dzieci, jogurty i lody. Chociaż mogłam bez wyrzutów sumienia zjeść lody na kolację 🤣 Zimnym okładem też się ratuję, oby szybko przeszło. Dziękuje bardzo 🥰
 
reklama
Miałam usuwane 4 ósemki na raz, pod pełnym znieczuleniem - ósemki leżały i pchały inne zęby w przód szczęki. Jedna ósemka była na linii nerwu więc trzeba go było odsunąć, żeby rozłupać i wyciągnąć zęba, przy okazji uszkodzono mi nerw i kolejne pół roku nie miałam czucia w połowie szczęki 😅 tylko mąż się ze mnie śmiał jak jadłam zupę to mi się lało po brodzie i nie czułam tego nawet 🤣
Nie otwieraj narazie buzi ale jednak staraj się coś tam mówić, bo szczekoscisk może przeszkodzić w wyjęciu szwów (jeśli miałaś zakładane). Na ból warto przykładać do policzków lód albo takie specjalne worki chłodzące, trochę pomaga, ale wiadomo ze to nie morfina 😁

O matko, współczuję 😱 Mam kompres chłodzący który sobie przykładam, trochę pomaga. Ograniczam mówienie i otwieranie ust ale całkowicie nie jestem w stanie tego wyeliminować, więc mam nadzieję że ze szwami nie będzie żadnego problemu 😅 Oj chyba nieprędko się zapiszę na usunięcie tych kolejnych dwóch które jeszcze zostały 🤣
 
Do góry