reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Mieliśmy tu koleżankę na staraczkach która plamila, krwawiła na początku, ostatecznie dalej jest w ciąży i dzidzia rośnie [emoji6] ona akurat chyba miała jakiegoś krwiaka i to z niego leciało. Niemniej tak jak dziewczyny piszą, powtórz betę. To jedyne narzędzie dla lekarza w tym momencie, jeśli będzie spadać to może być ciężko, jeśli przyrost będzie słaby to różnie to się może potoczyć. Może po prostu proga masz za mało i jak Ci dadza to będzie już ok. Postaraj się jeszcze nie myśleć o najgorszym.
Sprawdzę betę, spróbuje dostać się do lekarza...
W listopadzie straciłam pierwszą ciąża, nie chce nawet myśleć że znowu coś nie tak 😩
 
reklama
duphaston to progesteron, nie słyszałam żeby on coś z okresem robił, żeby go nie było. Jeśli nie jesteś w ciąży a bierzesz duphaston to okres jak najbardziej będzie [emoji4]

A ja myślałam ze to spadek progesteronu czyli jego odstawienie powoduje, ze @ przychodzi [emoji2368] przynajmniej tak u mnie działa luteina
 
reklama
Witam Was staraczki😊 mam pytanie troszkę z innej strony, chodzi o umowę o pracę na czas określony. Staramy się od listopada zeszlego roku. Umowe o pracę na czas określony mam do 31.07.2021. Ten cykl niestety bedzie stracony gdyz maz jest w pracy i wraca dopiero na poczatku kwietnia. Teraz miesiaczke mam dostsc 20.03 więc teoretycznie załapiemy sie na dni płodne jak bedzie w domu😊 i tu moje pytanie w momencie zakonczenia umowy musze byc max w 12 tygodniu ciazy inaczej nie przedłuża mi jej do dnia porodu i nie nalezy sie wtedy zasiłek? Nie wiem czy juz nie ryzykowac i po prostu odpuścić i zacząć starania po kolejnej umowie, czy dobrze liczę i załapiemy sie jeszcze w kolejnym cyklu😊 oczywiście jesli nam sie uda
Teoretycznie gdyby zdarzylo się tak, że zajdziesz w ciążę to nie musisz mówić pracodawcy. Natomiast jeżeli pracodawca nie przedłuży z Tobą umowy należy Ci się zasiłek po ustaniu zatrudnienia do dnia porodu. Później niestety nie dostaniesz macierzynskiego, ale możesz zgłosić się do Pupu i dostawać przez rok kosiniakowe.
 
Do góry