reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Jak 8 dpo to wg mojej niewielkiej wiedzy progesteron zacny [emoji16]
Ale tsh powinien zająć się endokrynolog. I jeśli będzie Ci wmawial, że jest dobre to uciekaj gdzie pieprz rośnie i szukaj innego lekarza. Jeśli starasz się o dziecko to tsh maksymalnie 2, a najlepiej między 1-1,5
Prawdopodobne 7 dni po owulacji. Ciężko mi określić bo trochę znowu mi się cykle poprzestawiały. [emoji849]
 
reklama
Hej, ja biorę drugi cykl, ja mam owu, testy wychodzą, moja gin mówi, że książkowo wszytko u mnie.. A fasolki brak... Razem z duphaston biorę i clo 1x1/2 tabletki, nie wiem jak to wygląda przy samym duphaston, ale pewnie stosowałabym się do poleceń lekarza-biorę go 19-25dc (moje cykle 16d)😊
Nie wiem czy moja odpowiedź pomogła 🤣
lekarka, która mi go przepisała kazała brać 17-25dc, ale jak na złość, owulacje mam od kilku miesięcy 18-19dc. Byłam ostatnio w klinice i lekarz powiedział, żebym brała duphaston sztywno od 18dc, ze nie powinien blokować owulacji i tak bym tez brała, ale moj mąż tak rzadko bywa w domu na owulacje, ze mrozi mnie chociaż minimalna szansa, ze duphaston zaburzy mi cos w owulacji🙈 (dzisiaj właśnie mam 18dc i testy owu są jeszcze negatywne, obstawiam, ze jutro będzie już pozytyw). Naprawdę jestem grzeczną pacjentką i zawsze słucham lekarzy, a nie internetów, ale w tej sytuacji nie daje mi to spokoju🙈
 
@Monii123 jakiej długości są Twoje normalne cykle? Miałaś potwierdzoną owulacje monitoringiem?

U mnie dzisiaj 11dc. Miałam mierzyć temperaturę, ale co chwilę muszę w nocy wstawać, więc sobie odpuściłam. Do tego zamiast 5 okładów z borowiny zrobiłam tylko 3 przez brak czasu. Od wczoraj mnie pobolewają jajniki na zmianę i czuję, że jest mokro, więc pewnie owu na dniach będzie. 😉
 
Badania tarczycowe zawsze sie robi w komplecid tsh, ft3, ft4, antyTPO i TG.
Tsh jest zdecydowanie za duze jak na starania.
Pocieszenie jest takie, ze Ja z takiego wyniku szybko spadlam o ponad polowe na Euthyroxie :)
Tylko takie badanie zleciła mi moja ginekolog. Nie mam żadnego pojęcia w tym temacie ale za pewne po analizie wyników skieruje mnie na dalsze badania albo ją o to po proszę. Także dziękuje Ci bardzo 😘 a tak nawiasem czy takie podwyższone tsh ma wpływ na zajście w ciążę?
 
Są tu dziewczyny, które zaszyły i z tsh 4,5 ale tak, podwyższony poziom tsh może utrudniać zajście w ciąże, ale też wpłynąć negatywnie na przebieg ciąży itp.
Tylko takie badanie zleciła mi moja ginekolog. Nie mam żadnego pojęcia w tym temacie ale za pewne po analizie wyników skieruje mnie na dalsze badania albo ją o to po proszę. Także dziękuje Ci bardzo [emoji8] a tak nawiasem czy takie podwyższone tsh ma wpływ na zajście w ciążę?
 
reklama
Do góry