reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Jeżeli chodzi o mnie to ja nie miewam bóli sutków, natomiast czasem, w drugiej połowie cyklu, całe piersi są większe, obolałe i ciężkie. Ale samych sutków jako tako nie odczuwam. Wydaje mi się, że jeżeli nie ma żadnej wydzieliny to wszystko jest ok, może to chwilowe. 🙂
Ja też w drugiej połowie cyklu mam większe i obolałe piersi im bliżej okresu (to przez wahania progresteronu) ale to co dzisiaj czuję jest inne, ból pojawił się nagle i szczypie 🧐 nie używałam żadnego nowego żelu, kremu etc...
Wydzieliny nie ma 😉
 
reklama
Ja też w drugiej połowie cyklu mam większe i obolałe piersi im bliżej okresu (to przez wahania progresteronu) ale to co dzisiaj czuję jest inne, ból pojawił się nagle i szczypie 🧐 nie używałam żadnego nowego żelu, kremu etc...
Wydzieliny nie ma 😉

No ciekawe co to, a może to reakcja alergiczna? Może coś zjadłaś innego? Obserwuj co się dzieje i w razie czego może posmaruj czymś delikatnym, może jakiś bepanthen, takie łagodzące kremy. 🙂
 
Ja też w drugiej połowie cyklu mam większe i obolałe piersi im bliżej okresu (to przez wahania progresteronu) ale to co dzisiaj czuję jest inne, ból pojawił się nagle i szczypie 🧐 nie używałam żadnego nowego żelu, kremu etc...
Wydzieliny nie ma 😉
Mnie dzień przed @ złapały takie mdłości ze w żadnej ciąży takich nie miałam 🤢 potrzymało mnie tak ze 2 godziny i powoli przeszło. A wieczorem nagle mnie sutki zaczęły bolec i piec dosłownie ok 15 min 🤷‍♀️ Nigdy takich objawów nie miałam ale może to nowy zwiastun 🐵
 
Dziewczyny czy was też podczas owulacji bolą sutki? Mnie dzisiaj strasznie szczypią, są podrażnione, czerwone i nie mogę ich dotknąć 😔 Nigdy tak nie miałam, czy to normalne?
W którymś z cykli też tak miałam, miałam problem z umyciem się bo tak bolały. Potrzymało kilka dni i później przeszło, ale nie pamietam czy zbiegło się to z terminem @ czy wcześniej 🤷‍♀️ Teraz za to w poprzednich cyklach już tuż po owulacji pojawia się ból piersi i robią się nabrzmiałe. Wcześniej miałam tak ze 2-3 dni przed @, a teraz to już 1,5 tygodnia wcześniej potrafi się pojawić mocny ból 🤯
 
Czesc dziewczyny, dołączam i ja :) z mężem staramy się od 7 cykli. Póki co się nie udało :( W tym cyklu próbujemy z testami owu pierwszy raz, będę testowała ponownie pewnie za około tydzień. Cykle mam około 30-31 dni, owu wystąpiła u mnie w 11dc póki co testy negatywne, myślicie ze już by coś wyszło ?
 
Czesc dziewczyny, dołączam i ja :) z mężem staramy się od 7 cykli. Póki co się nie udało :( W tym cyklu próbujemy z testami owu pierwszy raz, będę testowała ponownie pewnie za około tydzień. Cykle mam około 30-31 dni, owu wystąpiła u mnie w 11dc póki co testy negatywne, myślicie ze już by coś wyszło ?

Witamy Cię serdecznie. 🙂 Moje cykle są podobne, z reguły 30 dni, sporadycznie 31. Będziesz testować ale rozumiem, że testy ciążowe? W którym dniu cyklu jesteś? Wszystko zależy od tego ile dni po owulacji jesteś. Zagnieżdżenie może się pojawić między 6-12 dniem po owulacji więc najczęściej dopiero w 12-13 dpo pojawia się jakaś ledwie widoczna kreska. Najpewniej wykonać test w dniu miesiączki, wtedy już nie powinno być wątpliwości. 🙂
 
Witamy Cię serdecznie. 🙂 Moje cykle są podobne, z reguły 30 dni, sporadycznie 31. Będziesz testować ale rozumiem, że testy ciążowe? W którym dniu cyklu jesteś? Wszystko zależy od tego ile dni po owulacji jesteś. Zagnieżdżenie może się pojawić między 6-12 dniem po owulacji więc najczęściej dopiero w 12-13 dpo pojawia się jakaś ledwie widoczna kreska. Najpewniej wykonać test w dniu miesiączki, wtedy już nie powinno być wątpliwości. 🙂
Tak, dokładnie miałam na myśli testy ciążowe, owu wystąpiła u mnie w 11 dc teraz mam 21 dc a wiec minęło 10 dni :)
 
Tak, dokładnie miałam na myśli testy ciążowe, owu wystąpiła u mnie w 11 dc teraz mam 21 dc a wiec minęło 10 dni :)

Wiesz, teoretycznie może coś się pojawić, natomiast bezpiecznej wstrzymać się chociaż do tego 12 dpo. 🙂 Może się okazać, że jesteś w ciąży a testy nawet w dniu miesiączki mogą być negatywne więc nie stresuj się dodatkowo bo po prostu może być za wcześnie. 🙂 wszystko zależy od organizmu 🙂
 
Nie wiem czy uzyskałaś już od kogoś odpowiedź, ale dodam swoje 3 grosze ☺ duphaston to syntetyczny progesteron. W drugiej części cyklu rośnie, żeby umożliwić ewentualne zagnieżdżenie zarodka, a jak do zagnieżdżenia nie dojdzie, to mocno spada wywołując okres. Jeśli działałaś z mężem i jesteś w ciąży, to duphaston pomoże w zagnieżdżeniu i utrzymaniu ciąży, a jeśli nie, to w organizmie po odstawieniu progesteronu będzie tak mało że wywoła krwawienie. U mnie pojawiło się po 12 dniach po odstawieniu, ale miałam koszmarnie długi cykl wtedy (50+ dni), dlatego wywołano u mnie @ właśnie duphastonem. Nic się nie stresuj, jak jesteś w ciąży to duphaston pomoże, a jak nie jesteś to daj sobie jeszcze trochę czasu i nie stresuj się ☺
tu jest ten problem ze 5.01 byłam potwierdzić „końcówkę poronienia”, mówiła ze ładnie się oczyszcza itp, że tylko 2 cm zostało do oczyszczenia i przez tydzień jeszcze plamilam a ostatnie dwa dni to dosłownie jakbym @ dostała, ale nie wiem czy to możliwie :/ i dzisiaj wypadałby według jej wyliczeń 29dc, a zawsze @ jak w zegarku co 28 dni, ale nie wiem jak to teraz się ma do poronienia :/ nawet nie wiem kiedy testować, poczekać do tych 10 dni braku @ w razie czego i wtedy dopiero testować czy od razu iść do lekarza żeby zobaczył czemu nie przyszedł?
 
reklama
Witajcie. Ostatni okres miałam 17.12 a 4.01 do 8.01 miałam pierwszy raz w życiu brazowe plamienia. Okres powinien być 16.01 ale cisza. Wczoraj zrobiłam bete 1.20. Wiec z ciazy nici. Ale brzuch mam nabrzmiały, częstomocz okropny, czuje lekko jajniki i macice. @ spoznia się 11 dni.I co bardzo mnie niepokoi to mam takie uczucie pełności w pochwie nie wiem jak to wytłumaczyć,tak jakby tam coś było. Naczytałam się o opadającej macicy i narządów rodnych. Miałyście takie objawy kiedys? lub pomysl co to może być?
 
Do góry