reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Ja brałam tez innych producentów, brałam siofor i po nim chyba jeszcze gorzej mi było...
Ponoć to kwestia wypełniaczy w tabletkach, czytalam kiedys jakis artykuł o tym i pisali ze metformax jest lepiej tolerowany i teraz go mam, juz sie wdrożyłam, przeszlam przez najgorsze początki i narazie nie zmieniam, ale u mnie lepiej niz z sioforem.
Na samym początku mialam okropne wzdęcia, nudności, zdarzały się wymioty, biegunka i jadłowstręt. Od tego wszystkiego bylo po prostu słabo 🙊🙈
Ale minęło u mnie po paru tygodniach, najpierw brałam 1x1 po 850 ale docelowo mialam brac 2x1 i udało mi się wejść juz na ten poziom, ale było bardzooo ciężko u mnie. Kluczowe mi się wydaje, przynajmniej u mnie, było i jest, zazywanie po posiłku, a nie w trakcie albo przed.
500 raz dziennie to trochę mala dawka z tego co wiem, ponoc przy 850 x2 sa efekty, mozna brać nawet 3x1 po 850 ale nie muszę jak narazie i przede wszystkim nie chce 😆
Dodam że nie mam najgorszych wyników z IO :)
Ja mam zalecone docelowo 3g dziennie, ale stopniowo muszę zwiększać po każdym tygodniu. Ja w ogóle nie mam problemów z IO, przynajmniej tak mi się wydaje. Lekarz mi to zapisał, żeby uspokoić jajniki i ograniczyć wyrzut insuliny. Od roku się staramy o dzidzie. Zastanawiam się, czy biorąc tabletki na cukier nie wpłynie to niekorzystanie w przyszłości na organizm? Jak będę chciała w końcu zrezygnowac to organizm będzie miał problem aby samodzielnie to wszystko regulować.
 
reklama
Gratulacje ! Daj znać jak beta w poniedziałek [emoji173]
Dziewczyny, aktualizacja. Dzisiaj rano tak to wyglada. 26dc. Termin @ za dwa-trzy dni. W poniedziałek wybiorę się na betę.
Z tego co widziałam na forum, większość testów ma słabo widoczną tę drugą kreskę. Turaj jest dość widoczna, a to dopiero 25dc. Czy może być coś nie tak? Mam się martwić? Jestem zielona w temacie. [emoji55]
Zobacz załącznik 1232890
 
Super Gratulacje!
Może być, że owulacja była szybciej bądź tak jak koleżanka wyżej pisała może być ciążą mnoga[emoji6]
Dziewczyny, aktualizacja. Dzisiaj rano tak to wyglada. 26dc. Termin @ za dwa-trzy dni. W poniedziałek wybiorę się na betę.
Z tego co widziałam na forum, większość testów ma słabo widoczną tę drugą kreskę. Turaj jest dość widoczna, a to dopiero 25dc. Czy może być coś nie tak? Mam się martwić? Jestem zielona w temacie. [emoji55]
Zobacz załącznik 1232890
 
Witam ;) dziewczyny możecie polecić fajna aplikacje do zapisywania temperaturki ?
dziś mam 2 dni do @ , nie wytrzymałam zrobiłam test o czułości 10 - negatywny 😫 miałam wczoraj kłucie w podbrzuszu jak na miesiączkę dziś już nic nie czuje . Zaczynam wątpić ze się udało wiec szykuje się na kolejny cykl 🤷🏻‍♀️ Działam z aplikacja Flo jednak widziałam tu na różnych forach dziewczyny wrzucały wykresy temp z aplikacji - możecie polecić jakaś sprawdzona ?
 
Witam ;) dziewczyny możecie polecić fajna aplikacje do zapisywania temperaturki ?
dziś mam 2 dni do @ , nie wytrzymałam zrobiłam test o czułości 10 - negatywny 😫 miałam wczoraj kłucie w podbrzuszu jak na miesiączkę dziś już nic nie czuje . Zaczynam wątpić ze się udało wiec szykuje się na kolejny cykl 🤷🏻‍♀️ Działam z aplikacja Flo jednak widziałam tu na różnych forach dziewczyny wrzucały wykresy temp z aplikacji - możecie polecić jakaś sprawdzona ?
Flo też ma opcje zapisywania temperatury :)
 
Ja mam femometer i mój kalendarz
W obu jest możliwość zapisywania temperatury[emoji6]
Witam ;) dziewczyny możecie polecić fajna aplikacje do zapisywania temperaturki ?
dziś mam 2 dni do @ , nie wytrzymałam zrobiłam test o czułości 10 - negatywny [emoji31] miałam wczoraj kłucie w podbrzuszu jak na miesiączkę dziś już nic nie czuje . Zaczynam wątpić ze się udało wiec szykuje się na kolejny cykl [emoji2370] Działam z aplikacja Flo jednak widziałam tu na różnych forach dziewczyny wrzucały wykresy temp z aplikacji - możecie polecić jakaś sprawdzona ?
 
reklama
Ja mam zalecone docelowo 3g dziennie, ale stopniowo muszę zwiększać po każdym tygodniu. Ja w ogóle nie mam problemów z IO, przynajmniej tak mi się wydaje. Lekarz mi to zapisał, żeby uspokoić jajniki i ograniczyć wyrzut insuliny. Od roku się staramy o dzidzie. Zastanawiam się, czy biorąc tabletki na cukier nie wpłynie to niekorzystanie w przyszłości na organizm? Jak będę chciała w końcu zrezygnowac to organizm będzie miał problem aby samodzielnie to wszystko regulować.
Metformine mozna brać, czytalam, ze ma duzo pozytywnych właściwości i lykanie jej na poprawę owulacji nie zostało wytłumaczone do końca, dlaczego tak się dzieje, ale dziala b ladnie.
Czytalam tez, ze ma wpływ na obniżenie czestowtlosci występowania nowotworów złośliwych, lecz to tez nie jest jeszcze dobrze zbadane.
 
Do góry