reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Hej dziewczyny
Wlasnie wróciłam od gina..mialam nadzieje na lepsze wieści ale coz.. odebrałam wyniki badań hormonów, które robilam w 21 dniu cyklu.Lekarz powiedział ze są dobre, chyba w porównaniu z wcześniejszymi,bo były rozjechane.. ale stwierdzil ze następna wizyta w maju,jeśli do tego czasu nie zaskocze z owulacja to skieruje mnie do kliniki leczenia bezplodnosci..nie chce mi dawać narazie żadnych lekarstw na wywołanie owulacji zeby nie pomieszało mi się znowu w hormonach..sama nie wiem co myslec.Moze Wam cos te wyniki mówią i możecie mnie pocieszyć bo znowu wyszłam podlamana..
 

Załączniki

  • 20210223_122436.jpg
    20210223_122436.jpg
    689,7 KB · Wyświetleń: 71
  • 20210223_122359.jpg
    20210223_122359.jpg
    746,2 KB · Wyświetleń: 71
reklama
O a po co ananas? Nigdy nir słyszałam o suplementacji ananasa

Ananas na płodność​

Po ananasy warto również sięgać również przy problemach z zajściem w ciążę. Udowodniono bowiem, że bromelina pomaga w implantacji zarodka. Nie należy jednak przesadzać z nadmierną ilością ananasa, gdyż ma on dość wysoki indeks glikemiczny – 59. To zaś może prowadzić do wywołania skurczów. Wystarczająca dawka dzienna tego owocu to 2-3 plastry

Kiedyś ktoś pisał właśnie na forum o kapsułkach to sobie kupiłam
 
U mnie @ powinna przyjść w sobotę owu była około 14.02 tez jestem dziwnie spokojna i wgl mnie nie korci, dziwnych objawów brak nawet tych na okres 🤷🏼‍♀️ Co to będzie co to będzie
U mnie była między 12.02 a 14.02 potwierdzona u lekarza. Dawaj znać w sobotę jak sytuacja 😁
 
Cześć dziewczyny tak jak mówiłam.. Wróciłam od mojego gina.. Mam skierowanie na nfz do genetyka do Gdańska partner kariotyp i badanie nasienia oprócz tego zespół antyfosfolipidowy... Mam brać tylko prenatal uno oraz prewenit intensiv przyjmował ktoś ten prewenit? 🤔
 
Hej Dziewczyny. Jestem tu nowa, choć czytam Was incognito od jakiegoś czasu, więc niejednej historię znam. U mnie taki bilans: syn 2.5 roku (1cs) i teraz działamy o rodzeństwo.. ale jakoś bezskutecznie. Jest to już 5 cykl starań, co jest dla mnie turbo zaskoczeniem bo ze starszym bratem za pierwszym razem się udało. Niby nie panikuję, czekam.. USG prawidłowe, międzyczasie jedna ciąża biochemiczna. Dostałam skierowanie na 17-OH-progesteron (wynik 3.1 ng/ml, w fazie lutealnej) LH, FSH. Na LH i FSH jeszcze czekam. Zdziwiło mnie troszkę skierowanie na 17-oh progesteron, a nie zwykły progesteron, ale widocznie jakiś tego powód był. Miałyście może podobne wyniki? Poza tym z takich rzeczy o mnie to od jakiegoś czasu zaczęłam pić Inofem, plus olej z wiesiołka no i działamy! Super by było jeszcze w 2021 urodzić ;) pozdrawiam i raz jeszcze witam Was serdecznie.
 
Hejo :)
Jutro ide na bete. Szkoda,że od razu wyniku nie będzie :( zapytam czy jest może mozliwosc wyniku przez internet ale znając życie pewnie nie.
Mam nadzieje,że będzie wysoka beta :) później do gina i tu bedzie wyczyn. Mam nadzieje,że wszystko będzie wporządku.
Nie wiem czemu ale.mam przeczucie,że będę miala chlopczyka. Tego się dowiemy za kilka tyg. O ile wszystko będzie wporzadku.
 
Hej Dziewczyny. Jestem tu nowa, choć czytam Was incognito od jakiegoś czasu, więc niejednej historię znam. U mnie taki bilans: syn 2.5 roku (1cs) i teraz działamy o rodzeństwo.. ale jakoś bezskutecznie. Jest to już 5 cykl starań, co jest dla mnie turbo zaskoczeniem bo ze starszym bratem za pierwszym razem się udało. Niby nie panikuję, czekam.. USG prawidłowe, międzyczasie jedna ciąża biochemiczna. Dostałam skierowanie na 17-OH-progesteron (wynik 3.1 ng/ml, w fazie lutealnej) LH, FSH. Na LH i FSH jeszcze czekam. Zdziwiło mnie troszkę skierowanie na 17-oh progesteron, a nie zwykły progesteron, ale widocznie jakiś tego powód był. Miałyście może podobne wyniki? Poza tym z takich rzeczy o mnie to od jakiegoś czasu zaczęłam pić Inofem, plus olej z wiesiołka no i działamy! Super by było jeszcze w 2021 urodzić ;) pozdrawiam i raz jeszcze witam Was serdecznie.
Witaj, u mnie podobną sytuacją, córka w tym roku skończy 3 lata, też się udało w pierwszym cyklu a teraz udało się w 6 cyklu, ale poroniłam, dzisiaj zaczęłam 1dc po poronieniu i będziemy działać od nowa, życzę powodzenia
 
Dziewczyny a jak tak z innej beczki, co sądzicie o zmianie pracy w trakcie starań? Bo ja mam pracę, która mnie męczy i już dawno chciałam ja zmienić ale trzyma mnie tylko to, że mam umowę na czas nieokreślony i w razie gdyby się Nam udało to miałabym stabilna sytuację. Byłam dzisiaj na rozmowie i nie wiem. Mam wrażenie, że jakbym zmieniła ta pracę i była na okresie próbnym to zaraz bym w ciążę zaszla i bym się zastanawiała po co tak sobie namieszam :pp A teraz jak do tej pory Nam się nie udaje.
 
Hej, ja dziś zrobiłam betę żeby potwierdzić na 100% ciążę i wieści są takie: 11387, 4+5 dziś. İ z jednej strony strasznie się cieszę a z drugiej martwię - bo wynik bardzo wysoki. USG dopiero 8 marca.
 
reklama
Hej dziewczyny
Wlasnie wróciłam od gina..mialam nadzieje na lepsze wieści ale coz.. odebrałam wyniki badań hormonów, które robilam w 21 dniu cyklu.Lekarz powiedział ze są dobre, chyba w porównaniu z wcześniejszymi,bo były rozjechane.. ale stwierdzil ze następna wizyta w maju,jeśli do tego czasu nie zaskocze z owulacja to skieruje mnie do kliniki leczenia bezplodnosci..nie chce mi dawać narazie żadnych lekarstw na wywołanie owulacji zeby nie pomieszało mi się znowu w hormonach..sama nie wiem co myslec.Moze Wam cos te wyniki mówią i możecie mnie pocieszyć bo znowu wyszłam podlamana..
Hey, patrzył gin u ciebie czy była owulacja? Jesli tak to kiedy?
Z progesteronu wynika, ze raczej nie było owulacji, zakładając że owu powinna być około 14 dc.
Jeśli masz częściej problemy z hormonami i mieszkasz w Niemczech (sądząc po języku badań?) to radzę od razu uderzać do kliniki, zwykli ginekolodzy nie zajmują sie nieplodnoscia.

Do tego testosteron i prolaktyna na granicy... No i lh trochę za wysokie jak na faze lutealna..


EDIT: sorki doczytałam teraz dopiero, że nie było owulacji. Nie wiem jak mogłam to pominac [emoji23][emoji2356] Jeśli to sie częściej zdarza to klinika powinna pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry