reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Cześć, kilka dni temu miałam upragnione dwie kreski a teraz leżę i umieram z bólu bo krwawie. Tak mam niestety cały czas. Już nie wiem co robić. Mieszkam w Niemczech chodzę do hematologa, Kinderwunschzentrum. Mam zespół antyfosfolipidowy, mutację mthfr c677tt homozygota, nie doczynnosc tarczycy. Biorę heparyne od pozytywnego testu a tak codziennie metylowane formy witamin kwas foliowy B12 i inne oraz ass (acard). Nie wiem już co robić. Cierpię, ale nie poddaje się i walczę dalej staram się dalej i nic. Ostatnio brałam też olej z wiesiołka, castagnus i herbatki ziołowe ojca Grzegorza Sroki. Tylko wydaje mi się że problem to lekarze tutaj nie chcą mi przepisywać progesteronu luteiny.
 
reklama
Cześć, kilka dni temu miałam upragnione dwie kreski a teraz leżę i umieram z bólu bo krwawie. Tak mam niestety cały czas. Już nie wiem co robić. Mieszkam w Niemczech chodzę do hematologa, Kinderwunschzentrum. Mam zespół antyfosfolipidowy, mutację mthfr c677tt homozygota, nie doczynnosc tarczycy. Biorę heparyne od pozytywnego testu a tak codziennie metylowane formy witamin kwas foliowy B12 i inne oraz ass (acard). Nie wiem już co robić. Cierpię, ale nie poddaje się i walczę dalej staram się dalej i nic. Ostatnio brałam też olej z wiesiołka, castagnus i herbatki ziołowe ojca Grzegorza Sroki. Tylko wydaje mi się że problem to lekarze tutaj nie chcą mi przepisywać progesteronu luteiny.
Ja mam w kinderwunschzentrum normalnie od starań luteinę.
Zapytaj lekarza, czy nie odstawić ass, bo moze powodować plamienia.
Plamisz czy krwawisz? Która to twoja ciąża?
Ile masz heparyny? Może odstaw ass a zwiększ heparyne? Czasem trzeba niestety samemu zaproponować coś lekarzowi, bo oni idą standardem i w doopie mają.
Badałas poziom progesteronu?
 
Ostatnia edycja:
Ja mam w kinderwunschzentrum normalnie od starań luteinę.
Zapytaj lekarza, czy nie odstawić ass, bo moze powodować plamienia.
Plamisz czy krwawisz? Która to twoja ciąża?
Ile masz heparyny? Może odstaw ass a zwiększ heparyne? Czasem trzeba niestety samemu zaproponować coś lekarzowi, bo oni idą standardem i w doopie mają.
Badałas poziom progesteronu?
8 ciąża. Raczej krwawie jasna krew. Heparyna clexan 0,4. Proponowałam kilkukrotnie lekarzom. Poziom progesteronu mi nie badali nic.
 
A badaliscie immunologie? Jak długo się staracie? Pewnie pisałaś nie raz ale nie zaglądam do Was za często

Akademia Płodności ☺
Staramy się od 3 lat. Nigdy nie bylam w ciąży. Do kliniki leczenia niepłodności trafiliśmy w styczniu także dopiero 3 miesiąc się tu leczymy. Z badań to mąż miał badane nasienie (wyniki super) a ja poziom hormonów, tarczycę + mam monitoringi cyklu. Ginekolog mi zapowiedziała że jak w tym cyklu i jeszcze w następnym sie nie uda przy stymulacji letrozolem to będzie dalsza diagnostyka, cokolwiek by to nie oznaczało, ale miała chyba na myśli drożność jajowodów 😨 jutro mam kolejny monitoring żeby zobaczyć czy jajeczko jest gotowe do pęknięcia to zagadam ją na temat endometriozy bo mam jakieś dziwne przeczucie że może się u mnie ta diagnoza potwierdzić...
 
8 ciąża. Raczej krwawie jasna krew. Heparyna clexan 0,4. Proponowałam kilkukrotnie lekarzom. Poziom progesteronu mi nie badali nic.
Kurde przykro mi,ze tak musisz cierpieć [emoji17][emoji17][emoji17][emoji17][emoji17] a zachodzisz naturalnie czy in vitro?
Moge ci polecic wspaniałego lekarza, który ogarnia ciaze po wielu poronieniach, znam osoby, które po 5-6 poronieniach doczekały się maleństwa.

Badałas w ogóle immunologie?

U mnie w kiwuzentrum dają mi to, co im mówię, żeby mi dali, ale mam behandlungsplan właśnie od tego lekarza co ci chce polecić. Powiedziałam, że jej ufam i chce wszystko tak jak ona mówi.

W pierwszej poronionej ciąży po pojawieniu się krwi pojechałam do szpitala i tam dostałam luteinę..


Masz skurcze i inne objawy poronienia zagrażającego?
 
Dobry pomysl- zapytaj, ale bolesne@, zapracia i bole oraz brak ciazy to czesto objawy endo, ktora jak sie okazuje dotyka coraz wiekszej liczby kobiet- niestety 😩 kiedys o tym lekarze wogole nie wspominali ale teraz coraz czesciej juz robia diagnostyke,a wiedz, ze endo niestety moze sie tylko poglebiac, a nacieki czasami atakuja rozne organy -wystepuje czesto w jajowodzie, jajniku czy pochwie, jak również w zupełnie innych narządach bliskich takich jak pęcherz moczowy czy jelita.
Komórki endometrium w niektórych przypadkach trafiają do jeszcze bardziej oddalonych od układu płciowego miejsc, w niezwykle rzadkich przypadkach nawet do płuc czy mózgu.😢
Trzymam kciuki
Tak, właśnie słyszałam o tych typowych objawach, moja szwagierka też choruje na endometriozę i wiem że to nie jest koniec świata ale też stąd wiem właśnie jak się objawia i poza szeregiem objawów jakieś takie przeczucie po prostu mam , jakkolwiek to by nie brzmiało, że w moim przypadku również tak może być 😰
 
Kurde przykro mi,ze tak musisz cierpieć [emoji17][emoji17][emoji17][emoji17][emoji17] a zachodzisz naturalnie czy in vitro?
Moge ci polecic wspaniałego lekarza, który ogarnia ciaze po wielu poronieniach, znam osoby, które po 5-6 poronieniach doczekały się maleństwa.

Badałas w ogóle immunologie?

U mnie w kiwuzentrum dają mi to, co im mówię, żeby mi dali, ale mam behandlungsplan właśnie od tego lekarza co ci chce polecić. Powiedziałam, że jej ufam i chce wszystko tak jak ona mówi.

W pierwszej poronionej ciąży po pojawieniu się krwi pojechałam do szpitala i tam dostałam luteinę..


Masz skurcze i inne objawy poronienia zagrażającego?
Tak mam skurcze i krwawie, skrzepy też już poszły. Biorę nospe. Kupuje w Polsce. Luteinę brałam w Polsce, w Niemczech nie chcą mi dać. Immunologie miałam badaną u dr. Suchanek. Teraz leczę się u hematologa, tutaj szukałam immunologa ale niestety nie znalazłam. Jak dobry lekarz to proszę o namiary.
 
@Magdusia88
@Arashna1
Ja też mieszkam w Niemczech, też w Kinderwunschzentrum dostałam normalnie progesteron dopochwowo w drugiej fazie cyklu
A mi tylko robią badanie ogólne i gadają ze partner ma iść badać plemniki. Właśnie ma iść niedługo choć nie wiem czy to jest powód raczej nie skoro zachodzę w ciążę. Poza tym to już kolejny partner. A problem mam od 13 lat.
 
reklama
Tak mam skurcze i krwawie, skrzepy też już poszły. Biorę nospe. Kupuje w Polsce. Luteinę brałam w Polsce, w Niemczech nie chcą mi dać. Immunologie miałam badaną u dr. Suchanek. Teraz leczę się u hematologa, tutaj szukałam immunologa ale niestety nie znalazłam. Jak dobry lekarz to proszę o namiary.
Zaszłam normalnie teraz, chodź ostatnio miałam zabieg usuwanie endometriozy przy jajnikach i miałam w grudniu przygotowywanie macicy do insyminacji. Teraz mój partner ma mieć badanie nasienia.
 
Do góry