reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

@Lunka85, trzymam kciuki, żeby za kilka dni nie było już wątpliwości :)


pytanko do dziewczyn chodzących na monitoring: możecie mniej więcej opisać jak to wyglada? Co ile chodzicie do gina, ile trwają wizyty i na czym polegają? Przy pierwszej wizycie zapisywalyscie się stricte na monitoring czy pierwsza wizyta byla konsultacyjna i na niej zapada decyzja?
Ja leczę się w klinice leczenia niepłodności więc u mnie monitoringi są po prostu zaplanowane. Np w tym cyklu jak na razie byłam 3 razy, raz w 10dc, raz w 14dc i raz w 19dc. Tak się złożyło że przy każdej wizycie miałam pobieraną krew żeby zadbać poziom hormonów. Sam monitoring trwa zwykle około 10 minut, jest USG dopochwowe i lekarz ogląda jajniki, patrzy gdzie rośnie pęcherzyk, mierzy jego wielkość, mierzy grubość endometrium. Potem omawiamy wyniki i planujemy co dalej (mam stymulację letrozolem + ovitrelle na pęknięcie pecherzyka). Przykladowo w tym cyklu 2,5mg letrozolu nie dało efektu, w 14dc gin stwierdziła że pęcherzyk dominujący nie rośnie i podnosimy dawkę do 5mg + kolejny monitoring za 5 dni. Poszłam, w lewym jajniku urosło jajeczko 22mm, tego samego dnia dostałam zastrzyk Ovitrelle na pęknięcie pęcherzyka 😊 teraz biorę progesteron dopochwowo przez 14 dni od zastrzyku i 14 dnia mam zatestować i zgłosić się do kliniki z wynikiem testu. Zależnie od tego jaki wynik powiedzą mi co dalej 🤷🏻‍♀️
 
reklama
@Lunka85, trzymam kciuki, żeby za kilka dni nie było już wątpliwości :)


pytanko do dziewczyn chodzących na monitoring: możecie mniej więcej opisać jak to wyglada? Co ile chodzicie do gina, ile trwają wizyty i na czym polegają? Przy pierwszej wizycie zapisywalyscie się stricte na monitoring czy pierwsza wizyta byla konsultacyjna i na niej zapada decyzja?
Ja byłam w tym cyklu 2 razy ale owy mi wypadła w święta więc byłam tylko 2 razy. Ogólnie najpierw gin sprawdza ile jest pęcherzyków i w którym jajniku, ocenia za ile mniej więcej będzie owu i sprawdza endometrium - podaje ile ma mm. Na drugiej wizycie już byłam po owu - potwierdził że owulacja była z lewego jajnika i pokazał płyn świadczący o tym że jajeczka został i uwolnione. Zmierzył ponownie endometrium wyszło liche i zapisał duphaston na poprawę.
 
Dziewczyny mam pytanko, jakie testy ciazowe sa najlepsze, wiem , ze o czulosci 10 ml\U, ale konkretna firma i nazwa.
Dzieki.
ps. Ma to jakies znaczenie?, bo chodzi mi o wykrycie wczesnej ciazy
 
Ja niestety nie widzę na żadnym, ale o bym się myliła [emoji846] powtórz za 2-3 dni i zobaczysz czy będzie ciemniejsza
Po 5ciu minutach jeszcze trochę sciemnialy. I w dziennym świetle chyba lepiej widać 🙈. Ja wiem że każdy widzi co chce więc we beta dopiero w sobotę jak coś wyjdzie ciemniejsze :).
 

Załączniki

  • 16184663747117395368595334385132.jpg
    16184663747117395368595334385132.jpg
    581,6 KB · Wyświetleń: 136
  • 16184663969486239861974692817668.jpg
    16184663969486239861974692817668.jpg
    592,2 KB · Wyświetleń: 140
reklama
Do góry