reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Jejku ja mialam identyczna noc! Budzilam sie z płaczem, jakies koszmary 🙈 masakra😳🤦🏻‍♀️
jesli chodzi o badania to jakie chcesz zrobic?
Myślałam nad badanimi krwi żelazem, wit D i kwasem foliowym bo tego lekarz nigdy mi nie zleciła i nawet tym się nie interesowała a czym więcej o tym czytam tym bardziej przekonuję się, że to ważne. Przy okazji może proga i tarczycowy sprawdzę jak to teraz wygląda. Ostatni raz jak lekarz zleciła mi badania to wydalam prawie tysiąc złotych więc chyba podziękuje za kolejne pakiety badań u nich w klinice.
 
Myślałam nad badanimi krwi żelazem, wit D i kwasem foliowym bo tego lekarz nigdy mi nie zleciła i nawet tym się nie interesowała a czym więcej o tym czytam tym bardziej przekonuję się, że to ważne. Przy okazji może proga i tarczycowy sprawdzę jak to teraz wygląda. Ostatni raz jak lekarz zleciła mi badania to wydalam prawie tysiąc złotych więc chyba podziękuje za kolejne pakiety badań u nich w klinice.
Polecam zbadać Wit D 😊 ja myślałam że mam ok bo suplementuje 2000 i.e. Mój gin powiedział żebym jednak sprawdzila, i bardzo się cieszę że to zrobiłam bo mam spory niedobór jeśli chodzi o starania 😔 ale dostałam końska dawkę i za 3 miesiące mam powtórzyć badanie 😊 a o żelazo i kwas foliowy muszę go zapytać przy następnej wizycie
 
Myślałam nad badanimi krwi żelazem, wit D i kwasem foliowym bo tego lekarz nigdy mi nie zleciła i nawet tym się nie interesowała a czym więcej o tym czytam tym bardziej przekonuję się, że to ważne. Przy okazji może proga i tarczycowy sprawdzę jak to teraz wygląda. Ostatni raz jak lekarz zleciła mi badania to wydalam prawie tysiąc złotych więc chyba podziękuje za kolejne pakiety badań u nich w klinice.
Takie warto zrobic :)
 
reklama
Daj znać czy idziesz na laparoskopie? Moja gin powiedziała że jak nie zjadę w ciaze w następnym cyklu to drożność nieunikniona, boję się diagnozy... I coś przeczuwam najgorsze...
Hejo. Sama nie wiem co robić. Trochę biję się z myślami, więc chyba ten cykl odpuszczam na przemyślenia. Sytuacja wygląda u mnie tak, że laparoskopię diagnostyczną i "jeśli się uda" udrażniającą jajowody mi zaproponowano. Ale zaproponowano też IVF. Byłam jeszcze zasięgnąć i drugą i trzecią opinię u innych lekarzy. Może to też takie podejście w kraju w któym mieszkam. Mówią w zasadzie to samo. Laparoskopia ok, ale szanse powodzenia 15-20%. A mam już 35,5 lat i nie ma na co czekać. Ostatecznie i tak może będzie trzeba IVF. Do tego koszty. Za operację diagnostyczną i in vitro się tutaj płaci. Choć za obydwa mam akurat jakieś refundacje z ubezpieczeń. Tak więc, przedstawiono dwie opcje a decyzję sama muszę podjąć, więc myślę...
 
Do góry