reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Cześć Dziewczyny, pozwólcie, że do Was dołączę😉 My staramy się już rok i na początku po nieudanych próbach tłumaczyłam sobie to stresem Ale w końcu po 6 miesiąch poszłam na monitoring. Okazało się, że moje pęcherzyki nie współpracują I nie pękają. Do tej pory mieliśmy 3 próby z ovitrelle z których 1 zakończyła się ciąża biochemiczna. Teraz w tym cyklu nawet nie miałam pęcherzyka dominującego. Lekarz skierował mnie na badanie drożności Ale nie mogę bo wykonać bo mimo antybiotyków wychodzi mi streptococcus agalactiae😔
Już powoli zaczynam wpadać w depresję. Wokół nowe ciążę a ja nie mogę ruszyć z miejsca.
 
reklama
Hej!!! Dziś 9 dc, czuję, że pobolewa mnie podbrzusze, tak jakby tam się coś działo, ale ciężko określić jaki to ból, podbrzusze wypukłe jak na ten dzień cyklu, pierwszy cykl na Clo i Estrofem'ie (na poprawę endometrium), czy może być to spowodowane przestymulowaniem jajników? Czy trochę za wcześnie, żeby to stwierdzić? Monitoring mam jutro, ale od dwóch dni siedzę jak na szpilkach, co się dzieje, a może torbiele, miałam już dwa razy, same się wchłonęły po lekach. Czy może to zwiastuje owulację? Nie miałam jej od X czasu. Co sądzicie? 🤷‍♀️🤷‍♀️
 
A bierzesz cos na hiperprolaktynemie ?
Nie właśnie, lekarz powiedział że nie muszę brać bo po 1 pobfaniu krwi wychodzi w normie po tabletce metoklopramidu wrasta chyba x20 krotnie i mówił że to hiperprolaktylemia czynnościowa ale nie muszę brać nic na to więc nie wiem 🤷‍♀️
 
Ja pod wieczor zaczelam odczuwać bole podbrzusza 🙄 nie bardzo wiem co one moga oznaczać, okres planowo za tydzien ale (jak juz pisalam sto razy🙈😂) owulacja przesunęła mi sie 3-4 dni
Wiec nie wiem czy @ tez bedzie wczesniej . Jakie to jest męczące to czekanie 🙈
U mnie okres planowo za 8 dni (dziś 20dc) więc testować się bedziemy w podobnym czasie 😉 Oj tak czekanie jest męczące :zawstydzona/y: ale pomyślmy że już bliżej niż dalej :-D
 
U mnie było to poronienie w 6tym tygodniu. Na początku testy wyszły pozytywne, beta rosła, powoli ale rosła, a w końcu zaczęłam plamić i się okazało że ciąża biochemiczna. To znaczy że zarodek nie zdążył się dobrze zagnieździć a ja poroniłam. Nie wiem jak to mogę dokładnie wytłumaczyć. U mnie oczyściło się wszystko samo więc nie trzeba było łyżeczkowania ani żadnych leków na czyszczenie.
Nie poddawaj się, to dopiero początek twojej drogi, oby była jak najkrótsza, ale musisz podejść do tego na spokojnie. Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu niestety [emoji53]
@Magdalena09 mam ochotę Cię normalnie wirtualnie przytulić. Dasz wiarę, że my się staramy od października 2018 i tez jedna ciąża biochemiczna w tym czasie? Jak Ty sobie radzisz psychicznie po takim czasie? Bo u mnie jest kiepsko, nie ukrywam. :(
 
Nie właśnie, lekarz powiedział że nie muszę brać bo po 1 pobfaniu krwi wychodzi w normie po tabletce metoklopramidu wrasta chyba x20 krotnie i mówił że to hiperprolaktylemia czynnościowa ale nie muszę brać nic na to więc nie wiem 🤷‍♀️
@Paolx @Kropka.88 Dziewczyny jeśli mogę się wtrącić w Wasza rozmowę - lekarze różnie patrzą na to badanie i dlatego część każe badać prolaktyne zwykła a cześć prolaktyne po obciążeniu. Dawniej ponoć zawsze leczyło się jeśli ta po obciążeniu była za wysoka (hiperprolaktynemia czynnościowa), sama miałam to leczone laaaata temu :) Natomiast teraz bardzo dużo lekarzy uznaje ze ta po obciążeniu nie ma zupełnie znaczenia i ze ważne żeby podstawowa mieściła się w normach. Stad te rozbieżności pewnie. Kto ma racje? Nie wiem, ale w klinice leczenia niepłodności na przykład gdzie teoretycznie powinni mieć najbardziej nowoczesne podejście nie badaja prolaktyny po obciążeniu (po tabletce) :)
 
Tak czytam twoja wypowiedź, rozniez mam stwierdzone pcos hiperprolaktylemie czynnościowa małe endometrium, na drożności jeszcze nie byłam... Zaczynam się bać ☹️
Nie bój się! U mnie lista jest długa, bo to dwa lata diagnozowania. Czytam, ze to dopiero Twój drugi miesiąc starań, a ważne diagnozy masz już postawione, to dobrze, bo wiesz na czym stoisz 😘 I ze to nie są rzeczy nie do przeskoczenia tylko schorzenia które ma mnóstwo kobiet. Są dziewczyny które przy tym co wymieniłaś od razu zachodzą w zdrowe ciąże, nie nastawiaj się ze będzie zle. Będzie dobrze 😘 Bierzesz jakieś leki czy naturalnie narazie się staracie? Ja wystartowałam od leczenia bardzo intensywnie, a teraz zrobiliśmy przerwę i dajemy szanse naturze.
 
Hej dziewczyny....
Moja historia jest taka, że w styczniu zaszłam w 1 ciąże, niestety 7 marca poroniłam, 8 marca miałam zabieg łyżeczkowania. Pierwszą @ po zabiegu dostałam 8 kwietnia. Nie nastawialiśmy się z mężem na obfite starania tj mierzenie temperatury czy siedzenie w kalendarzu. Wyszliśmy z założenia że jak ma być dobrze to będzie. Do meritum jestem dzień przed planowaną @ miałam dziwne ciągnięcie w brzuchu jakoś tak od tygodnia. Dziś rano postanowiłam zrobić test bo mój brzuch przechodzi nie daje mi spokoju. Moje pytanie brzmi czy wy tu coś widzicie? 🙄
 

Załączniki

  • Screenshot_20210505_081431_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210505_081431_com.android.gallery3d.jpg
    442,5 KB · Wyświetleń: 137
reklama
Dziewczyny, jakiej firmy testu owulacyjne stosujecie/ polecacie?
Ja używam LH Vitam i jestem z nich zadowolona. Kosztują 15zł w mojej aptece. Próbowałam innych ale te mi najbardziej pasują.
Tak z innej beczki. Dziś rano mój syn mówi 'rany mamo ale masz spuchnięte stopy!" I tak patrzę faktycznie jedna stopa jakby napuchnięta. Tak jakby mi się woda odkładała. Myślicie że to jakiś objaw? Wiem że opuchlizny w ciąży występują ale chyba nie w tak wczesnej. :confused: Nie wiem może zwyczajnie w pracy się dużo nachodziłam i stąd ta opuchlizna. Pozatym z objawów mam duży apetyt, dużo białego śluzu (na którym 3dni temu zauważyłam niteczki krwi) i podwyższoną temperaturę (dziś 37,4C). Ale nie robię sobie nadziei czekam do wtorku na betę. Mam nadzieję że nie będzie za wcześnie bo to 26dc czyli dwa dni przed @. Ale myślę że jak zaciążyłam to już coś pokaże.
 
Do góry