reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Kurcze, też bym spanikowała pewnie że kreska nie ściemniała ale tak jak dziewczyny piszą - w laboratorium należy badać przyrost co 48h więc faktycznie na takich domowych testach z dnia na dzień może nie być różnicy ☺ w tej sytuacji najlepiej zbadać betę, trzymam kciuki 😘

Kurcze, a to wiesz jaka jest u Ciebie przyczyna tych plamień? Nie uśmiecha mi się połowę cyklu we wkladkach chodzić a potem w podpaskach 🤦‍♀️ bierzesz każdy cykl duphaston żeby to jakoś wyrównać?? 🤨

A mogę zapytać jak u Ciebie wyglądała diagnoza endometriozy? Założenie spirali to był pomysł lekarza? Ile masz lat? Jakie miałaś objawy? 🙁
 
reklama
Mam 30 lat. Nabawiłam się endomitriozy przez cesarskie cięcie (mam 6 letniego synka). Mialam juz 4 razy lapariskopie na wycięcie endo i podaniu jej biopsji ktora wykazała że to endomitrioza. Moje objawy były takie ze mialam krwawienia między miesiączkami. Doszlo do tego ze okres praktycznie mialam caly czas. Bol w podbrzuszu czasem nie pozwalał mi isc do pracy. Wymioty , biegunki, nudności, wrażliwość na zapachy, parcie na pęcherz. Schudłam 18 kg w 4 miesiące. Po 4 operacji lekarka moja kazała mi zalozyc mirene bo ona spowoduje spowolnienie choroby bądź jej zatrzymanie. Wszystko zależy od miejsca ja mialam guzek widoczny na nad blizna po cc.
 
Nie mam narazie potwierdzonych żadnych grubszych nieprawidłowości, jedynie prog mógłby być wyższy wiec dostałam luteinę i biorę ją co cykl. W trakcie zażywania plamienia znikają.
Aha, no to chociaż tyle ze przy luteinie te plamienia znikają 🙄 ciekawe. Pojadę jutro zbadać ten progesteron, mam nadzieję że to nie będzie za późno i wynik nie będzie z tego powodu jakiś przeklamany 🙄 cholercia, mogłam wstać dzisiaj wcześniej to już bym czekała na wyniki online 🤦‍♀️ a ja wstałam, zatestowałam i poszłam spać dalej 😁
 
Mam 30 lat. Nabawiłam się endomitriozy przez cesarskie cięcie (mam 6 letniego synka). Mialam juz 4 razy lapariskopie na wycięcie endo i podaniu jej biopsji ktora wykazała że to endomitrioza. Moje objawy były takie ze mialam krwawienia między miesiączkami. Doszlo do tego ze okres praktycznie mialam caly czas. Bol w podbrzuszu czasem nie pozwalał mi isc do pracy. Wymioty , biegunki, nudności, wrażliwość na zapachy, parcie na pęcherz. Schudłam 18 kg w 4 miesiące. Po 4 operacji lekarka moja kazała mi zalozyc mirene bo ona spowoduje spowolnienie choroby bądź jej zatrzymanie. Wszystko zależy od miejsca ja mialam guzek widoczny na nad blizna po cc.
Aha, rozumiem. Kurcze, to jest paskudna choroba 😞 ja to podejrzewam u siebie właśnie przez takie dwudniowe plamienia przed samym okresem 🙄 pierwsze dwa dni plamienia na brązowo i kolejnego dnia rozkręca się krew i ból 😫 byłam nawet we Wrocławiu ostatnio bo tam są dobrzy specjaliści i lekarz powiedział że na szyjce macicy widzi jakaś drobną zmianę i to może być szczepik endometriozy ale oprócz tego nie widział nic niepokojącego. Mam tylko nadzieje ze to moje plamienie od soboty to nie kolejna oznaka endomendy że jednak jest i przypomina w ten sposób o sobie 😩
 
Dziewczyny jestem w 6dc i 5 dniu stymulacji Letrozolem. Wczoraj wieczorem zapomniałam wziąć tabletki🙄 co teraz mam zrobić? Pominąć? Czy wziąć tę tabletkę jutro rano jeszcze?🤷‍♀️
 
Nie wiem czy jest możliwość zobaczenia ensomitriozy poprzez usg. Z tego co się orientuje to nie, ale pewnie zależy gdzie jest ulokowana. Tak to jest straszna choroba, której wielu ludzi wciąż nie rozumie. Życzę Ci dużo zdrowia i zeby to nie było endo :) bo to jest wręcz piekło. To co ja się przeszlam z endo to nie życzę tego nikomu
 
Nie wiem czy jest możliwość zobaczenia ensomitriozy poprzez usg. Z tego co się orientuje to nie, ale pewnie zależy gdzie jest ulokowana. Tak to jest straszna choroba, której wielu ludzi wciąż nie rozumie. Życzę Ci dużo zdrowia i zeby to nie było endo :) bo to jest wręcz piekło. To co ja się przeszlam z endo to nie życzę tego nikomu
No właśnie oni się specjalizują i są w stanie poprzez USG i badanie dużo zauważyć. Wsadził mi chyba cała rękę i sięgnął do samych jajników 🙈 nie no, ale serio ręką mnie zmaltretował, uprzedził że nie będzie miło ale naciskał mocno żeby sprawdzić czy coś mnie boli. Później sondą szturchał mi jajniki żeby sprawdzić czy są ruchome, to badanie zupełnie inaczej wyglądało niż u zwykłego ginekologa. Cena też zabójcza... 360zl 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
 
Cześć:) dziewczyny ostatnio poroniłam. Byłam na kontroli u ginekologa i wszystko się samo dobrze oczyściło. Doktorka dala odrazu zielone światło. Jak zajdę w ciąże to mam odrazu do niej przyjść i da mi progesteron i coś tam jeszcze na zagnieżdżenie zarodka. Zapomnialam jej powiedzieć że mam straszne mdłości. Najlepsze jest to ze w ciąży ich nie miałam. Dopiero w czasie poronienia się zaczęły raz jest lepiej raz gorzej.. czy któraś z was tak miala ? Kiedy wam przeszlo?
 
No właśnie oni się specjalizują i są w stanie poprzez USG i badanie dużo zauważyć. Wsadził mi chyba cała rękę i sięgnął do samych jajników 🙈 nie no, ale serio ręką mnie zmaltretował, uprzedził że nie będzie miło ale naciskał mocno żeby sprawdzić czy coś mnie boli. Później sondą szturchał mi jajniki żeby sprawdzić czy są ruchome, to badanie zupełnie inaczej wyglądało niż u zwykłego ginekologa. Cena też zabójcza... 360zl 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ja byłam diagnozowana w Anglii i mi lekarz powiedział że tylko laparoskopia pokaze czy coś tam jest czy nie. Życzę Ci dużo zdrowia
 
reklama
Dziewczyny ja wiem ze powiecie "Boże ale z niej wariatka jakas" ale testowalam sie wlasnie elektrycznym testem znaczy się z wyświetlaczem. Pokazal brak ciazy ale jak otworzyłam test to jest normalnie jasno niebieska krecha.... juz zgłupiałam.... moge wstawić zdjęcie ale na zdjęciu tego tak nie widać.... proszę nie hejtucje hahaha
20210511_125746.jpg
 
Do góry