reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Teraz widzę, wydaje mi się, ze jak cytowałam wiadomość to tej informacji nie było. Nevermind.

@Mariola95 wiesz kiedy miałaś owulację? Progesteron raczej świadczy o tym, że się odbyła, ale może też już spadać przed kolejną miesiączką. Badanie lh w tym dniu cyklu wg mnie nie ma sensu, ale jeśli jesteś już po owu to jest OK. Lekarz coś mówił po co chce to zbadać? Jaka przyczyna?
 
reklama
Ciekawe 🤔 zwykle w 3-5dc bada się razem LH i FSH żeby móc też określić ich stosunek więc też nie rozumiem dlaczego tak kazał zrobić 🤔 ale może @Mariola95 podpowie coś więcej z czym się zgłosiła do gina 😄
 
Teraz widzę, wydaje mi się, ze jak cytowałam wiadomość to tej informacji nie było. Nevermind.

@Mariola95 wiesz kiedy miałaś owulację? Progesteron raczej świadczy o tym, że się odbyła, ale może też już spadać przed kolejną miesiączką. Badanie lh w tym dniu cyklu wg mnie nie ma sensu, ale jeśli jesteś już po owu to jest OK. Lekarz coś mówił po co chce to zbadać? Jaka przyczyna?
Byłam w tym miesiącu na monitoringu. Pęcherzyk był. Pękł. Ładna owulacja. W15 lub 16 dc. Endometrium również ładnie. Dziś jestem w 28dc. I czekam na @.. Ale raczej wszystko wskazuje że przyjdzie. Ból piersi, brzucha, zabarwiony śluz (ostatnio też się zdarzało przed @)... Chociaż dziś w sumie tylko bolą mnie już piersi .
 
Byłam w tym miesiącu na monitoringu. Pęcherzyk był. Pękł. Ładna owulacja. W15 lub 16 dc. Endometrium również ładnie. Dziś jestem w 28dc. I czekam na @.. Ale raczej wszystko wskazuje że przyjdzie. Ból piersi, brzucha, zabarwiony śluz (ostatnio też się zdarzało przed @)... Chociaż dziś w sumie tylko bolą mnie już piersi .
No to powiem Ci, że tym bardziej nie rozumiem po co badanie lh 🤔 skoro owu potwierdzona i nie było żadnych problemów. następnym razem zbadaj proga ok 7 dni po owu to wtedy wynik Ci powie czy jego wartość jest OK czy może być za nisko. Póki co uważam, że już spada przed @.
 
No to powiem Ci, że tym bardziej nie rozumiem po co badanie lh 🤔 skoro owu potwierdzona i nie było żadnych problemów. następnym razem zbadaj proga ok 7 dni po owu to wtedy wynik Ci powie czy jego wartość jest OK czy może być za nisko. Póki co uważam, że już spada przed @.
Szczerze to już sama nie wiem o co tu chodzi 🙈 ale no tak wszystko wskazuje że w weekend przyjdzie @
 
reklama
Nie jestem ginekologiem więc nie wiem, może być wiele możliwości, jedną z nich również jest to, że ginekolog mógł się pomylić albo zlecił to badanie specjalnie w tym dniu cyklu żeby coś sprawdzić i np. potwierdzić jakaś swoją teorie na temat zdrowia pacjentki [emoji2370] ale tego to już dowie się @Mariola95 na wizycie kontrolnej
Nikt tu nie jest ginekologiem koleżanki, wiec nikt nie wie jaki miał zamiar, tymbardziej, ze koleżanka nie napisała czy jest jakieś przypuszczenie, wiec skoro padło pytanie, to będą odpowiedzi „zgodnie z własnym doświadczeniem”. Nie ma się tu co dziwić [emoji2368] sama jestem zaskoczona kolejnością badań i sama zadbałabym te same pytania co [mention]jotte [/mention]


Moim zdaniem nie było owulacji.
A niby czemu? Po progu? Prog badany 12 dpo to będzie spadał [emoji2368] ta informacja nic nie daje, a napewno nie mówi o tym, ze owu nie było.

Sprawdziliśmy czy owulacja jest. I teraz po prostu badania po kolei czy problem z zajściem w ciążę jest gdzieś indziej.

Napewno nie pomyliłaś tego badania z TSH? Z reguły te podstawowe badania (LH, FSH, prolaktyna, estradiol) wykonuje się w 3-5dc i [mention]jotte [/mention] ma tu racje zastanawiając się, czy aby napewno nie doszło do pomyłki. Jeśli dokładnie takie było zalecenie to tylko lekarz będzie wiedział co chciał uzyskać, bo chyba wszyscy inni na „dzień dobry” przy rozpoczęciu diagnostyki badają te hormony na początku cyklu - zreszta możesz sobie to wygooglowac.

Progesteron z tego co pamietam badany był jakies 12 dpo, wiec zupełnie naturalnie, ze ma taką a nie inną wartość - swój szczyt osiąga ok. 7 dpo (zwykle po prawidłowej owulacji wynosi powyżej 10) i przed miesiączką spada. Jego spadek może czasem powodować plamienia przed miesiączka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry