reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Dziś dziewczyny byłam na monitoringu. 12 dc. Pierwszy cykl z clo. Ogólnie wszystko super. W lewym jajniku pęcherzyk 19 mm, w prawym 18mm. Na pewno pozostajemy przy clo, nie wracamy do letrozolu. Lecz endometrium skandaliczne.......6.8mm. najpierw mówi żebym na ten cykl się nie nastsawiala, że w następnym zwiększymy dawkę estrofenu. Ale po chwili powiedziała że spróbujemy 😁 i dziś, jutro i pojutrze mam brać 3x2 estrofenu 2mg (6 tabletek dziennie :O ). I endometrium musi mi urosnąć o 3mm przez te trzy dni. I w poniedziałek zobaczyć u niej czy jajko/jajka pękły. Czy z Waszego doświadczenia endo może bujnac się 3mm w 3 dni przy takiej końskiej dawce? Miała któraś z Was podobną sytuację? Wiem że każdy przypadek jest inny. Lecz fajnie byłoby poczytać kogoś kto miał podobną historię. Szczerze jestem jakoś negatywnie nastawiona do tego cyklu, te endo jest zbyt cieniutkie. Lecz w następnym cyklu kto wieeee😍
 
Cześć dziewczyny. Mam pytanie do tych które straciły ciążę ok 8/9 tyg i miały łyżeczkowanie. Czy któraś z Was badała spadek HCG? Czy po 3 tyg voś się jeszcze utrzymuje?
 
Dziś dziewczyny byłam na monitoringu. 12 dc. Pierwszy cykl z clo. Ogólnie wszystko super. W lewym jajniku pęcherzyk 19 mm, w prawym 18mm. Na pewno pozostajemy przy clo, nie wracamy do letrozolu. Lecz endometrium skandaliczne.......6.8mm. najpierw mówi żebym na ten cykl się nie nastsawiala, że w następnym zwiększymy dawkę estrofenu. Ale po chwili powiedziała że spróbujemy 😁 i dziś, jutro i pojutrze mam brać 3x2 estrofenu 2mg (6 tabletek dziennie :O ). I endometrium musi mi urosnąć o 3mm przez te trzy dni. I w poniedziałek zobaczyć u niej czy jajko/jajka pękły. Czy z Waszego doświadczenia endo może bujnac się 3mm w 3 dni przy takiej końskiej dawce? Miała któraś z Was podobną sytuację? Wiem że każdy przypadek jest inny. Lecz fajnie byłoby poczytać kogoś kto miał podobną historię. Szczerze jestem jakoś negatywnie nastawiona do tego cyklu, te endo jest zbyt cieniutkie. Lecz w następnym cyklu kto wieeee😍
HM, ja miałam trzy dni przed owu endo 7 mm i lekarka powiedziała ze jest bardzo dobrze. 🙉
 
Cześć dziewczyny. Mam pytanie do tych które straciły ciążę ok 8/9 tyg i miały łyżeczkowanie. Czy któraś z Was badała spadek HCG? Czy po 3 tyg voś się jeszcze utrzymuje?

[mention]Zazuu [/mention] wypowiesz się?

Ale myśle ze ten spadek to chyba zależy od przypadku.
 
Dziś dziewczyny byłam na monitoringu. 12 dc. Pierwszy cykl z clo. Ogólnie wszystko super. W lewym jajniku pęcherzyk 19 mm, w prawym 18mm. Na pewno pozostajemy przy clo, nie wracamy do letrozolu. Lecz endometrium skandaliczne.......6.8mm. najpierw mówi żebym na ten cykl się nie nastsawiala, że w następnym zwiększymy dawkę estrofenu. Ale po chwili powiedziała że spróbujemy 😁 i dziś, jutro i pojutrze mam brać 3x2 estrofenu 2mg (6 tabletek dziennie :O ). I endometrium musi mi urosnąć o 3mm przez te trzy dni. I w poniedziałek zobaczyć u niej czy jajko/jajka pękły. Czy z Waszego doświadczenia endo może bujnac się 3mm w 3 dni przy takiej końskiej dawce? Miała któraś z Was podobną sytuację? Wiem że każdy przypadek jest inny. Lecz fajnie byłoby poczytać kogoś kto miał podobną historię. Szczerze jestem jakoś negatywnie nastawiona do tego cyklu, te endo jest zbyt cieniutkie. Lecz w następnym cyklu kto wieeee😍
Cytat z artykułu mamyginekolog "Ratunku - mam endometrium!":

"W okolicy owulacji powinno mieć minimum 7 mm – jeżeli jest cieńsze to możemy się obawiać, że nie zdoła „przyjąć” zapłodnionego jajeczka. Idealnie jak ma około 8- 10 mm."
Trochę niezrozumiałe jest dla mnie zachowanie lekarza, Twoje endometrium nie nazwałabym skandalicznym, jest tylko delikatnie poniżej normy.
 
Tak,
Badałam beta hcg.
Ciąża zatrzymana na 8+5 łyżeczkowanie w 10+2.
Pierwsze badanie tydzień po łyżeczkowaniu i beta ponad 600.
Kolejne 3 tygodnie po łyżeczkowaniu 42
Kolejne 4 tygodnie po łyżeczkowaniu 16
Kilka dni później przyszła miesiączka i po niej zrobiłam test ciążowy, na którym była jedna kreska.

[mention]Zazuu [/mention] wypowiesz się?

Ale myśle ze ten spadek to chyba zależy od przypadku.
 
Cytat z artykułu mamyginekolog "Ratunku - mam endometrium!":

"W okolicy owulacji powinno mieć minimum 7 mm – jeżeli jest cieńsze to możemy się obawiać, że nie zdoła „przyjąć” zapłodnionego jajeczka. Idealnie jak ma około 8- 10 mm."
Trochę niezrozumiałe jest dla mnie zachowanie lekarza, Twoje endometrium nie nazwałabym skandalicznym, jest tylko delikatnie poniżej normy.

Tu się zgodzę. Wielu ginekologów traktuje endo w okolicy 7 za poprawne, koło 9 piękne. Przecież to nie o to chodzi „im więcej tym lepiej”. Słabe by było jakby miało 4 mm.
 
reklama
Cytat z artykułu mamyginekolog "Ratunku - mam endometrium!":

"W okolicy owulacji powinno mieć minimum 7 mm – jeżeli jest cieńsze to możemy się obawiać, że nie zdoła „przyjąć” zapłodnionego jajeczka. Idealnie jak ma około 8- 10 mm."
Trochę niezrozumiałe jest dla mnie zachowanie lekarza, Twoje endometrium nie nazwałabym skandalicznym, jest tylko delikatnie poniżej normy.
Dokładnie, przecież jeszcze ma czas lekko urosnąć. Mi ginekolog powiedział podczas poronienia ze prawdopodobnie stało się to przez za cienkie endometrium - wtedy miałam 7mm. Ale 7 mm kilka dni przed owu chyba jest w porządku.
 
Do góry