reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Jaki miałaś zabieg i nie rozumiem, usuwali polipa, którego nie było?
emoji15.png

Miałam badanie sono-hsg na którym lekarz zdiagnozował polipa w macicy i skierował mnie na hysteroskopie po tym zabiegu powiedziano mi ze moja macica jest czysta i nie miałam żadnego polipa ze „czasami tak jest ze wyglada jakby coś było a tego nie ma albo byl i sam odpadł” 🤦🏻‍♀️ Wiec nie wiem co oni mi tam robili napewno „cos” pobrali na badanie histopatologiczne
 
Też mam do niego namiary ale narazie zaufałam Szczepańskiemu.
Zastanawiałam się nad Szczepanskim, ale jakoś naczytałam sie dobrych opinii i tez pogadałam z wieloma osobami i bardziej mnie skusił właśnie Panszczyk. Ale o Szczepanskim tez dobrze mówią. Zadowolona ? Jak podchodzi do wspomagania zajścia ? Jakieś badania ? Ja pewnie jak lipiec nie udany, to idę na drożność, już gadałam o tym z Lejarzem.
 
Zastanawiałam się nad Szczepanskim, ale jakoś naczytałam sie dobrych opinii i tez pogadałam z wieloma osobami i bardziej mnie skusił właśnie Panszczyk. Ale o Szczepanskim tez dobrze mówią. Zadowolona ? Jak podchodzi do wspomagania zajścia ? Jakieś badania ? Ja pewnie jak lipiec nie udany, to idę na drożność, już gadałam o tym z Lejarzem.
Wiesz co ja jestem po poronieniu, prowadził mnie kołom... Tragedia nie zauważył nawet że miałam ciążę bliźniaczą w szpitalu udawał że mnie nie zna. Szczep przyjął mnie przed szpitalem, potwierdził poronienie i pokazał mi bliźniaki. Powiedział jakie badania zrobić i przyjść z nimi do niego. Jeśli pół roku nam się nie uda kieruje na poznań.
 
A gdzie znajdę taka listę potrzebnych badań ? Myśle ze się wybiorę do innego lekarza bo z tym edometrum to nie ma co ryzykować. Po miesiączce zajmę się tym i oczywiście dam znać 😉
Część badań robi się w trakcie miesiączki tj 2-5 dzień cyklu. Są to: fsh, lh, estradiol, prolaktyna. Zbadaj też pakiet tarczycowy (dostaniesz skierowanie nawet od lekarza rodzinnego). Ok 7 dni po owulacji zbadaj progesteron. Obojętnie w którym dniu cyklu zbadaj AMH. To na początek.
 
Miałam badanie sono-hsg na którym lekarz zdiagnozował polipa w macicy i skierował mnie na hysteroskopie po tym zabiegu powiedziano mi ze moja macica jest czysta i nie miałam żadnego polipa ze „czasami tak jest ze wyglada jakby coś było a tego nie ma albo byl i sam odpadł” [emoji2358] Wiec nie wiem co oni mi tam robili napewno „cos” pobrali na badanie histopatologiczne

A zobacz czy masz na portalu pacjenta napisane. Ja mam dokładnie napisane, ze usuwali, co usuwali i jak usuwali. No bo skoro wziął coś do badania histopatologicznego to coś pobrali (mogli zebrać próbkę endometrium albo śluzu z kanału szyjki, nie wiem czy tak się robi jak nie ma potrzeby) lub coś wycięli i oddali do badania histopatologicznego. A polip mógł się wchłonąć lub uciec razem z miesiączka, tak się zdarza.
 
A zobacz czy masz na portalu pacjenta napisane. Ja mam dokładnie napisane, ze usuwali, co usuwali i jak usuwali. No bo skoro wziął coś do badania histopatologicznego to coś pobrali (mogli zebrać próbkę endometrium albo śluzu z kanału szyjki, nie wiem czy tak się robi jak nie ma potrzeby) lub coś wycięli i oddali do badania histopatologicznego. A polip mógł się wchłonąć lub uciec razem z miesiączka, tak się zdarza.
na wynikach które dostałam pisze tylko tak: diagnoza przedoperacyjna- polip macicy , diagnoza pooperacyjna- normalna jama macicy
 
reklama
Właśnie rozmawiałam z rodzinnym, mówił, ze po urodzeniu dziecka/dzieci robić zabieg. Wczesniej nie ma sensu, bo po ciąży pojawia się ich całe mnóstwo
Rodzinny tyle się zna na żyłach co nic. Rozmawiałam z flebologiem i on zaleca najpierw zrobić porządek z żyłami a potem ciąże bo ciąża znacznie obciąża układ krwionośny i w razie nieprawidłowości trudno wdrożyć leczenie w ciąży. Polecam zaobserwować prof Łukasza Paluch flebologa @dr.paluch.flebolog na insta. Dużo mądrych rzeczy można się dowiedzieć.

Jestem po wizycie. Pani doktor stwierdziła ze po poronieniu przynajmniej pół roku trzeba odczekać żeby starać się o kolejna ciąże… 🤷🏼‍♀️ Co mówią na ten temat Wasi lekarze ? No i w badaniu podejrzewa u mnoe zgrubienia na edometrum i polip. Chociaż może to się złuszczyć przy miesiączce która mam mieć za 10 dni. Ciekawe bo tamtej wcześniejszy lekarz nie zauważył u mnie takich zmian… i znowu mnie to niepokoi. Jestem dobrej myśli ze to się złuszczy przy miesiączce. Wiec raczej w ciąży nie będę… 😑 teraz to mam większy mętlik w głowie. Chyba pora wrzucić na luz i niech się dzieje wole nieba
Są dwie szkoly, jedna mówi by doczekać 3 cykle ( tak było w moim przypadku po poronieniu samoistnym w 9 tyg) a druga mówi by starać się od razu bo organizm nastawiony jest na ciążę. O tym by czekać aż pół roku nie słyszałam jeszcze. Może są inne przeszkody które ginekolog zauważyła i trzeba je wyleczyć. Koleżanka zaraz po poronieniu zaszła w ciążę nawet cyklu nie odczekala i niedługo rodzi zdrowe dziecko. Mój gin mnie nastraszyl by odczekać te 3 cykle bo wtedy mniejsza szansa na ponowne wczesne poronienie.

Ja się obecnie nie staram ale planujemy bobo jak wylecze żyly czyli w okolicach marca/kwietnia :-) Chyba że uda mi się wcześniej je usunąć to jak lekarz da zielone światło to działamy :-)
Stęskniłam się za Wami więc postanowiłam zobaczyć co tu słychać :-)
Pozdrawiam Was i wszystkim życzę szybkiego zobaczenia dwóch kresek na teście i spokojnych ciąż ze szczęśliwym rozwiazaniem ❤
 
Do góry