reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Myślę, że warto jeszcze się wstrzymać. Owulacje lubią plątać figle. Dla mnie na przykład owu w 19 dc to szybko [emoji23] w 22-23 to tak normalnie, a zdarzyła mi się już i w 35 dc [emoji23]
a jakie masz długie cykle? U mnie standardowo są 28-30 dni. W ubiegłym miesiącu byłam u ginekologa i w 18 DC miałam 16 mm pęcherzyk na prawym jajniku. Byłam pewna, że okres mi się przesunie, ale się tym nie przejmowałam, bo byłam wtedy przeziębiona. @ przyszedł w 30 DC, jak gdyby nigdy nic. Dlatego w tym miesiącu postawiłam na sprawdzenie tego chociaz domowymi metodami, żeby ustrzelić w badanie progesteronu. Ta krótsza faza lutealna i plamienia przed trochę mnie niepokoją, ale o tym już wcześniej kiedyś pisałam. Może nie ma to większego sensu, ale i tak muszę sobie zrobić morfologię, to dodałam proga do pakietu
 
reklama
Powiem tak z tą temperaturą, mierzyłam codziennie cały cykl o 8:30 w tym samym łóżku, bez wstawania, w tym samym miejscu, tym samym termometrem skakała jak chciała, żadnego wyraźnego skoku nie miałam, który by się utrzymał, byłam pewna na 100%, że owulacji jak zwykle nie miałam, a wczoraj się dowiedziałam na wizycie, że owulacja była [emoji16] a mam jeszcze takie pytanie jaką grubość endo, bo ja wczoraj na usg miałam 12,5 mm i mój lekarz powiedział, ze to jest w ogóle super wow mega na spokojnie powinnam testować w piątek, bo coś z tego może być, a teraz przeczytałam, że powinno być więcej ok 15 mm 🤯
Mi lekarka powiedziala że do zagnieżdżenia powinno być co najmniej najmniej 8mm. Chociaz ponoc natura czasem zaskakuje i przy 6mm niektorym sie udaje. Wg mnie Twoja grubość endo jest OK. Ja mam problem z cienkim endo wiec chcialabym takie jak Twoje 😉
 
Ostatnio miałam cykle 30-31 ale moje normalne cykle to ok 35 dni
a jakie masz długie cykle? U mnie standardowo są 28-30 dni. W ubiegłym miesiącu byłam u ginekologa i w 18 DC miałam 16 mm pęcherzyk na prawym jajniku. Byłam pewna, że okres mi się przesunie, ale się tym nie przejmowałam, bo byłam wtedy przeziębiona. @ przyszedł w 30 DC, jak gdyby nigdy nic. Dlatego w tym miesiącu postawiłam na sprawdzenie tego chociaz domowymi metodami, żeby ustrzelić w badanie progesteronu. Ta krótsza faza lutealna i plamienia przed trochę mnie niepokoją, ale o tym już wcześniej kiedyś pisałam. Może nie ma to większego sensu, ale i tak muszę sobie zrobić morfologię, to dodałam proga do pakietu
 
Dobry wieczór :) w niedzielę podałam sobie ovitrelle (a w zasadzie to partner mi podał - nie bez przygód 🙄), dziś (17dc) byłam na monitoringu, pęcherzyk pękł, endometrium piękne 13mm :) pani doktor powiedziała, ze trzyma kciuki :) Od poniedziałku cisnę progesteron do 28dc, testuję 01.08 💪🏻💪🏻 i jak negatyw to odstawiam progesteron i czekam na @. Trochę czuję dół brzucha po tym wszystkim, jakby na okres ale zdecydowanie do wytrzymania, poza tym żadnych skutków ubocznych :)
 
Hej dziewczyny, co myślicie? Ogólnie to u mnie dzisiaj 31dc, byłam w 20dc u gin i jajniki policystyczne bez pęcherzyka dominującego, czyli cykl stracony... Od jakichś 3h boli mnie jajnik i znalazłam jeden jedyny test owu w domu i tak sobie stwierdziłam że zrobię... A tu taki widok... Myślicie że pozytyw? Kreski widoczne od razu. Aż mi się humor poprawił [emoji846] oczywiście nic mężowi nie powiem żeby się niepotrzebnie nie stresował. Dodam że nie robiłam go żeby sprawdzić czy jest ciąża, tylko się zastanawiam czy to możliwe że tak późno mam owulację mimo braku pęcherzyka w 20dc.
tapatalk_1626895994839.jpeg
 
Hej dziewczyny, co myślicie? Ogólnie to u mnie dzisiaj 31dc, byłam w 20dc u gin i jajniki policystyczne bez pęcherzyka dominującego, czyli cykl stracony... Od jakichś 3h boli mnie jajnik i znalazłam jeden jedyny test owu w domu i tak sobie stwierdziłam że zrobię... A tu taki widok... Myślicie że pozytyw? Kreski widoczne od razu. Aż mi się humor poprawił [emoji846] oczywiście nic mężowi nie powiem żeby się niepotrzebnie nie stresował. Dodam że nie robiłam go żeby sprawdzić czy jest ciąża, tylko się zastanawiam czy to możliwe że tak późno mam owulację mimo braku pęcherzyka w 20dc. Zobacz załącznik 1296970

Przy PCOS testy owu średnio się sprawdzają ponoć. Niemniej w ciągu tych 11 dni mógł urosnąć i pęknąć pęcherzyk.
 
Dobry wieczór :) w niedzielę podałam sobie ovitrelle (a w zasadzie to partner mi podał - nie bez przygód 🙄), dziś (17dc) byłam na monitoringu, pęcherzyk pękł, endometrium piękne 13mm :) pani doktor powiedziała, ze trzyma kciuki :) Od poniedziałku cisnę progesteron do 28dc, testuję 01.08 💪🏻💪🏻 i jak negatyw to odstawiam progesteron i czekam na @. Trochę czuję dół brzucha po tym wszystkim, jakby na okres ale zdecydowanie do wytrzymania, poza tym żadnych skutków ubocznych :)
Ooo proszę ☺ wychodzi na to, że testujemy razem 🥰 trzymam kciuki kochana! 🤞🤞🤞
Ja też po Ovitrelle 🙃
 
reklama
Do góry