reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Rozmawiałam z mężem i twierdzi, że chce drugie dziecko, ale że teraz ostatnio gorzej się czuje, doskwiera mu kręgosłup, jest zmęczony i nie ma ochoty na seks. Trochę słabo mnie to przekonuje, bo nawet jak miał złamane żebra i obrażenia wewnętrzne, nie dal rady się ruszać, ale chęć na seks miał.
No ale zobaczę w przyszłym cyklu, jeszcze dam mu szansę.
Tak bardzo jest mi żal tego cyklu, bo mam takie przeczucia, że mogło się udać. Wczoraj jakby coś było to było by idealnie, dziś od 5 ból podbrzusza,czyli pewnie pęcherzyk pękł, bo tak to mniej więcej u mnie się pokrywa z monitoringiem.

Dziękuję dziewczyny za słowa wsparcia 😘❤️
To bierz sprawy w swoje ręce jak chce. Oby skonczyl tam gdzie powinien... Jeśli chce drugie dziecko to nie odpuszczaj tego cyklu bo niby dlaczego? Bo go plecy bolą?
 
reklama
Poniżej na screenie jakie ja badania robiłam przed wizytą w klinice:

Zobacz załącznik 1306896

Do tego jeszcze AMH, tego nie ma na screenie.

Część z tych badań trzeba zrobić w 3-5 dniu cyklu, ja robiłam wszystkie wtedy, żeby dwa razy nie jeździć.

Pytanie czy wszystkie Ci są potrzebne, bo może już któreś robiłaś.
Bardzo bardzo dziękuje ❤️ Robiłam TSH kilkukrotnie i jest ok. Kiedyś może z 3 lata temu robiłam prolaktyna i wyszła bardzo dużo ponad normę. Jeden lekarz na konsultacji telefonicznej ( znajomy) powiedział ze to nie możliwe bo taka wysoką maja kobiety w zaawansowanej ciąży. I ze to pewnie błąd w badaniu. No i na tym się sprawa zakończyła
 
To bierz sprawy w swoje ręce jak chce. Oby skonczyl tam gdzie powinien... Jeśli chce drugie dziecko to nie odpuszczaj tego cyklu bo niby dlaczego? Bo go plecy bolą?
Teraz to już za późno, bo najprawdopodobniej już po owu, a też nie chce go zmuszać, żeby robił coś na siłę, bo to nie o to tu chodzi.
 
Poniżej na screenie jakie ja badania robiłam przed wizytą w klinice:

Zobacz załącznik 1306896

Do tego jeszcze AMH, tego nie ma na screenie.

Część z tych badań trzeba zrobić w 3-5 dniu cyklu, ja robiłam wszystkie wtedy, żeby dwa razy nie jeździć.

Pytanie czy wszystkie Ci są potrzebne, bo może już któreś robiłaś.
Jakie Ci AMH wyszło? U mnie 0,23... Mam 36 lat. W ciaze zachodziłam do tej pory bez problemu i się zastanawiam czy im w to AMH wieżyc w ogóle... bo z takim wynikiem naturalnie to zajść raczej nie powinnam... 1 strata grudzień 2020 - 1cs, 2ga strata maj 2021 - 3cs ale miałam cyrki z progesteronem najpewniej po łyżeczkowaniu. Teraz podejście nr 3 i 1cs. Dzieciaki mam z 1cs i z 2cs...
 
Bardzo bardzo dziękuje ❤️ Robiłam TSH kilkukrotnie i jest ok. Kiedyś może z 3 lata temu robiłam prolaktyna i wyszła bardzo dużo ponad normę. Jeden lekarz na konsultacji telefonicznej ( znajomy) powiedział ze to nie możliwe bo taka wysoką maja kobiety w zaawansowanej ciąży. I ze to pewnie błąd w badaniu. No i na tym się sprawa zakończyła
:O przez zbyt wysoką prolaktyna nie można zajść w ciążę... to się leczy. Nie zlecił powtórki badania żeby mieć pewność? Zrób koniecznie.
 
Teraz to już za późno, bo najprawdopodobniej już po owu, a też nie chce go zmuszać, żeby robił coś na siłę, bo to nie o to tu chodzi.
No wybacz bo ja nie rozumiem. Skoro po rozmowie twierdzi, że chce dzieci a Ty masz dzień płodny to jazda... Ewentualnie dla dobra Twojej psychiki przestań liczyć kiedy masz dni płodne i jak będzie to będzie. Bo z takim jego podejściem się wykończysz i z miesiąca na miesiąc będzie coraz gorzej :(.
 
reklama
Chce już się poddać bo przez 2 lata z każda wizyta u lekarza coś jest nie tak. Jednak proszę powiedzcie mi gdybym jednak znalazła chęci na skardze starania i mąż się nie załamał to jak się przygotować ? Jakie zrobić badania żeby ewentualnie przed lekarzem już mieć wyniki, jakie brać witaminy ?
kwas foliowy brałam i wszystko miałam w normie.
Ja mogę wypisać jakie badania mi robili jak leżałam w szpitalu na ginekologiczno-endokrynologicznym wydaje mi się, że przebadali mniej więcej wszystko:
prolaktyna, 17-OH progesteron, androstendion, DHEA-SO4, profil lipidowy, układ krzepnięcia, tsh, anty tpo/tg, kortyzol, estradiol, lh, fsh, SHBG, testosteron, AMH, ft4, krzywa cukrowa i insulinowa. No i progesteron, kortyzol po obciążeniu i prolaktyna na 2 fazie i ja miałam robione też profile dobowe tych hormonów, ale to raczej tylko w szpitalu tak się da 😊 Dodatkowo jeszcze miałam robione badanie na trombofilie - wszystkie mutacje 🩸
 
Ostatnia edycja:
Do góry