reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Ja w pierwszej ciazy miałam "okres", trwał 3 dni i ogólnie był tylko trochę mniej skapy niż zwykły. Mąż mi kazał test zrobić bo się dziwnie zachowywałam- poryczałam poryczałam na ten okres co mi się zwykle nie zdazalo. Test ofc negatywny (pewnie był cien cienia ale ja o czymś tak wtedy nie wiedzialam). Tak więc jeśli jest nietypowy poczekaj 2 dni o zrób test dla pewności.

Autorka wykluczyla ciaze 😉
 
Ja mogę wypisać jakie badania mi robili jak leżałam w szpitalu na ginekologiczno-endokrynologicznym wydaje mi się, że przebadali mniej więcej wszystko:
prolaktyna, 17-OH progesteron, androstendion, DHEA-SO4, profil lipidowy, układ krzepnięcia, tsh, anty tpo/tg, kortyzol, estradiol, lh, fsh, SHBG, testosteron, AMH, ft4, krzywa cukrowa i insulinowa. No i progesteron, kortyzol po obciążeniu i prolaktyna na 2 fazie i ja miałam robione też profile dobowe tych hormonów, ale to raczej tylko w szpitalu tak się da 😊 Dodatkowo jeszcze miałam robione badanie na trombofilie - te wszystkie mutacje 🩸
Jak tak czytam to wszystko to jestem przerażona ile przede mną.. i dlaczego nikt wcześniej minie zlecił takich badań
 
Chce już się poddać bo przez 2 lata z każda wizyta u lekarza coś jest nie tak. Jednak proszę powiedzcie mi gdybym jednak znalazła chęci na skardze starania i mąż się nie załamał to jak się przygotować ? Jakie zrobić badania żeby ewentualnie przed lekarzem już mieć wyniki, jakie brać witaminy ?
kwas foliowy brałam i wszystko miałam w normie.
A jeśli chodzi o witaminy to ja biorę: Pregna Start, Ovarin, Miovelia Nac, Koenzym Q10 + wit E i ForMeds Prenacaps DHA, a chłopak Fertilman Plus 😊
 
No wybacz bo ja nie rozumiem. Skoro po rozmowie twierdzi, że chce dzieci a Ty masz dzień płodny to jazda... Ewentualnie dla dobra Twojej psychiki przestań liczyć kiedy masz dni płodne i jak będzie to będzie. Bo z takim jego podejściem się wykończysz i z miesiąca na miesiąc będzie coraz gorzej :(.
Wychodzę z założenia, że nic na siłę. Nie ma ochoty, ok, bo ja też nie chciałabym, żeby ktoś mnie zmuszał. Po prostu musiałam się upewnić czy to moje domysły, czy nie chce drugiego dziecka.
Co do starań muszę czekać do przyszłego cyklu, bo teraz faktycznie jest podchorowany i źle się czuje, więc odpuszczę, a po drugie do wieczora mogło by być już za późno. W przyszłym cyklu może się uda.
 
A jeśli chodzi o witaminy to ja biorę: Pregna Start, Ovarin, Miovelia Nac, Koenzym Q10 + wit E i ForMeds Prenacaps DHA, a chłopak Fertilman Plus 😊
Ja miałam ovarin i brałam cały czas, przestałam przed zabiegiem, czyli nie biorę 3 miesiące ale nic lekarz nie mówił. Rozumiem ze to wszystko razem ? W jednym czasie ?
 
Bardzo bardzo dziękuje ❤️ Robiłam TSH kilkukrotnie i jest ok. Kiedyś może z 3 lata temu robiłam prolaktyna i wyszła bardzo dużo ponad normę. Jeden lekarz na konsultacji telefonicznej ( znajomy) powiedział ze to nie możliwe bo taka wysoką maja kobiety w zaawansowanej ciąży. I ze to pewnie błąd w badaniu. No i na tym się sprawa zakończyła
Co to za lekarz?😳😳
Koniecznie wiec powtorz badanie prolaktyny, najlepiej z obciążeniem, jesli faktycznie masz sporo ponad normę to zajście w ciaze jest raczej niemożliwe.
Dodatkowo zrob badania o ktorych pisala @lady_in_blue ;)
 
Ja miałam ovarin i brałam cały czas, przestałam przed zabiegiem, czyli nie biorę 3 miesiące ale nic lekarz nie mówił. Rozumiem ze to wszystko razem ? W jednym czasie ?
Tak ja to wszystko biorę cały czas poza Miovelią Mac - to się bierze tylko 5 dni 3-7 dc, ale sama lepiej nic nie bierz zaczęłabym od lekarza dobrego i dokładnego przebadania, ja wiem co mi dolega i co mogę, a czego nie mogę brać tak, żeby polepszyć, a nie pogorszyć 😊 jak masz podwyższoną prolaktynę i tego nie zbijesz, a do tego wystarczy jeden lek i wcale nie jest takie skomplikowane to w ciąże będzie ciężko zajść, ja miałam wynik 5 razy ponad normę i już mi spadła po miesiącu brania leków
 
reklama
Tak ja to wszystko biorę cały czas poza Miovelią Mac - to się bierze tylko 5 dni 3-7 dc, ale sama lepiej nic nie bierz zaczęłabym od lekarza dobrego i dokładnego przebadania, ja wiem co mi dolega i co mogę, a czego nie mogę brać tak, żeby polepszyć, a nie pogorszyć 😊
A i ja jeszcze badałam B12, D3, homocysteine, żelazo i ferrytynę 🩸
 
Do góry