reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Najpierw piszesz, że tylko mama jest żywicielem rodziny, a później, że wszedł na pensje mamy i siostry. Piszesz, że zablokował Ci konto i Twoja wypłata będzie musiała wpływać do narzeczonego, żeby Tobie nie zabrał siana, ale konto zablokował tylko siostry i mamy. Najpierw jest wersja, że zajął całość i macie zablokowane konta, a później że dostałyście info ze zajmie DO 50% wynagrodzenia. Kwota wolna od egzekucji to 1535 zl więc może potrącić maksymalnie 365 zl...
No strasznie dużo tutaj dynamicznych zmian...
A i komornik nie może ściągać długów z rodziny za życia dłużnika [emoji2296]Zobacz załącznik 1308881
W zadłużonym mieszkaniu mieszka matka ojciec i młodsza siostra która nie ma 18 lat. Konta są zablokowane, nie możemy z nich korzystać, a w dokumentach było napisane ze tylko 50% wynagrodzenia, wiec tego zupełnie nie rozumiem i gmina jak i komornik nie potrafią tego logicznie wyjaśnić. Jako dłużników sąd posadził wszystkich pełnoletnich zameldowanych. Starsza siostra od 8 lat nie mieszka w tym mieszkaniu, ale ma meldunek tak jak i ja. Rozmawiałam z tym komornikiem, jedynie mogę się odwołać do gminy że od 18 roku życia nie mieszkam w zadłużonym mieszkaniu i to od nich zależy czy zdejmą ze mnie postępowanie. Matka jako jedna z zamieszkujących w mieszkaniu pracuje i jej pensja nie przekracza 1900 zł, a radca prawny powiedział mi że 1900 zł musi zostać na życie.
 
reklama
W zadłużonym mieszkaniu mieszka matka ojciec i młodsza siostra która nie ma 18 lat. Konta są zablokowane, nie możemy z nich korzystać, a w dokumentach było napisane ze tylko 50% wynagrodzenia, wiec tego zupełnie nie rozumiem i gmina jak i komornik nie potrafią tego logicznie wyjaśnić. Jako dłużników sąd posadził wszystkich pełnoletnich zameldowanych. Starsza siostra od 8 lat nie mieszka w tym mieszkaniu, ale ma meldunek tak jak i ja. Rozmawiałam z tym komornikiem, jedynie mogę się odwołać do gminy że od 18 roku życia nie mieszkam w zadłużonym mieszkaniu i to od nich zależy czy zdejmą ze mnie postępowanie. Matka jako jedna z zamieszkujących w mieszkaniu pracuje i jej pensja nie przekracza 1900 zł, a radca prawny powiedział mi że 1900 zł musi zostać na życie.
Mogłyście się wymeldować i po problemie skoro tam nie mieszkacie a rodzice mają długi.
Tata niech idzie do pracy i ty również, dwie pensje to już coś.
Sorry ale mi tu dużo nie gra, w necie ogłaszasz zbiórkę na długi, na fb sprzedajesz auto za 25 koła, nie pracujesz, kasy nie masz odłożonej a o dziecko się starasz?
 
reklama
Do góry