reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

reklama
Jutro pewnie zrobie pierwszy test w tym cyklu.
Pewnie wyjdzie jak zwykle i kolejne też, dlatego nastawiam sie psychicznie na badania w kolejnym cyklu.
Ja przeglad hormonow (mialam jakis rok temu, bylonok ale warto sprawdzić, tak myślę).
Mąż badanie nasienia.

Wiem że to iracjonalne ale boje sie wyników.
Że wyjdą złe i okaże się albo jakies skomplikowane leczenie albo w ogóle nic z tego i dlatego tyle czasu sie nie udaje.
Jakas czesc mnie wolalaby nie wiedzieć, a jednoczesnie mam ogromna potrzebe cos juz działać a nie tak biernie czekac.
Zresztą sam fakt badan nie zmieni przeciez faktow, tylko je ujawni... wiem wiem 😆
 
Jutro pewnie zrobie pierwszy test w tym cyklu.
Pewnie wyjdzie jak zwykle i kolejne też, dlatego nastawiam sie psychicznie na badania w kolejnym cyklu.
Ja przeglad hormonow (mialam jakis rok temu, bylonok ale warto sprawdzić, tak myślę).
Mąż badanie nasienia.

Wiem że to iracjonalne ale boje sie wyników.
Że wyjdą złe i okaże się albo jakies skomplikowane leczenie albo w ogóle nic z tego i dlatego tyle czasu sie nie udaje.
Jakas czesc mnie wolalaby nie wiedzieć, a jednoczesnie mam ogromna potrzebe cos juz działać a nie tak biernie czekac.
Zresztą sam fakt badan nie zmieni przeciez faktow, tylko je ujawni... wiem wiem 😆
Przypomnisz mi ile się staracie i czy macie coś zdiagnozowane?
 
Ja po wizycie. Nic narazie nie wskazuje na pozamaciczna. Chociaż owulacja była po niedroznej stronie 😫 Pecherzyk ciążowy malusieńki jest w macicy, ma 6mm, ale ponoć dobrze ze już w ogóle coś widać tak szybko. macica i szyjka są ciążowe, endometrium grubiutkie 16mm. Natomiast nic nie jest pewne na tym etapie, bo czasem przy pozamacicznej w macicy się często tworzy pseudo-pecherzyk. Trzeba czekać 🙉 31.01. kolejne usg.
 
To już napiszę Ci wszystko dokładnie. :D
Pierwsze wyniki: koncentracja 3 mln/ml, ilość 16 mln, ruch postępowy 24%, morfologii nie oznaczono
Ostatnie wyniki: koncentracja 17mln.ml, ilość 93 mln, ruch postępowy 35%, morfologia 1%

No i działania
Mąż zaczął się więcej ruszać, chodził na basen, ćwiczył przed yt, spacery. Rzucił okazjonalne palenie i ogarniczył alkohol. Po domu chodzi bez gaci (w luźnych spodenkach), śpi też bez majtek. Nie trzyma telefonu w kieszeni ani laptopa na kolanach. Jak bierze prysznic, to polewa jajka chłodną wodą. Do diety wciskam dużo warzyw wszędzie gdzie się da, trochę owoców, orzechy brazylijski, pestki dyni, migdały, słonecznik. Jemy dużo kiełków i staram się przemycać strączki. Urozmaiciłam dietę w kasze, ryż i makaron pełnoziarnisty. Codziennie szklanka soku pomidoroego z łyżeczką oleju lnianego i oleju z czarnuszki (kiedyś jadł nasiona z czarnuszki). Mam szczęście, że mój mąż naprawde dzielnie to wszystko znosi.
Ale też nie daliśmy się zwariować, musimy żyć. Zdarza nam się zjeść kfc, napić się piwa, czy zjeść jakieś tłuste rzeczy.
Suplementy to sama komponowałam, co tam wyczytałam w necie. Na początku brał ten fertil ON. Teraz bierze wszystkie suple oddzielnie a są to: koenzym q10 (w formie ubichinolu!), maca, cynk, kwasy omega 3, inozytol, kwas foliowy, glutation, witamina C 2x500 (nie warto brać 100 naraz bo to się nie wchłonie), zestaw witamin B, astaksantyna, L karnityna. Wiem, że dużo tego i pewnie część ludzi powie, ze to głupota, ale trudno, tonący brzytwy sę chwyta.
Jednak pewnie największą rolę tutaj leki stymulujące. Mój mąż bierze Clostylbegyt oraz agapurin.

No i to chyba z grubsza nasze działania :)
Sporo tego ale ma to sens🙂 dziekuje za wyczerpującą odpowiedź.
 
reklama
Już jej mówiłam, że pier*oli, ale możecie to powiedzieć jeszcze raz [emoji2272]
Mamy staraczkowego dzidziora w macicy [emoji3590][emoji41]
Ja po wizycie. Nic narazie nie wskazuje na pozamaciczna. Chociaż owulacja była po niedroznej stronie [emoji31] Pecherzyk ciążowy malusieńki jest w macicy, ma 6mm, ale ponoć dobrze ze już w ogóle coś widać tak szybko. macica i szyjka są ciążowe, endometrium grubiutkie 16mm. Natomiast nic nie jest pewne na tym etapie, bo czasem przy pozamacicznej w macicy się często tworzy pseudo-pecherzyk. Trzeba czekać [emoji86] 31.01. kolejne usg.
 
Do góry