reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Właśnie też się obawiałam tego leku ale moja hematolog powiedziała żeby w czasie starań przyjmować bo pomaga czy zagnieżdżeniu
Niektórzy lekarze przepisują profilaktycznie, ja też się boję trochę brać...
Ta kontrowersyjna mama ginekolog też poleca aspirynę profilaktycznie, jeśli w historii były poronienia.
Czytałam badania naukowe i również zaleca się brać acard profilaktycznie.
Ale skoro twoja hematolog też tak mówi, to coś w tym jest. Na wątkach o poronieniach dziewczyny piszą że niektóre choroby immunologiczne ujawniają się tylko w ciąży, dlatego też wielu lekarzy zaleca acard.
Ale ostateczna decyzja należy do ciebie...
 
reklama
Ojej... Bardzo mi przykro. Ja jestem po 4 poronieniach ale wczesnej ciąży. Nie biorę Acardu bo mieszkam w UK i nikt tu tego nie zaleca, nawet mój polski ginekolog... Lekarz rodzinny zalecił brać tylko aspirynę jeśli zajdę w ciążę... Boję się sama zaczynać coś brać, tym bardziej, że badania mam wszystkie w normie.
A dlaczego uważa że lepiej nie brać acard ? Mi lekarz zalecił Ale też jakoś się boję że może lepiej nie brać.
 
Ale to nie oznacza że to co pisze na blogu jest nieprawdą. Jestem w stanie uwierzyć bardziej w to że od dnia miesiączki nie należy pić alkoholu itp bo może to zaszkodzić dziecku niż w to uspokajanie że póki dziecko nie jest połączone z matką to alkohol czy fajki mu nie zaszkodzą. Może w 9 na 10 przypadkach nie zaszkodzi ale w jednym może zaszkodzić.
Nie napisałam, że nie jest lekarzem, tylko że nie jest ginekologiem, czytaj proszę ze zrozumieniem, bo przypisujesz mi słowa, których nie napisałam :) Tytuł ginekologa zyskuje się po ukończeniu specjalizacji, której ona nie ukończyła. Jest więc lekarzem w trakcie specjalizacji, uczy się i może wykonywać badania. Ale nie jest lekarzem-ginekologiem. I nie jest to żadna nowość. Dawno dawno temu zostało to zauważone, że używa tytułu, którego nie posiada. Nie wiem w jakim celu ta dyskusja, skoro to fakt i wystarczy sobie sprawdzić w rejestrze :)
 
Niektórzy lekarze przepisują profilaktycznie, ja też się boję trochę brać...
Ta kontrowersyjna mama ginekolog też poleca aspirynę profilaktycznie, jeśli w historii były poronienia.
Czytałam badania naukowe i również zaleca się brać acard profilaktycznie.
Ale skoro twoja hematolog też tak mówi, to coś w tym jest. Na wątkach o poronieniach dziewczyny piszą że niektóre choroby immunologiczne ujawniają się tylko w ciąży, dlatego też wielu lekarzy zaleca acard.
Ale ostateczna decyzja należy do ciebie...
Też już się zaczęłam trochę brać chociaż już biorę od miesiąca to teraz zaczęłam się zastanawiać
 
Cześć dziewczyny. Dawno mnie nie było. Nie nadrobie tyle wiec nie mam pojęcia co u was. Mam nadzieje ze wszystkie zaciazone ;). Zjawiam się z pytaniem - czy któraś z was miewała plamienia w połowie cyklu? Jestem przed owu i mam śluz z brązowymi plamieniami :( Wyczytałam już oczywiście najgorsze w necie. Miewała tak któraś i wie co to albo wie ze nie ma się co martwić? Od razu uprzedzę pytanie - to nie plamienie implantacyjne i nie jestem tez w ciąży. Dodam ze długo utrzymywało mi się w tym mcu plamienie po okresie a teraz 16 dc i znów brązowe plamienia ze śluzem. Raczej taki brązowy śluz. Przepraszam za szczegóły mam nadzieje ze żadna akurat nie je;) Pomóżcie. Chcialabym
Się pokazać lekarzowi ale nie mam z kim dziecka za bardzo zostawić...
Miałam kiedyś plamienia od 11 do 17dc z przerwami. Ostatnio jak byłam u ginekologa to powiedział mi że wcześniej mogła być biochemiczna i macica się jeszcze oczyszczała
 
Jeszcze co bym dodała do acardu, to kiedyś się uważało, że acard powoduje choroby rozwojowe płodu.
Nowe badania wykazały, że acard w małych dawkach, (75,150), wręcz pomaga w zagniezdzeniu i utrzymaniu ciąży, niektórzy lekarze "starej daty", a może lepiej, ci którzy nie aktualizują wiedzy, nie mają o tym pojęcia. Może stąd ta rozbieżność w zdaniach - jeden zaleca, drugi odradza.
 
reklama
WoW! Piekny widok! Gratulacje ! 🥳


Ja zrobię test jutro , choć to dopiero 26dc i zapewne nie ma to większego sensu ale wciąż nie wiem co z tym odstawieniem progesteronu 🙄 Dzisiaj biorę ostatnia dawkę i teoretycznie powinnam przestac brać. Ale boje sie , ze poronie w razie ewentualnej ciąży . Skłaniam sie do brania az do terminu @. Z tym , ze tym sposobem mogę wydłużyć sobie niepotrzebnie cykl. A czy @ moze przyjść w czasie brania progesteronu ?
Ja skończyłam dup w środę, a okresu brak. 🤷‍♀️
 
Do góry