reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Super dziekuje już zamawiam! Pluje sobie w brodę teraz bo już 2 miesiące biorę femibion :( mam nadzieję że nie zaszkodzę dzidzi jeśli w tym cyklu się uda. Mam już jedna córeczkę 2 latka skończy w czerwcu tamta cała ciąża na femibionie i na szczęście niunia zdrowa. Ale za to pierwsza ciąża w 37 tygodniu wewnętrzne obumarcie płodu przez trombofilie teraz by miała 3 i pół roczku wtedy jeszvze o tym nie wiedziałam że jestem chora. Bierzesz dodatkowo acard przy staraniach?
Na początku - bardzo mi przykro z powodu Twojej straty. Niestety wiem co czujesz... Przepraszam za bezpośrednie pytanie, ale skąd wiesz co było przyczyną śmierci dzidziusia w 37 tc? Ja straciłam synka w 8 miesiącu 🙁 czy lekarz oprócz zmiany kwasu foliowego zalecił coś jeszcze?
 
Dziewczyny jeśli chodzi o acard to polecam brać. Jeśli się boicie zacznijcie od dawki 75 i zobaczcie jak na niego reagujecie. Chodź ocenić będziecie mogły po miesiącu dopiero. Jeśli macie obfite miesiączki to możecie 3-4 dni przed terminem @ odstawić. Po drugim poronieniu robiłam milion badań, byłam u hematologa (wg pai-1 i v-leiden nie na wpływu na ciążę ;/), 5 różnych ginekologów specjalizujących się w poronieniach, niepłodności i trudnych przypadkach każdy zalecał acard. Byłam też u genetyka i też na zaleceniu dał acard i heparynę. Ja biorę od lipca 2019. Pierwsze 2-3 okresy były straszne trwały 2-3 dni ale się lało jak z wodospadu przepraszam za określenie plus 1-3 dni lekkie plamienia. Później już mniej bolesne i nawet lepiej z acardem bo szybko i można było zacząć nowy cykl. . Przez 1.5msc brałam. 75 mg potem już 150mg i nie zamierzam odstawiać. Acard nie blokuje owulacji. Ale może pomóc bo powoduje lepsze ukrwienie macicy.
Lekarze nawet jeśli nie ma zdiagnozowanych problemów z przepływem ale jest się po poronieniach poleca acard. Tylko nie które mają po acardzie plamienia i trzeba na kilka dni odstawić i znów spróbować . Skutki uboczne? Łatwiej o siniaki. Plusy nogi mniej drętwieją i od wieku nastoletniego miałam problem z kolanem. Czasem ryczalam z bólu a lekarze uważali że kłamie bo byłam nastolatką s wyniki były ok. Od roku może 2/3 razy mnie bolało i raz musiałam wziąć leki. A wcześniej ? Miałam kilkudniowe ataki co kilka tygodni. Myślę że mogłam mieć zator żylny pod kolanem.
Ja jestem w ciąży i biorę acard z zalecenia lekarza. Bez zalecenia i bez badań i wskazań w życiu bym tego sama nie brała, ale każdy ma inne podejście z tego co czytałam na forum :)
 
Ostatnia edycja:
Mi lekarz powiedział że brać już podczas starań codziennie. Ja osobiście jakbym zaszła w ciaze skinsultowala jego branie podczas ciąży Ale tylko dlatego że wolę dmuchać na zimne .
Jak lekarz zalecił to oczywiście, że brać! Najważniejsze żeby wszystko było pod kontrolą :) No i oczywiście kontrolować siebie i obserwować organizm. Ja biorę acard od 2 miesięcy od USG genetycznego, bo jakieś tam minimalnie gorsze przepływy wyszły i zapobiegawczo dostałam. Na razie nie widzę żadnych skutków ubocznych. Biorę na noc przed samym snem, bo podobno wtedy najlepiej się wchłania.
 
Dziękuję Ci za link. Zamówię ja i zacznę przyjmować.
Nie rozumiem czemu żaden lekarz mi tego jeszcze nie zalecił... Mój gin jedynie dał mi zastrzyki, gdybym zaszła w ciążę mam je zacząć przyjmować.
Myslisz, że powinnam poczekać do pierwszego okresu po poronieniu z braniem aspiryny czy mogę zacząć już?
Super! To ja tez nie przerwę brania wobec tego - dzięki za objaśnienie [emoji846]



Ja tez mieszkam w uk i moja polska gin przypisała mi aspirynę 75mg . O taka:
Acard widziałam w polskich sklepach. Spróbuj poszukać.
A na noc bierze sie ponoć dlatego, ze w nocy jest większa szansa na powstanie zakrzepu . Tak gdzies przeczytałam.
 
Aha aha rozumiem mi hematolog ustalał leczenie w ciąży mam brać acard a od pozytywnego testu zastrzyki clexan aż do zakończenia ciąży takim zestawem właśnie donosiłam szczęśliwie ciąże z drugą córeczka. A dodatkowo do tego kwasu powinnam jeszcze coś przyjmować jakieś witaminy ? Wlasnie w tym się nie określił mój lekarz
Mi lekarz zalecił dodatkowo zmetyliwana b6 i b12 i na podstawie wyniku witaminy d mam również brać dawkę 2000. Oprócz tego absolutnie żadnych suplementów dla kobiet w ciąży, czy starających się - miałam bardzo przekroczony kwas foliowy.
 
Ostatnia edycja:
Mi lekarz zalecił dodatkowo zmetyliwana b6 i b12 i na podstawie wyniku witaminy d mam również brać dawkę 2000. Oprócz tego absolutnie żadnych suplementów dla kobiet w ciąży, czy starających się - miałam bardzo przekroczony kwas foliowy.
Ja nie badałam nigdy kwasu foliowego i biorę go odkąd zaszłam, więc w tej kwestii nie doradzę, ale jesteś na pewno w dobrych rękach :) Witaminę D3 w naszym klimacie w takiej dawce warto brać przez cały rok nawet :) Ja teraz w ciąży dostałam 4.000. Normalnie biorę 2.000 i miałam witaminę D3 w normie, ale w dolnej granicy :)
 
reklama
Ja nie badałam nigdy kwasu foliowego i biorę go odkąd zaszłam, więc w tej kwestii nie doradzę, ale jesteś na pewno w dobrych rękach :) Witaminę D3 w naszym klimacie w takiej dawce warto brać przez cały rok nawet :) Ja teraz w ciąży dostałam 4.000. Normalnie biorę 2.000 i miałam witaminę D3 w normie, ale w dolnej granicy :)
Ja badałam i robiłam dodatkowo panel na trombofilie i wszystkie wyniki jednoznacznie wskazały, że gromadzę kwas foliowy. Przyjmowałam cały czas połączenie dwóch firm kwasu w suplemencie dla kobiet najpierw w ciąży a później starających się
 
Do góry